Увага! Акцію -30% на курс лікування геморою латексними кільцями продовжено до кінця липня

Видалення сторонніх тіл стравоходу та шлунку в Івано-Франківську

Ми стараємося не купувати та не дарувати діткам дрібні іграшки, не давати у руки дрібні предмети, такі як магніти чи батарейки, оскільки знаємо, що діти першочергово досліджують предмети на смак і можуть випадково заковтнути сторонні тіла. Але не варто забувати, що кожен дорослий досі в душі є дитиною, тому навіть особи віком від 45 років не є винятками і звертаються до лікарів із проблемою стороннього тіла в травному тракті.

Сторонні тіла можуть потрапити випадково, наприклад при заковтуванні надто твердої та великої харчової грудки та не випадково – коли людина помилково сприймає стороннє тіло за їжу, або, наприклад, досліджує, які граничні розміри стороннього тіла можуть пройти через увесь травний тракт. Інколи з метою сховати якусь цінність, людина йде на крайнощі і заковтує її, сподіваючись на те, що ця річ успішно вийде природнім шляхом. Але зазвичай ці експерименти не завершуються успіхом.

Види сторонніх тіл стравоходу та шлунка

Сторонні тіла можуть мати різне походження: органічне та неорганічне. Найчастішими та водночас найнебезпечнішими сторонніми тілами травного тракту є:

 • маленькі круглі магнітики;

 • батарейки: круглі та пальчикові;

 • кістки риби чи тварин;

 • уламки зубної пломби, коронки чи протезу;

 • сережка від пірсингу;

 • уламки скла;

 • коштовності;

 • монетки та ін.

У дорослих переважно стороннім тілом є харчова грудка, яка застрягає у стравоході через дисфагію, запальні процеси стравоходу, дивертикуліти, новоутворення стравоходу.

Клінічні особливості сторонніх тіл стравоходу та шлунка

При сторонньому тілі симптоматика, що турбує пацієнта, залежатиме, в першу чергу, від рівня ураження. Сторонні тіла стравоходу постійно подразнюють його стінку, тому пацієнт буде скаржитися на порушення ковтання, біль за грудиною, дискомфорт, відчуття клубка в горлі, печію, нудоту. Стороннє тіло у стравоході буде нести додатковий тиск зовні на трахею, тому пацієнта постійно турбуватиме сухий надсадний кашель та першіння. Посилене слиновиділення і неможливість ковтання свідчать про повне перекриття просвіту стравоходу.

Сторонні тіла шлунка не одразу проявляються симптомами, адже у шлунку значно більше місця. Проте, в залежності від виду та щільності стороннього тіла, можлива руйнація стінки шлунка із розвитком перфорації. Це більше стосується металів та гострих сторонніх тіл. Вкрай небезпечним є заковтування батарейок та магнітів. Про перфорацію свідчать гострий кинджальний біль у епігастрії, спазм м’язів передньої черевної стінки, нудота та блювання кров’ю, блідість, втрата свідомості.

Діагностика та видалення сторонніх тіл стравоходу та шлунка

Виявити сторонні тіла у шлунку та у стравоході можна лише завдяки візуальним методам обстеження, таким як КТ, МРТ чи рентгенографія. Ми рекомендуємо ендоскопічний метод, адже завдяки йому лікар може одразу видалити стороннє тіло спеціальним інструментом. Варто зазначити, що в залежності від видута розміру стороннього тіла, процедуру видалення класифікують за терміновістю її проведення:

 • екстрена – до 2 годин від заковтування;

 • прискорена – до 24 годин;

 • планова – до 72 годин.

Процедура може проводитися із застосуванням місцевого знеболення.

Радимо не зволікати і не чекати на природній вихід, оскільки стороннє тіло може на своєму шляху значно травмувати стінку травного тракту. Зверніться до фахівця, який надасть вам професійну допомогу! Для запису до лікаря необхідно зателефонувати: 0673777299, 0503777299. До нас звертаються за результатом!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЕндоскопіяЦіна
Фіброгастродуоденоскопія (у вартість входить тест на визначення Helicobacter pylori) 475.00 грн
Колоноскопія ускладнена 1350.00 грн
Сигмоскопія 600.00 грн
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом