Лікування отиту в Івано-Франківську

Отит – запальний процес у вусі, викликаний патогенними мікроорганізмами. В залежності від того, який саме відділ вуха уражається, розрізняють зовнішній, середній та внутрішній отит. Фактично у всіх отит асоціюється з нестерпним болем, який локалізується у вусі та поширюється майже на всю скроневу ділянку.

ФАКТОРИ ТА ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ОТИТУ

Лікування отиту Оксфорд МедікалЗапалення вуха виникає як у дітей, так і у дорослих, і причин є безліч. До них віносять:

 • потрапляння різноманітних патогенних мікроорганізмів як з забрудненою водою, так і при перенесених інших інфекційних захворюваннях;

 • механічне самостійне видалення сірчаної пробки з вуха, що в більшості випадків закінчується травмуванням вуха;

 • потрапляння сторонніх тіл у вухо (до речі, як не дивно, це досить часто буває і у дорослих);

 • наявність мікротравм у вусі, що є вхідними воротами для інфекції;

 • недолікування таких захворювань як грип, ГРВі;

 • погодні умови, а саме надмірна вологість та низький атмосферний тиск.

Збудниками отиту можуть бути бактерії, віруси і навіть грибки. Найчастіше ними є стафілокок, пневмокок, синьогнійна паличка.

СИМПТОМИ ОТИТУ

Основним і найважим симптомом при отиті є сильний біль у вусі пульсуючого характеру. До речі, для того, щоб відрізнити середній отит від зовнішнього варто доторкнутися чистою ватною паличкою до зовнішнього слухового ходу. Якщо при цьому біль дуже різко посилився – у пацієнта зовнішній отит.

 

При запаленні вуха у людини також відмічається:

 • підвищення температури тіла;

 • загальна інтоксикація організму;

 • зниження слуху (не у всіх випадках);

 • виділення з вуха при гнійному отиті;

 • запаморочення при внутрішньому отиті як наслідок ураження вестибулярного апарату, що також розташований у внутрішньому вусі.

Якщо не проводити адекватного лікування отиту, це захворювання поступово переходить у хронічну форму, котра супроводжується специфічним зниженням слуху, постійним відчуттям закладеності вуха, розпираючим та пульсуючим болем у вусі у період загострення.

ДІАГНОСТИКА ОТИТУ

При отиті діагностика не є складною, подекуди це захворювання видно неозброєним оком. Під час діагностики лікар спочатку проводить збір інформації у пацієнта, включаючи скарги, анамнез життя та анамнез хвороби. Потім варто провести огляд слухового ходу. Для виключення гнійної форми отиту лікар-оториноларинголог направляє пацієнта на рентгенограму.

 

При лабораторній діагностиці у загальному аналізі крові відмічаються основні ознаки запалення: підвищення швидкості осідання еритроцитів і зсув лейкоцитрної формули ліво. Для визначення збудника проводиться бактеріальний посів мазка або виділень зі слухової труби.

ЛІКУВАННЯ ОТИТУ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ

Лікування запальних процесів вуха в Оксфорд Медікал Івано-Франківськ проводиться з врахуванням усіх скарг та індивідуальних особливостей пацієнта. На базі даних обстеження призначається специфічна антибіотикотерапія для специфічного збудника. Також лікар призначає вушні краплі з антисептиком, промивання вух і постійне очищення слухової труби від патологічних виділень.  

 

Звісно ж ефективність лікування залежить від загального стану організму, тому доцільно проводити симптоматичну терапію. Для зняття болю призначаються анальгетики, для зменшення набряку – антигістамінні препарати.

 

При неадекватному або запізнілому лікуванні отит може викликати різноманітні ускладнення, такі як запалення соскоподібного відростка, що може перейти в гнійний менінгіт, перфорація барабанної перетинки і безліч інших.

 

При появі перших симптомів отиту наполегливо рекомендуємо вчасно звернутися за допомогою до фахівця. Це допоможе уникнути виникнення ускладнень та переходу в хронічну форму. Звертайтесь до лікарів МЦ «Оксфорд Медікал», адже саме ми гарантуємо надання вчасної і головне – ефективної допомоги!

 

Записатися на прийом до лікаря можна заповнивши форму на сайті або за телефоном: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 4.86, голосів: 37 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом