Лікування отиту в Івано-Франківську

Отит – запальний процес у вусі, викликаний патогенними мікроорганізмами. В залежності від того, який саме відділ вуха уражається, розрізняють зовнішній, середній та внутрішній отит. Фактично у всіх отит асоціюється з нестерпним болем, який локалізується у вусі та поширюється майже на всю скроневу ділянку.

ФАКТОРИ ТА ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ОТИТУ

Лікування отиту Оксфорд МедікалЗапалення вуха виникає як у дітей, так і у дорослих, і причин є безліч. До них віносять:

 • потрапляння різноманітних патогенних мікроорганізмів як з забрудненою водою, так і при перенесених інших інфекційних захворюваннях;

 • механічне самостійне видалення сірчаної пробки з вуха, що в більшості випадків закінчується травмуванням вуха;

 • потрапляння сторонніх тіл у вухо (до речі, як не дивно, це досить часто буває і у дорослих);

 • наявність мікротравм у вусі, що є вхідними воротами для інфекції;

 • недолікування таких захворювань як грип, ГРВі;

 • погодні умови, а саме надмірна вологість та низький атмосферний тиск.

Збудниками отиту можуть бути бактерії, віруси і навіть грибки. Найчастіше ними є стафілокок, пневмокок, синьогнійна паличка.

СИМПТОМИ ОТИТУ

Основним і найважим симптомом при отиті є сильний біль у вусі пульсуючого характеру. До речі, для того, щоб відрізнити середній отит від зовнішнього варто доторкнутися чистою ватною паличкою до зовнішнього слухового ходу. Якщо при цьому біль дуже різко посилився – у пацієнта зовнішній отит.

 

При запаленні вуха у людини також відмічається:

 • підвищення температури тіла;

 • загальна інтоксикація організму;

 • зниження слуху (не у всіх випадках);

 • виділення з вуха при гнійному отиті;

 • запаморочення при внутрішньому отиті як наслідок ураження вестибулярного апарату, що також розташований у внутрішньому вусі.

Якщо не проводити адекватного лікування отиту, це захворювання поступово переходить у хронічну форму, котра супроводжується специфічним зниженням слуху, постійним відчуттям закладеності вуха, розпираючим та пульсуючим болем у вусі у період загострення.

ДІАГНОСТИКА ОТИТУ

При отиті діагностика не є складною, подекуди це захворювання видно неозброєним оком. Під час діагностики лікар спочатку проводить збір інформації у пацієнта, включаючи скарги, анамнез життя та анамнез хвороби. Потім варто провести огляд слухового ходу. Для виключення гнійної форми отиту лікар-оториноларинголог направляє пацієнта на рентгенограму.

 

При лабораторній діагностиці у загальному аналізі крові відмічаються основні ознаки запалення: підвищення швидкості осідання еритроцитів і зсув лейкоцитрної формули ліво. Для визначення збудника проводиться бактеріальний посів мазка або виділень зі слухової труби.

ЛІКУВАННЯ ОТИТУ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ

Лікування запальних процесів вуха в Оксфорд Медікал Івано-Франківськ проводиться з врахуванням усіх скарг та індивідуальних особливостей пацієнта. На базі даних обстеження призначається специфічна антибіотикотерапія для специфічного збудника. Також лікар призначає вушні краплі з антисептиком, промивання вух і постійне очищення слухової труби від патологічних виділень.  

 

Звісно ж ефективність лікування залежить від загального стану організму, тому доцільно проводити симптоматичну терапію. Для зняття болю призначаються анальгетики, для зменшення набряку – антигістамінні препарати.

 

При неадекватному або запізнілому лікуванні отит може викликати різноманітні ускладнення, такі як запалення соскоподібного відростка, що може перейти в гнійний менінгіт, перфорація барабанної перетинки і безліч інших.

 

При появі перших симптомів отиту наполегливо рекомендуємо вчасно звернутися за допомогою до фахівця. Це допоможе уникнути виникнення ускладнень та переходу в хронічну форму. Звертайтесь до лікарів МЦ «Оксфорд Медікал», адже саме ми гарантуємо надання вчасної і головне – ефективної допомоги!

 

Записатися на прийом до лікаря можна заповнивши форму на сайті або за телефоном: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 4.86, голосів: 37 )
послуги Відділення ЛОР (отоларингологія)Ціна
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн
Консультація отоларинголога 400.00 грн
Консультація отоларинголога (повторна) 250.00 грн
Видалення сірчаної пробки 190.00 грн
Зупинка носової кровотечі 400.00 грн
Туалет носа 100.00 грн
Туалет вух 100.00 грн
Промивання аттіка 120.00 грн
Первинна хірургічна обробка ран вушної раковини, носа 220.00 грн
Зняття швів 130.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом