Лікування середнього отиту в Івано-Франківську

Біль у вусі – це один із найнестерпніших видів болю. Під час цього стану людина не може зосередитись, сконцентрувати свою увагу і навіть не може заснути. Якщо є біль – значить є проблема, яку необхідно лікувати. Частіш за все цією проблемою є середній отит.

Середній отит – це запальне інфекційне ураження середнього вуха, що може бути спричинене різними етіологічними чинниками. Варто зазначити, що найчастіше дане захворювання виявляють у маленьких дітей (особливо немовлят). Це пояснюється анатомічними особливостями вуха у маленьких діток.

Причини середнього отиту

Середній отит виникає здебільшого внаслідок проникання вірусної чи бактеріальної флори. Збудник може проникати як з зовнішнього вуха, так і з носоглотки, також гематогенним шляхом.

Здебільшого середній отит – це вторинне захворювання, ускладнення після перенесених гострих вірусних респіраторних захворювань. Також середній отит може виникати після прориву фурункула зовнішнього слухового ходу, при мікротравмах вуха, при зниженні опірності організму, при потраплянні води у вухо та загальному переохолодженні. При перепадах атмосферного тиску виникає порушення функціонування барабанної перетинки та її травматизація, що також може спричинити середній отит.

Симптоматика середнього отиту

Клінічно середній отит поділяється на катаральну, серозну та гнійну форми. Відповідно, при різних формах пацієнт скаржиться на різні симптоми:

  • Катаральна форма – виникає найчастіше, характерна сильним набряком стінок середнього вуха (стінка потовщується приблизно у 20 разів), на тлі цього виникає відчуття закладеності вуха, зниження слуху, шум у вусі, відчуття сильної пульсації у вусі, наростаючий сильний біль.
  • Серозна форма характерна змінами з боку барабанної перетинки. Перетинка стає гіперемованою, втрачає свій блиск, функцію, стає зволоженою.
  • Гнійна форма протікає стадійно. Під час першої стадії (доперфоративної) провідним симптомом є сильний біль у вусі, що віддає у скроні та потилицю, також наявні симптоми, що характерні катаральній форму (закладеність та шум у вусі), приєднуються ознаки значної інтоксикації, різко підвищується температура тіла пацієнта аж до 39°С. Перфоративна стадія характерна розривом барабанної перетинки та виходом гною. У цей час інтенсивність симптомів знижується, пацієнт відчуває себе значно краще. З вуха пульсуючим струменем виходить гній з домішками крові. Репаративна стадія – процес рубцювання барабанної перетинки.

Варто зазначити, що у численних випадках виникають ускладнення, якими можуть бути лабіринтит, мастоїдит, абсцес головного мозку, невралгії, сепсис, менінгіт чи перехід отиту у хронічну форму.

Діагностика та лікування середнього отиту

 Буквально через день-два терпіння болю пацієнт все-таки наважується звернутися до лікаря-оториноларинголога. Для діагностики середнього отиту і одразу для визначення ризику ускладнень лікар проводить ряд обстежень:

  • збір скарг та анамнезу;
  • отоскопію;
  • аудіометрію;
  • лабораторне дослідження крові;
  • додаткову консультацію невропатолога для діагностики менінгеального синдрому та інших неврологічних порушень.

Лікування середнього отиту передбачає санацію середнього вуха, ліквідацію збудника, в залежності від його виду, загальнозміцнюючу терапію, симптоматичну терапію, лікування первинного захворювання, яке могло стати причиною виникнення середнього отиту та ін.

В умовах медичного центру Оксфорд Медікал пацієнт відчуватиме тільки комфорт та впевненість у своєму лікуванні. У нас ви можете довірити своє здоров’я професіоналам!

Для запису варто тільки зателефонувати нам: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЛОР (отоларингологія)Ціна
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн
Консультація отоларинголога 400.00 грн
Консультація отоларинголога (повторна) 250.00 грн
Видалення сірчаної пробки 190.00 грн
Зупинка носової кровотечі 400.00 грн
Туалет носа 100.00 грн
Туалет вух 100.00 грн
Промивання аттіка 120.00 грн
Первинна хірургічна обробка ран вушної раковини, носа 220.00 грн
Зняття швів 130.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом