Видалення сторонніх тіл з вуха в Івано-Франківську

Сторонні тіла вуха – часто причина звернення до ЛОРа, яка притаманна не тільки дітям, а й дорослим. Класичною проблемою є вушна сірчана пробка, яка при контакті з водою розбухає і викликає розпирання у вусі. Тоді пацієнт робить поширену помилку – намагаючись витягнути утворення, проштовхує його вглиб, чим часто травмує барабанну перетинку.

Також сторонніми тілами можуть бути будь-які предмети, органічні та неорганічні, живі (комахи, личинки) та неживі (їжа, іграшки, вата, пісок та багато іншого).

Клінічні ознаки наявності стороннього тіла у вусі

В деяких випадках людина сама бачить момент проникнення стороннього тіла, але в деяких людина може не знати, що у вусі є стороннє тіло, наприклад під час сну у вухо може проникнути жук. Саме тому варто чітко орієнтуватися у симптоматиці, щоб вчасно звернутися до лікаря.

Симптомами, що свідчать про факт стороннього тіла у вусі, є:

  • відчуття розпирання у вусі;

  • пульсуючий біль у  вусі;

  • якщо стороннє тіло живого походження – пошкрябування, специфічні відчуття чогось стороннього;

  • свербіж глибоко у вусі;

  • порушення слуху з боку ураженого вуха;

  • запаморочення;

  • головний біль;

  • дезорієнтація;

  • шум у вусі.

Чому не варто самостійно видаляти сторонні тіла з вуха?

Спочатку варто звернути увагу на анатомічні особливості зовнішнього слухового ходу. Він являє собою S-подібний тунель 25-30мм, який закінчується тонкою чутливою пластинкою – барабанною перетинкою.  Наскільки ви розумієте, намагання наосліп витягнути стороннє тіло пальцями та іншими сторонніми тілами може призвести до травматизації стінок слухового ходу, розриву барабанної перетинки. Особливу небезпеку становлять сторонні тіла, що схильні до швидкої руйнації, розколу, також тіла з гострими та твердими сторонами.

Травми барабанної перетинки призведуть до нових проблем, таких як проникнення тіла у середнє вухо, порушення слуху та розлади вестибулярного апарату. Також наслідком сторонніх тіл часто є інфікування тканин, мастоїдит та ін.

Прогноз для пацієнта значно залежить від того, якої природи стороннє тіло. Найкраще, якщо стороннє тіло є неживим та цілісним. Набагато гірші випадки, якщо стороннім тілом є комаха, адже вони схильні до просування вглиб. І не варто забувати, що комахи є найпоширенішими переносниками інфекційних збудників.

Видалення стороннього тіла з вуха в Оксфорд Медікал

Куди звернутися, якщо у вас стороннє тіло у вусі? Варто не чекати, а негайно звернутися до оториноларинголога. Опитуючи пацієнта, лікар паралельно проводить візуальний огляд ураженого вуха – отоскопію. Якщо при звичайній отоскопії лікар не бачить стороннього тіла, виникає потреба у проведенні ендоскопічного обстеження вуха.

Сама діагностика є швидкою, та не принесе пацієнту болю чи дискомфорту. Визначивши природу та особливості стороннього тіла завдяки ретельному збору анамнезу та даних огляду, лікар обирає найбільш оптимальний спосіб видалення стороннього тіла з вуха. Неорганічні цілісні предмети видаляють за допомогою гачка, негострі металеві – за допомогою спеціального інструменту з магнітом. Також часто використовують метод промивання вуха з введенням теплої стерильної рідини під тиском.

Якщо стороннім тілом є жива істота, лікар спочатку повинен ліквідувати її, шляхом вливання в слуховий хід спеціального спиртового чи олійного розчину. Коли комаха знерухомлена, лікар видаляє її та проводить ретельну санацію вуха з метою профілактики інфекційних ускладнень.

Не займайтеся самолікуванням, довіртесь спеціалісту! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом