Лікування носових кровотеч в Івано-Франківську

Носова кровотеча – це не окрема патологія, а скоріш симптом більш серйозної проблеми. Люди звикли самостійно зупиняти носову кровотечу і не звертатися за допомогою до лікаря. Це до того моменту, доки кровотечі не стають систематичними.

Носові кровотечі можуть бути передніми або задніми. Передні кровотечі є незначними і з легкістю зупиняються у домашніх умовах. Проте задні кровотечі є дуже складними і можуть зупинитися тільки із втручанням спеціаліста.

Причини носових кровотеч

В деяких випадках носова кровотеча є одноразовим безтурботним явищем. Проте часто цей симптом може бути тільки верхівкою айсберга і свідчити про вкрай тяжку патологію. Що може спричинити носову кровотечу? Причинами можуть бути:

 • травми носа – забій, перелом, стиснення;

 • ураження судин носа через ті ж травми, через підвищення проникності судинної стінки чи токсичне ураження;

 • високий артеріальний тиск;

 • судинна недостатність;

 • підвищення температури тіла;

 • гіпо- та авітамінози;

 • різкі перепади атмосферного тиску;

 • алкоголізм;

 • подразнення та ураження судин сторонніми тілами носа;

 • злоякісні новоутворення носової порожнини;

 • надмірна сухість слизових оболонок носа;

 • розрив дрібних судин через надмірні потуги при видуванні слизу з носа та ін.

Тактика зупинки носової кровотечі

А ви знаєте як зупинити носову кровотечу? Зазвичай, коли в когось виникає кровотеча, всі розумники одразу пропонують закинути голову назад і чекати. На жаль, цей метод є зовсім недієвим. Адже таким чином ви не зупиняєте кровотечу, кров просто стікає по задній стінці глотки і заковтується вами. А при масивних кровотечах кров може проникати у дихальні шляхи і викликати тяжкі розлади дихання.

Тому запам’ятайте вірну тактику зупинки легкої носової кровотечі. Спочатку варто присісти, затиснути рукою крила носа, і закинути голову вперед. Таке положення дозволяє затиснути судини і тимчасово призупинити кровотечу. Також можна застосувати підручні засоби для зупинки кровотечі: прикласти лід або що-небудь інше холодне до основи носа. Місцевий холод сприяє звуженню судин та запобігає розвитку гематом. Також рекомендовано поставити всередину марлеву турунду чи спеціальний ватний тампон.

Якщо кровотеча не зупиняється, тік крові є масивним і ви відчуваєте, що заковтуєте надмірну кількість крові – негайно зверніться до лікаря. При заковтуванні крові може розвинутися мелена – кал чорного кольору, також явища анемії – блідість шкіри, часті запаморочення, млявість, мерзлякуватість.

Кваліфікована лікарська допомога при зупинці носової кровотечі

Перед зупинкою носової кровотечі варто визначити її джерело і причину. Для цього лікарі проводять передню та задню риноскопію та лабораторне дослідження крові, її реологічних властивостей

В якості невідкладних дій проводиться передня та/або задня тампонада носа. Дана маніпуляція дозволяє зупинити кровотечу та усунути заковтування крові. Паралельно, в залежності від причини кровотечі, призначаються медикаментозні середники: коагулянти, кровозамінники, антианемічні засоби, знеболюючі, заспокійливі та ін. Якщо причиною є стороннє тіло – його негайно видаляють.

Після зупинки кровотечі, лікар скеровує пацієнта на додаткові обстеження, якщо кровотечі часто турбують даного пацієнта. В деяких випадках необхідна консультація терапевта, кардіолога, гематолога та ін.

Застерігаємо, що самолікування може завдати значної шкоди для вашого здоров’я. Не затягуйте з візитом до лікаря – довірте своє здоров’я фахівцям! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЛОР (отоларингологія)Ціна
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн
Консультація отоларинголога 400.00 грн
Консультація отоларинголога (повторна) 250.00 грн
Видалення сірчаної пробки 190.00 грн
Зупинка носової кровотечі 400.00 грн
Туалет носа 100.00 грн
Туалет вух 100.00 грн
Промивання аттіка 120.00 грн
Первинна хірургічна обробка ран вушної раковини, носа 220.00 грн
Зняття швів 130.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом