Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Допомога при доліхосигмі в Івано-Франківську

Існують патології, які тривалий час навіть не натякають на своє існування жодними симптомами. Людина може протягом усього життя і не здогадуватися, що у неї є патологія розвитку кишечника, наприклад доліхосигма. Доліхосигма – це патологічне подовження сигмоподібної кишки із подальшим порушенням перистальтики та розвитком органічних змін у тканині.

Патологія це чи ні – питання спірне, адже у багатьох людей доліхосигма не впливає на жоден процес. Але правда у тому, що це є відхиленням від загальноприйнятої норми. Лікарі здебільшого вважають, що доліхосигма є вродженою особливістю. У дорослому віці доліхосигма виникає тільки у випадках, коли поєднуються чинники спадкової схильності та малорухомого способу життя з нераціональним харчуванням. Але скоріш за все, ці чинники є тільки пусковим фактором розвитку перших симптомів.

Симптоми, притаманні доліхосигмі

Як ми зазначали, доліхосигма не має специфічних проявів. Здебільшого перші симптоми пов’язані із тривалим прийомом великої кількості м’яса та вуглеводів, захворюваннями кишечника, наявністю ускладнень. Симптоми, які дозволяють запідозрити доліхосигму, наступні:

 • часті закрепи навіть при корекції харчування, які тривають від 3 днів до тижня;

 • періодичний метеоризм;

 • важкість в животі;

 • схильність до формування твердого калу;

 • схильність до розвитку геморою чи анальних тріщин;

 • прояви загальної інтоксикації, через затримку калу в організмі;

 • висипання на шкірі , подібні до акне;

 • бурчання в животі та ін.

Оскільки під час закрепу кал надовго затримується, він стає твердим за рахунок надмірного всмоктування води. При потугах твердий кал спричинює подразнення та травмування стінок прямої кишки і анального отвору – вкрай часто розвиваються гострі, а згодом і хронічні анальні тріщини, а підвищення тиску в судинах малого тазу – до розвитку геморою.

Стадії доліхосигми

Лікарі поділяють патологію на стадії, у залежності від вираженості процесу:

 • компенсована – закреп триває приблизно 3 дні, усувається проносними та клізмами, інших симптомів нема;

 • субкомпенсована – закрепи постійні,  не завжди усуваються проносними, з’являється метеоризм та болі у животі;

 • некомпенсована – закрепи тривають понад тиждень, пацієнта сильно турбує біль та дискомфорт, виникають прояви значної інтоксикації, жодні препарати не надають належного ефекту.

Часто доліхосигма діагностується випадково, при профілактичній чи плановій колоноскопії і все частіше лікарі діагностують перекрути петель сигмовидної кишки.

Допомога пацієнту при доліхосигмі

Якщо при початкових проявах допомагає лікувальна гімнастика, масаж чи дієтичне харчування, то в багатьох випадках, особливо при перекруті додаткових петель доводиться вдаватися до більш дієвого лікування. Лікування проблеми проводиться ендоскопічно. Лікар вводить ендоскоп через анальний отвір, паралельно досліджуючи стан слизової оболонки товстого кишківника. Надалі швидким та професійним рухом лікар завдяки ендоскопу розправляє додаткові петлі та усуває проблему. Надалі рекомендована резекція частини сигмовидної кишки і спостереження у лікаря кожні пів року.

Чим швидше звернути увагу на проблему – тим раніше досягається ефект успішного лікування! 

Чому варто звернутися саме до лікарів Оксфорд Медікал? У нас ви отримаєте необхідну допомогу лікаря і звичайно ж комфорт, безпеку та якісний результат! Для того, щоб записатися на обстеження та прийом, необхідно зателефонувати нам: 0673777299, 0503777299. До нас звертаються за результатом!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Kateryna 18-01-2022 Це бізнесмен, а не лікар. Під час обстеження тричі розмовляв по мобільному, оперуючи апаратом записував пацієнтів на прийом до себе в іншому закладі ( лікарня на Мазепи), давав детальні вказівки по підготовці по процедурі, продиктовував назви препаратів, перепитував чи співбесідник сам бажає прийти на обстеження чи її мама! Дуже вже поспішав лікар пошвидше додому, перетелефоновував що 'вже біжить'.Одним словом подбав про кожного пацієта, крім того, який був у нього на обстеженні!Дуже неприємне враженння...Лікар не проявив ні такту, ні поваги до пацієта на делікатній процедурі. Не пояснював свої дії, маніпуляції, не питав про самопочуття, тільки розмовляв по телефону.Не розумію за що я заплатила кошти, бо це все здавалось якимось поганим жартом.Жахливий досвід. Не рекомендую!

відділення: Ендоскопія

Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом