Лікування ларингіту в Івано-Франківську

Ларингіт - це запалення гортані та набряк, який може носити гострий характер або бути хронічним. У більшості випадків не викликає серйозних наслідків та є тимчасовим. Голосові зв’язки, що генерують звуки, відкриваючись і закриваючись, у хворої на ларингіт людини опухають, і це впливає на проходження повітря через горло.

Причини виникнення ларингіту

Виникненню ларингіту можуть сприяти різні причини, серед них:

 • бактеріальна або вірусна інфекція;

 • інтенсивне напруження голосових зв’язок;

 • подразнення хімічними речовинами;

 • алергічна реакція в гортані.

Окрім вище перерахованих показників викликати ларингіт можуть наступні фактори: переохолодження, інтенсивне куріння, зловживання спиртним.

Як самостійні речі, дані фактори не можуть привести до ларингіту,  але вони можуть спровокувати зниження імунітету чи подразнення голосових зв’язок і слизової оболонки на них, що сприяє запаленню.

Симптоми та ускладнення ларингіту

Перш за все, при запаленні голосових зв’язок голос стає хриплим. При спробі щось голосно сказати, з'являється відчуття болю. Надалі, постає проблема з диханням, це другий головний симптом ларингіту, після хриплого голосу.

У більшості випадків хворий відчуває дискомфорт і біль у горлі, відчуття комка в горлі, сухість та першіння, охриплість або зникнення голосу, нежить. Також характерним є надривний, сухий або «гавкаючий» кашель. Температура тримається в межах норми, якщо ж причиною ларингіту є інфекція чи вірус, то температура тіла хворого може підвищуватись.

Починаються симптоми раптово і часто ускладнюються протягом наступних 2-3 днів, якщо ж вони тривають більше 3 тижнів, то є ймовірність, що захворювання стало хронічного характеру.

Варто звернутись до лікаря у випадку, якщо симптоми не проходять чи ускладнюються! Адже при ларингіті, який викликаний інфекцією, можливе ураження інших частин дихального тракту і виникнення бронхіту чи запалення легенів.

Втрата голосу не являє собою ускладнення, це один з характерних симптомів.

Діагностика та лікування ларингіту

Діагностика проводиться очним оглядом хворого лікарем-отоларингологом, який передбачає проведення фізіологічного обстеження та опитування. Проводиться обстеження загального стану голосових зв’язок та підбирається лікування до конкретного випадку пацієнта.

Обстеження включає в себе визначення стану лімфовузлів, огляд горла, носа та рота. При необхідності та за рекомендацією лікаря виконується загальний та біохімічний аналіз крові, ларингоскопія.

Комплекс лікування підбирається індивідуально та залежить від причин, які викликали запалення горла. В лікування включаються, окрім препаратів, також  полоскання горла антисептичним розчином, настоєм ромашки чи шавлії, тепле пиття, домашній режим. Також варто обмежити себе в вживанні сильногазованих вод, гарячого молока та пакетованих соків.

Важливо дати голосовим зв'язкам відпочити, тобто більшість часу мовчати. Оскільки зв’язки є запаленими, то розмови можуть тільки додатково пошкодити їх. Мовчання на протязі кількох днів допоможе відновити їх та усунути біль у горлі.

Пам’ятайте, що лікувати захворювання потрібно враховуючи причини його виникнення. Причиною може бути алергія або ускладнення через ГРВІ, якщо це перший випадок, то необхідно усунути алерген, якщо другий – то необхідно дотримуватись домашнього режиму.

Самолікування шкідливе для вашого здоров’я, тому у разі захворювання звертайтесь до лікаря! Запис до лікаря-оториноларинголога за телефоном: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиДмитришин Христина Василівна Лікар-оториноларинголог ІІ кваліфікаційної категорії
Дмитришин Христина ВасилівнаЛікар-оториноларинголог ІІ кваліфікаційної категорії Відео-візитка

інформація про лікаря

2010р. - закінчила Івано-Франківський Національний Медичний Університет, спеціальність «Лікувальна справа»;

2010-2012рр.- проходила інтернатуру на базі Богородчанської ЦРЛ,  спеціальність «Оториноларингологія»;

2012р. – лікар-оториноларинголог поліклінічного відділення Солотвинської районної лікарні;

квітень 2017р.- ПАЦ «Оториноларингологія» на базі ІФНМУ;

2017р. – присвоєння другої кваліфікаційної категорії по спеціальності «Оториноларингологія»;

2017р. – ТУ «Хірургія голови та шиї» на базі ІФНМУ;

травень 2019р. – лікар-оториноларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ».

показати повний текст
Король Наталія Григорівна лікар оториноларинголог

інформація про лікаря

 • 2000-2006 рр. навчалася в ІФДМУ за спеціальністю «Лікувальна справа»
 • 2006-2008 рр. проходила інтернатуру за спеціальністю «Оториноларингологія»
 • 23.05.2009 р. приймала участь в роботі науково-практичного регіонального семінару «Концепція Державної програми «Здорова дитина» на 2008-2017 рр. та сучасні проблеми педіатрії в регіоні. Обговорення педіатричною спільнотою» та прослухала курс лекцій «Захворювання органів дихання у дітей: актуальні питання лікування та профілактики»
 • 11-12.10.2010 р. приймала участь у щорічній традиційній осінній конференції Українського науково медичного товариства лікарів-оториноларингологів «Фармакотерапія при захворюваннях ЛОР-органів. Сучасні методи лікування та реабілітації ЛОР-онкохворих»
 • 24.04.15 р. проходила стажування в ІФДМУ для підтвердження звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Оториноларингологія»
 • 21 травня 2016 р. приймала участь у  5-ій українсько-польській конференції з дитячої оториноларингології ЄВРОЛОР-2016
 • 14.02.17-27.02.17 р. проходила курси ТУ «Хірургія голови і шиї» в ІФДМУ
 • 09 вересня 2017 р. приймала участь у VI українсько-польській конференції з дитячої оториноларингології ЄВРОЛОР-2017
показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом