Ендоскопічне видалення сторонніх тіл гортані в Івано-Франківську

Відчуття стороннього тіла в горлі є частим симптомом при захворюваннях гортані, щитоподібної залози і навіть при неврологічних порушеннях. Проте, не варто виключати випадки, коли причиною цього відчуття насправді є стороннє тіло гортані. 

Небезпека сторонніх тіл гортані полягає у тому, що вони можуть перекивати простір для нормального дихання або навіть просуватися вглиб та закупорювати трахею чи бронхи. Найчастіше сторонніми тілами гортані виступають гострі предмети, які там застрягають: риб’ячі кістки, тверде лушпиння горіхів, уламки столових приборів, зубочистки, уламки зубних протезів та ін. Особливо часто до лікаря звертаються, коли в гортань проникають частки їжі.

Етіопатогенетичні особливості сторонніх тіл гортані

Стороннє тіло може проникати в гортань через ротову порожнину під час прийому їжі, або через носоглотку при потраплянні стороннього тіла в ніс. М’які сторонні тіла нещільної консистенції схильні повністю перекривати просвіт гортані і призводити до обтураційного удушення. У випадку твердих та гострих сторонніх тіл, то патогенез є дещо складнішим. 

Тверді сторонні тіла часто травмують слизову оболонку, на що вона негайно реагує болем та набряком. Внаслідок набряку просвіт гортані значно звужується. Гострі сторонні тіла можуть стати причиною кровотечі, перфорації гортані, розриву голосових зв’язок. Не варто забувати і про розвиток інфекційних ускладнень.

При цьому, пацієнт відмічає наступні симптоми:

 • специфічне відчуття стороннього тіла через подразнення нервових закінчень;

 • сильний біль у горлі та нестерпний дискомфорт;

 • ядуха;

 • першіння у горлі;

 • сильна сухість гортані;

 • порушення голосу;

 • кровохаркання;

 • пацієнт стає неспокійним та наляканим;

 • виникає печіння у горлі.

Професійне видалення стороннього тіла гортані ендоскопом

Важливо зауважити, що вагому роль відіграє базова медична допомога. Лікарі наголошують, що кожна свідома людина повинна оперувати прийомом Геймліха: варто стати позаду пацієнта, обгорнути його живіт руками та вихтовхувальними рухами натискати на епігастрій кулаком доки постраждалий не викашляне стороннє тіло. Не зволікаючи, викликайте швидку або одразу ж вирушайте до лікаря.

В жодному разі не можна самостійно витягати стороннє тіло з горла руками, пінцетом та іншими сторонніми тілами!

Гострі сторонні тіла може видаляти виключно лікар ендоскопічним шляхом. Лікар негайно оглядає пацієнта та проводить гнучку ларингоскопію. Камера ендоскопа виведе на екран всю інформацію про природу стороннього тіла, його розміри, цілісність, локалізацію, стан слизової оболонки гортані, наявність ускладнень у вигляді кровотечі чи травматизації. Навіть якщо стороннього тіла не виявлено, лікар одразу проведе ретельну діагностику для визначення причини відчуття стороннього тіла. 

Після видалення стороннього тіла, ЛОР одразу приступає до ліквідації неприємних наслідків: коагулює кровотечу, санує рану, якщо у тому є потреба. Після маніпуляції лікар призначає курс процедур для відновлення слизової оболонки та профілактики інфекцій гортані. 

Щоб уникнути такої проблеми як сторонні тіла гортані, рекомендуємо:

 • пильно дивитися за дітьми, не давати їм маленькі тверді іграшки, доступно пояснювати що їстівне, а що ні;

 • не привчати дитину гратися із їжею;

 • ретельно оброблювати рибу та м’ясо від кісток;

 • не заковтувати ягоди із кісточками (вишні, черешні, виноград);

 • систематично відвідувати стоматолога, щоб уламок зуба або пломби не став неприємним сюрпризом у горлі;

 • не користуватися зубочисткою на ходу;

 • не їсти навпохапки.

У випадку сторонніх тіл горла негайно зверніться до лікаря! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЕндоскопіяЦіна
Фіброгастродуоденоскопія (у вартість входить тест на визначення Helicobacter pylori) 475.00 грн
Колоноскопія ускладнена 1350.00 грн
Сигмоскопія 600.00 грн
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом