Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування нейросенсорної приглухуватості в Івано-Франківську

Шум дощу, тріск снігу під ногами у морозний ранок, голос близької людини, музика, яка навіює приємні спогади, - чи цінуємо ми можливість відчувати, чути це?

Слух – це відчуття, яке відіграє одну з найважливіших ролей у житті людини. Лікареві ідеальний слух необхідний для правильної діагностики порушень діяльності серця чи порушень дихання, музикантові – для підтримання такту, співакові для потрапляння у ноти, водієві для орієнтації на дорозі. Для представників цих та інших професій, втрата слуху рівноцінна втраті професійної придатності та, в деяких випадках, втраті сенсу всього свого життя.

Тому у нашому житті актуальності набуває така патологія як нейросенсорна приглухуватість.

У чому причина нейросенсорної приглухуватості?

Нейросенсорна приглухуватість – це стан, пов’язаний з ураженням звукосприймаючого та звукопровідного апаратів. Факторів, що призводять, до даних уражень, насправді досить багато. Часто нейросенсорну приглухуватість пов’язують з такими захворюваннями як розсіяний склероз, хвороба Меньєра, стареча туговухість, онкопатології, інфекції, що уражають вухо та ін.

Первинним уражаючим фактором є шум, який руйнує рецепторні закінчення органа слуху. Тому часто це захворювання є професійним «здобутком» у працівників цехів, учасників бойових дій та ін. Також на розвиток нейросенсорної приглухуватості впливають дисциркуляторні розлади, гнійні захворювання середнього та внутрішнього вуха, травматизація вуха.

Проте, ми мусимо зосередити вашу увагу на одному з найбільш небезпечних чинників – неконтрольованому вживанні антибіотиків. Прийом антибіотиків з групи тетрациклінів наносить пагубну токсичну дію на орган слуху.

Симптоматика нейросенсорної приглухуватості

При нейросенсорній приглухуватості відмічається знижене або повністю відсутнє сприйняття звуків високої та середньої частот. Якщо причиною є судинна патологія або ж дегенеративні зміни, пацієнти скаржаться на шум у вухах, який порівнюють зі скреготом металів.

Окрім цього, приєднуються такі симптоми:

  • запаморочення;
  • порушення координації;
  • порушення розбірливості мови;
  • нудота і блювання (в деяких випадках).

Діагностика та лікування нейросенсорної приглухуватості

При підозрі на нейросенсорну приглухуватість, лікар-оториноларинголог проводить дослідження, щоб визначити причину стану, його стадію, ризик незворотних змін, підбір ефективного лікування.

Лікар проводить оцінку функціонування звукосприймаючої та звукопровідної систем, роботу  вестибулярного апарату. Часто до проведення діагностики залучається лікар-невропатолог.

Розрізняють не медикаментозне та медикаментозне лікування. Лікування спрямоване на:

  • ліквідацію етіологічного чинника;
  • покращення трофіки нервової тканини (призначення біогенних стимуляторів, вітамінотерапії та ін.);
  • вдосконалення кровопостачання органа слуху (призначення судиннорозширюючих засобів);
  • корекцію рівня вітамінів групи В, вітамінів А та Е;
  • відновлення функції слуху.

Також лікарі рекомендують фізіотерапевтичне лікування та корекцію харчового раціону. В деяких випадках пацієнта скеровують на хірургічне лікування.

В медичному центрі Оксфорд Медікал лікарі докладуть максимальних зусиль, щоб лікування було комфортним і ефективним. Ми дотримуємось передових принципів лікування, що підтверджено численними позитивними відгуками! Ви можете нам довіряти!

Для запису на консультацію лікаря-оториноларинголога варто попередньо зателефонувати: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом