Продування вух по Політцеру в Івано-Франківську

В середньому вусі є важливе відділення, яке виконує масу функцій. Мова йде про євстахієву (слухову) трубу. Євстахієва труба з’єднує носоглотку на барабанну порожнину. Євстахієва труба складається із кісткової та хрящової частин. 

Євстахієва труба відіграє вкрай важливу функцію, яка полягає у регуляції тиску між атмосферним повітрям зовні та повітрям, що заповнює барабанну порожнину. Євстахієва труба не має відкритих сполучень із зовнішнім середовищем, відкривається тільки при ковтанні та позіханні. Належне функціонування євстахієвої труби дозволяє захищати середнє вухо від умовно-патогенної флори та вмісту носоглотки, і навпаки, не допускає вміст середнього вуха до носоглотки.

Незрілість або дисфункція євстахієвої труби із часом призводить до отиту та інших важливих ускладнень. Тому в багатьох випадках лікарі рекомендують проведення продування вух за методикою Політцера.

В чому полягає суть продування вух?

Продування вух за Політцером – популярна маніпуляція в сучасній оториноларингологічній практиці. Суть процедури полягає у введенні повітря через ніздрі, що дозволяє створити позитивний тиск і належну аерацію слухової труби. Штучний напір повітря створюється завдяки гумовому балону із трубкою та наконечником. У такому випадку лікар може перевірити наявність патології в євстахієвій трубі, видалити патологічний ексудат, відновити прохідність євстахієвої труби.

Продування вух часто поєднують із медикаментозною терапією та фізіотерапевтичними процедурами, адже в комплексі ці методи дозволяють швидко та успішно лікувати патологію середнього вуха.

Показання та протипоказання до продування вух

Продування вух призначається у наступних випадках:

  • патологічний ексудат у середньому вусі (кров, гній та ін.);

  • спадіння стінок євстахієвої труби;

  • наявність в’язкого слизу в євстахієвій трубі;

  • запалення євстахієвої труби;

  • баротравма;

  • відчуття закладення вух;

  • біль у голові та у вусі.

Процедура проводиться виключно після консультації лікаря! Адже, якщо лікар виявляє протипоказання, продування вух виконувати не можна. Цими протипоказаннями є інфекційні процеси в носовій порожнині та носоглотці. Метод продування може тільки поширити інфекцію до середнього вуха, що призведе до значно тяжчих ускладнень.

Підготовка до продування вух

Перед процедурою потрібна нетяжка та коротка підготовка, яка полягає у звичайній гігієні вух та носа, промиванні носа. Перед процедурою лікар спробує розширити шляхи шляхом ішемізації носа.

Процедура проводиться не тільки для відновлення прохідності, а в першу чергу для оцінки порожнини труби. Увівши наконечник у ніздрю, лікар подає невелику кількість повітря і уважно слухає за звуком, який створює цей потік. В нормі звук повинен бути просто шумом без перешкод. У випадку, якщо лікар чує булькання або клацання, необхідно проводити продування з сильнішим напором повітря.

Проведення продування вух в Оксфорд Медікал

Першочергово проводиться комплекс діагностичних процедур: отоскопія, ендоскопія вуха, бактеріальний посів виділень із вуха та ін. Доцільність виконання процедури визначає також лікар.

Однієї процедури мало для досягнення повноцінного ефекту, тому лікарі призначають в середньому від 5 до 10 процедур з інтервалом через 1-3 дні. Варто зазначити, що непрофесійні дії лікаря та ухилення від чіткого алгоритму дій можуть призвести до ускладнень у вигляді травм та розриву барабанної перетинки. Тому вкрай важливо довіритися саме досвідченому професіоналу. В медичному центрі Оксфорд Медікал ви отримаєте професійну медичну допомогу! Запис до лікаря: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом