Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Промивання носа (метод «кукушки») в Івано-Франківську

Різного роду захворювання носа здебільшого супроводжуються такими симптомами як набряк, закладеність, порушення носового дихання, постійні патологічні виділення у вигляді слизу та гною. Ці симптоми настільки турбують пацієнта, що він стає неуважним, роздратованим, у нього виникають порушення сну.

Навіть банальний риніт може призвести до накопичення патологічних виділень у повітряних при носових пазухах, що є ознакою синуситу, точніше відомих нам гайморитів, фронтитів, етмоїдитів. В таких випадках лікарі часто до основного курсу лікування призначають промивання носа за Проетцом.

Суть проведення промивання носа

Промивання носа за Проетцом, що в народі більш відоме як «кукушка» - це простий давно знаний нам метод, який роками не втрачає своєї популярності. Він полягає у механічному вимиванні патологічних домішок з носа за допомогою спеціального інструментарію та теплого розчину (лікувального, антисептичного чи звичайного фізіологічного). Створюється штучний високий тиск, що сприяє швидкому звільненні порожнини носа від патологічних виділень та поверненню носового дихання.

Пацієнти часто питають, чому процедуру називають «кукушка». Справа в тому, що техніка процедури вимагає від пацієнта в ході виконання постійно повторювати «ку-ку» задля того, щоб закрити м’яке піднебіння та запобігти потраплянню розчину у нижні дихальні шляхи.

Показання для промивання носа за Проетцом

Дана процедура рекомендована для проведення у наступних випадках:

  • хронічний риніт;

  • затяжні ринореї;

  • аденоїди;

  • сезонний риніт;

  • алергічний риніт та ін.

Чи можна проводити процедуру в домашніх умовах? Відповідь – категоричне «ні»! Перша причина – ви можете не знати про наявність протипоказань, при яких промивання носа призведе до тяжких порушень. Цими протипоказаннями є переломи носа, схильність до носових кровотеч, епілепсія, онкопатологія.

Друга причина – наслідки неправильних дій. Самостійно виконуючи процедуру ви можете проштовхнути гній вглиб, цим же повністю закупорити дихальні шляхи, можете залити розчин у бронхи чи пошкодити стінку носа і викликати кровотечу.

Також звертаємо увагу, що доцільність процедури визначає тільки лікар. Не варто самостійно призначати собі промивання носа, адже систематичне подразнення слизової антисептичними розчинами може призвести до сухості, тріщин, атрофії і звичайно ж до приєднання вторинної інфекції.

Варто розуміти, що промивання носа є спеціалізацією лікаря, адже саме лікар володіє необхідними навичками, знаннями та устаткуванням.

Особливості проведення процедури в Оксфорд Медікал

Промивання носа проводиться в умовах процедурного кабінету лікаря-оториноларинголога. Особливої підготовки процедура не передбачає. Пацієнту пропонують прилягти на кушетку, запрокинути голову назад на 45 градусів. Розчин для промивання попередньо підігрівають до комфортної температури. Пацієнту проводять попередній інструктаж, що не можна робити, щоб процедура не принесла ускладнень. Пацієнта просять зайвий раз не рухатися, не розмовляти.

У ніздрі вводять два катетера, до вільного кінця яких закріплюють шприц або канюлю з розчином. Через одну трубку впорскується розчин, з іншої він виходить. При цьому пацієнт повинен постійно повторювати «куку». Після завершення промивання лікарі просять пацієнта не виходити надвір перші пів години і не піддавати ніс переохолодженню.

Завітавши в Оксфорд Медікал, ви отримаєте всі переваги: швидке та якісне виконання процедури, забезпечення комфорту, доступна ціна. Для запису необхідно попередньо зателефонувати: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом