Видалення доброякісних та злоякісних новоутворень гортані в Івано-Франківську

Новоутвореннями вважають аномальне пухлинне розростання тканини того чи іншого органа. Серед новоутворень гортані в лікарській практиці найчастіше зустрічаються папілома, аденома, ліпома, фіброма, гемангіома. Вони можуть походити від епітеліальної, жирової, м’язової тканини. 

Варто зауважити, що новоутворення поділяються на дві великі важливі групи:

 • доброякісні – не несуть  шкоди здоров’ю, повільно ростуть, не метастазують, єдина небезпека полягає у тому, що вони схильні до кровотеч та при масивному рості можуть  перекривати просвіт горла;

 • злоякісні – характерні швидким агресивним ростом та інфільтрацією тканин, метастазуванням.

Фактори ризику розвитку новоутворень гортані

Сприяти розвитку доброякісних чи злоякісних новоутворень можуть наступні фактори:

 • куріння, при чому враховується не тільки факт споживання тютюну, а й систематична  температурна дія диму, тому у цей фактор обов’язково включають куріння кальянів, електронних сигарет та ін.

 • систематичне вдихання пилових часток, токсинів, випарів, аерозолів;

 • перенапруження гортані, особливо голосових зв’язок;

 • нелаковані хронічні патології горла та гортані: тонзиліти, фарингіти, ларингіти;

 • різкі гормональні зміни;

 • надпороговий стрес;

 • ослаблений імунітет;

 • хронічна травматизація гортані, як ззовні, так і зсередини;

 • спадкова схильність.

Здебільшого патологічний процес починається із гіпертрофії тканин, яка дає поштовх до розвитку новоутворення.

Особливості клінічних проявів при різних новоутвореннях гортані

Особливості клінічних проявів залежать від того, в якому саме відділі гортані виник патологічний процес і його патоморфологічне походження.

Симптомами доброякісної пухлини горла є:

 • відчуття стороннього тіла;

 • непродуктивний кашель, який виникає через подразнення нервових закінчень;

 • виражені зміни голосу (гугнявість, осиплість);

 • важкість ковтання;

 • відчуття першіння;

 • при великих пухлинах – зовнішнє випинання шиї;

 • інколи кровохаркання, коли пухлина травмується важкою їжею.

При розвитку злоякісних пухлин,  симптоми є більш вираженими, окрім того приєднуються ознаки кахексії, анемії, значна слабкість. Розвиток злоякісної пухлини гортані протікає у 4 стадії. При першій стадії пухлина формується у підслизовому прошарку, є невеличкою та не супроводжується  суб’єктивними симптомами.

При другій стадії виникають перші симптоми, а саме порушення з боку голосу. Третя стадія характерна інтенсивним інфільтративним ростом у глибокі тканини, поступовим метастазуванням. Виникають перші прояви порушення дихання. Четверта стадія є найтяжкою і дуже рідко піддається ефективному лікуванню. Розміри пухлини значно порушують дихання та ковтання, метастази досягають легень, пацієнт є вкрай ослабленим.

Методи діагностики та видалення новоутворень гортані 

Єдиний метод, що дозволяє якісно дослідити новоутворення, визначити його локалізацію, розміри, походження, зовнішні особливості, - це гнучка ларингоскопія. Метод полягає у введенні ендоскопа у порожнину гортані та дослідження слизової оболонки з її утвореннями. Під час відеоларингоскопії лікар бачить чітку картинку на екрані монітора і може одночасно проводити забір тканин на гістологічне дослідження.

Лікарі проводять видалення новоутворень гортані ендоскопічним шляхом. Процедура проводиться протягом кількох хвилин із застосуванням місцевого знеболення. Оскільки тканина миттєво коагулюється, період загоєння є мінімальним.

В медичному центрі Оксфорд Медікал видалення новоутворень гортані проводиться професійними лікарями із залученням новітньої апаратури. Нам можна довірити своє здоров’я! Запис: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЕндоскопіяЦіна
Фіброгастродуоденоскопія (у вартість входить тест на визначення Helicobacter pylori) 475.00 грн
Колоноскопія ускладнена 1350.00 грн
Сигмоскопія 600.00 грн
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом