Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування ларингіту в Івано-Франківську

Ларингіт - це запалення гортані та набряк, який може носити гострий характер або бути хронічним. У більшості випадків не викликає серйозних наслідків та є тимчасовим. Голосові зв’язки, що генерують звуки, відкриваючись і закриваючись, у хворої на ларингіт людини опухають, і це впливає на проходження повітря через горло.

Причини виникнення ларингіту

Виникненню ларингіту можуть сприяти різні причини, серед них:

  • бактеріальна або вірусна інфекція;

  • інтенсивне напруження голосових зв’язок;

  • подразнення хімічними речовинами;

  • алергічна реакція в гортані.

Окрім вище перерахованих показників викликати ларингіт можуть наступні фактори: переохолодження, інтенсивне куріння, зловживання спиртним.

Як самостійні речі, дані фактори не можуть привести до ларингіту,  але вони можуть спровокувати зниження імунітету чи подразнення голосових зв’язок і слизової оболонки на них, що сприяє запаленню.

Симптоми та ускладнення ларингіту

Перш за все, при запаленні голосових зв’язок голос стає хриплим. При спробі щось голосно сказати, з'являється відчуття болю. Надалі, постає проблема з диханням, це другий головний симптом ларингіту, після хриплого голосу.

У більшості випадків хворий відчуває дискомфорт і біль у горлі, відчуття комка в горлі, сухість та першіння, охриплість або зникнення голосу, нежить. Також характерним є надривний, сухий або «гавкаючий» кашель. Температура тримається в межах норми, якщо ж причиною ларингіту є інфекція чи вірус, то температура тіла хворого може підвищуватись.

Починаються симптоми раптово і часто ускладнюються протягом наступних 2-3 днів, якщо ж вони тривають більше 3 тижнів, то є ймовірність, що захворювання стало хронічного характеру.

Варто звернутись до лікаря у випадку, якщо симптоми не проходять чи ускладнюються! Адже при ларингіті, який викликаний інфекцією, можливе ураження інших частин дихального тракту і виникнення бронхіту чи запалення легенів.

Втрата голосу не являє собою ускладнення, це один з характерних симптомів.

Діагностика та лікування ларингіту

Діагностика проводиться очним оглядом хворого лікарем-отоларингологом, який передбачає проведення фізіологічного обстеження та опитування. Проводиться обстеження загального стану голосових зв’язок та підбирається лікування до конкретного випадку пацієнта.

Обстеження включає в себе визначення стану лімфовузлів, огляд горла, носа та рота. При необхідності та за рекомендацією лікаря виконується загальний та біохімічний аналіз крові, ларингоскопія.

Комплекс лікування підбирається індивідуально та залежить від причин, які викликали запалення горла. В лікування включаються, окрім препаратів, також  полоскання горла антисептичним розчином, настоєм ромашки чи шавлії, тепле пиття, домашній режим. Також варто обмежити себе в вживанні сильногазованих вод, гарячого молока та пакетованих соків.

Важливо дати голосовим зв'язкам відпочити, тобто більшість часу мовчати. Оскільки зв’язки є запаленими, то розмови можуть тільки додатково пошкодити їх. Мовчання на протязі кількох днів допоможе відновити їх та усунути біль у горлі.

Пам’ятайте, що лікувати захворювання потрібно враховуючи причини його виникнення. Причиною може бути алергія або ускладнення через ГРВІ, якщо це перший випадок, то необхідно усунути алерген, якщо другий – то необхідно дотримуватись домашнього режиму.

Самолікування шкідливе для вашого здоров’я, тому у разі захворювання звертайтесь до лікаря! Запис до лікаря-оториноларинголога за телефоном: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом