записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Івано-Франківської клініки

Вибрати інше місто
 
ЛОР (отоларингологія)

Лікування ангіни

Ангіна – гостре інфекційне ураження мигдалин, що викликається різного роду бактеріями, зазвичай стрептококами. Захворювання є досить поширеним як серед дітей, так і серед дорослих і має тенденцію набувати хронічної форми.

 

Основним чинником виникнення ангіни є проникнення у вхідні ворота інфекції основного збудника – бета-гемолітичного стрептокока типу А. Переохолодження, перевтома, стрес, зниження імунітету, авітаміноз в свою чергу знижують опірність організму людини і створюють сприятливі умови для подальшого розвитку і поширення збудника. Захворювання передається виключно від хворої людини.

Типи ангін

В основному ангіну класифікують за перебігом (гостра і хронічна) та формою ураження мигдалин. Розрізняють такі Лікування ангіни Оксфорд Медікалформи:

  1. Катаральна – характеризується поверхневим ураженням мигдалин і має найлегший перебіг.
  2. Фолікулярна – проявляється появою біло-жовтуватих фолікулів на слизовій оболонці мигдалин.
  3. Лакунарна – уражаються лакуни мигдалин, інфекція поширюється на піднебінні мигдалики.
  4. Некротична – супроводжується глибоким некротичним ураженням мигдалин і надмірною інтоксикацією організму.

Чим складніша форма ангіни, тим складніше проходить лікування пацієнта. Зазвичай люди звертаються з ознаками катаральної або фолікулярної ангіни.

Симптоматика ангіни

З моменту зараження до прояву перших ознак захворювання може минути від 12 годин до 3 діб. Ангіна починається гостро і проявляється:

  • стійким підвищенням температури тіла від 38°С;

  • гострим болем у горлі під час ковтання;

  • загальним нездужанням та інтоксикацією організму;

  • лихоманкою і ознобом;

  • болем у суглобах

Об’єктивно мигдалини у хворої людини гіперемовані, мають наліт, при фолікулярній формі – відмічаються жовтуваті фолікули на поверхні.

 

При несвоєчасному або неправильному лікуванні захворювання поступово може переходити у хронічну форму. Це в свою чергу несе багато неприємних ускладнень, таких як ревмокардит, рематичний артрит, гломерулонефрит і багато інших захворювань, спричинених бета-гемолітичним стрептококом.

Діагностика та лікування ангіни в Оксфорд Медікал

Головним етапом у обстеженні людини, хворої на ангіну є диференціальна діагностика дифтерії, адже симптоми даного інфекційного захворювання є майже ідентичними з симптомами ангіни. Проте дифтерія є набагато не безпечнішою як для хворого так і для оточуючих. При діагностиці лікар-оториноларинголог проводить забір мазків з носа і зіва та відправляє матеріал на лабораторне дослідження.

 

 

Також при діагностиці ангіни велике значення має збір анамнезу та скарг пацієнта, огляд уражених ділянок та призначення додаткових загально клінічних лабораторних досліджень, таких як загальний аналіз крові, бактеріальний посів на визначення збудника і інші.

 

 

Отримавши всю необхідну інформацію, лікар-оториноларинголог призначає доцільне лікування, а саме специфічну антибіотикотерапію, симптоматичну терапію, фітотерапію. При ангіні обов’язково варто дотримуватися суворого постільного режиму, перебувати у добре провітреному приміщенні, уникати скупчень людей, і звісно ж уникати переохолоджень.

 

 

Не забувайте подбати про власне здоров’я. При виникненні перших ознак ангіни не займайтесь самолікуванням, а зверніться за допомогою медиків! Лікарі отоларингологічного відділення медичного центру «Оксфорд Медікал» гарантують якісну консультацію та проведення ефективного лікування.

 

 

Для отримання детальної інформації та запису на прийому телефонуйте: (050) 3 777 299, (067) 3 777 299

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки