Видалення сторонніх тіл з носа в Івано-Франківську

Сторонні тіла носа – проблема, з якою стикався кожен оториноларинголог, адже через здоровий та нездоровий інтерес до лікаря з цією проблемою часто потрапляють і діти, і дорослі. Сторонні тіла можуть варіюватися від класичних і поширених до найбільш оригінальних та найнеочікуваніших.

Сторонні тіла носа можуть бути:

 • неорганічними: вата, марлеві турунди, шматочки пластику, пінопласт, камені, ґудзики і безліч дрібних предметів;

 • органічні: їжа, насіння, папір, уламки дерева, кістки;

 • живі істоти: комахи та їх личинки, черви;

 • рентгенконтрасні речовини.

Варто зазначити, що сторонні тіла можуть проникнути як зовні, так і через закид вмісту шлунка при сильному блюванні, чи закиді слизу із нижніх дихальних шляхів, навіть існують випадки відколу пломби зубного каналу з верхніх різців.

Клінічні ознаки, що вказують на стороннє тіло носа

Як чітко зрозуміти, що наявне стороннє тіло в носі? Окрім візуальних методів діагностики, ви можете запідозрити проблему, опираючись на такі симптоми:

 • відчуття розпирання у носі;

 • сильний біль у носі;

 • головні болі;

 • кров’янисті виділення з носа;

 • гугнявість;

 • порушення носового дихання;

 • втрата нюху;

 • чхання;

 • хропіння;

 • при повній обтурації дихальних шляхів – синюшність, слізливість, неможливість вдихнути.

Самостійно видаляти, видувати, вимивати сторонні тіла з носа категорично не рекомендовано, адже неправильні дії можуть призвести до значних ускладнень: ураження слизової оболонки, втрата нюху, асфіксія, масивна носова кровотеча та ін.

Діагностика сторонніх тіл носа

Якщо ви запідозрили стороннє тіло у носі, варто одразу ж звернутися до оториноларинголога. Лікар проведе ретельну діагностику. Паралельно із оглядом лікар опитує пацієнта щодо природи стороннього тіла, щоб мати більше інформації для нетравматичного видалення його з носової порожнини.

Обов’язково проводиться передня та задня риноскопія. Це метод візуального обстеження носової порожнини з використанням дзеркал. Ця процедура не приносить жодного зайвого дискомфорту пацієнту. Якщо таким чином стороннє тіло не піддається огляду, лікар вдається до ендоскопічного обстеження. В деяких випадках пацієнта скеровують на рентген дослідження. Якщо природа стороннього тіла робить його непомітним на рентгені, лікарі призначають КТ або МРТ.

Ці методи діагностики дозволяють чітко встановити локалізацію предмета, кут його розміщення, розміри та форму. Ці дані є вкрай важливими для подальшого видалення.

Видалення стороннього тіла з носа в Оксфорд Медікал

Є декілька методів видалення стороннього тіла з носа. Вибір методу залежить від розмірів тіла, його природи, крихкості, ламкості, наявності гострих кутів. Лікар може витягнути стороннє тіло тупим гачком чи спеціальним інструментом з магнітом (якщо тіло з металу). Також можливо видути чи вимити тіло рідиною під тиском.

В деяких випадках розміри стороннього тіла не дозволяють провести видалення без травм, тому лікар проводить його роздроблення ще в носовій порожнині і видалення тіла частинами. Якщо стороннє тіло живе і рухоме, варто спочатку його знерухоміти або шляхом зрошення анестетиком, або заливанням спеціальних розчинів.

Після видалення тіла, лікар проводить санацію носової порожнини, ліквідацію ускладнень, усунення кровотечі. В деяких випадках призначаються антибактеріальні препарати для попередження розвитку інфекційних ускладнень.

Не займайтеся самолікуванням – довіртеся спеціалісту! Щоб записатися на прийом до ЛОРа, просимо телефонувати: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом