Лікування фурункула вуха в Івано-Франківську

Кожен, хто стикався з проблемою фурункула вушної раковини і зовнішнього слухового ходу, не з чуток знає, який дискомфорт зазнається при простій гігієні вух та при користуванні навушниками. Що являє собою фурункул вуха, чому він виникає і як лікувати?

Чому виникає фурункул вуха?

Фурункул – це гнійне некротичне запалення волосяного мішечка та/або сальної залози. Найчастіша локалізація фурункула вуха – у зовнішньому слуховому проході. Спочатку він проявляється болючим ущільненням, потім утворення набуває конусної форми зі стрижнем по центру, яке з часом дозріває і приблизно за 5 днів проривається. Бажано не затягувати до цього етапу, адже гній з фурункула може проникати вглиб вуха і спричиняти тяжкі ускладнення, такі як отити, мастоїдити та ін.

Виникнення фурункула пов’язане з умовно-патогенною флорою, а саме проникненням стафілококів стрептококів та ін. Сприяють цьому процесу:

 • механічні травми вуха, різного роду подряпини, мікротравми;
 • неправильна гігієна вуха;
 • посилене саловиділення та посилена пітливість, що в тандемі створюють сприятливі умови для розмноження бактерій;
 • звичка колупатися пальцем у вусі, як наслідок перенесення інфекцій з пальців у вуха;
 • супутні гнійні захворювання вуха;
 • цукровий діабет;
 • часте потрапляння води у вуха і переохолодження;
 • зниження імунітету.

Якими симптомами супроводжується фурункул вуха?

При формуванні фурункула, пацієнт відчуває сильний дискомфорт та розпираючий та пульсуючий біль у вусі, який може іррадіювати у скроню та потилицю. Біль провокується доторканням до вуха, гігієною вуха, жуванням, дією тепла та холоду. Більше подразників – сильніший біль. У важких випадках виникають такі симптоми як підвищення температури тіла, загальне нездужання. Регіонарні лімфовузли реагують збільшенням.

Через набряк слухового проходу пацієнт відчуває зниження слуху та інколи шум у вусі. Варто зазначити, що інтенсивність симптомів різко знижується і фактично зникає при розкритті фурункула.

Діагностика і лікування фурункула вуха

Насправді, візуальна картина фурункула не потребує додаткових обстежень. Під час отоскопії лікар має наочну картину і скарги пацієнта тільки підтверджують її. Мусимо попередити, що при фурункулі вуха не варто займатися самостійним лікування, бо ймовірність позитивного ефекту від самолікування дуже невелика, і цим ви посилюєте ризик виникнення ускладнень.

В залежності від стадії, лікар-оториноларинголог визначає, яким чином краще лікувати фурункул. На початкових стадіях ефективним буде консервативна терапія, без хірургічного розкриття. Лікар проводить промивання вуха антисептичними розчинами, інстиляцію антибактеріальних мазей, за потреби – протизапальна терапія. Також рекомендована загальнозміцнююча терапія, задля покращення імунного захисту пацієнта.

Оперативне втручання потрібне тільки у тяжкому випадку – нагноєння прилеглих тканин та лімфатичних вузлів.

Для того, щоб уникнути появи фурункулів у вусі, рекомендуємо дотримуватися таких заходів профілактики:

 • слідкуйте за гігієною вуха;
 • не заливайте самостійно вдома антисептики у вухо;
 • навушники – це особиста річ, як губна помада чи білизна, тому не варто користуватися чужими навушниками, чи ділитися своїми;
 • уникайте контакту пальців та вуха;
 • не видавлюйте самостійно гнійники чи чорні цятки у вусі, особливо не варто чіпати руками (і, що поширено, сірничками) утворення у вусі – одразу зверніться до лікаря;
 • у випадку появи фурункула вуха у дитини – відкладайте усі заплановані справи і негайно зверніться до дитячого ЛОРа, адже фурункул у дитини несе за собою дуже тяжкі ускладнення.

Дбайте про своє здоров’я, а ми обіцяємо Вам у цьому допомагати!

Для запису телефонуйте: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом