записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Івано-Франківської клініки

Вибрати інше місто
 

Прийом проктолога

Питання наявності і поширення проктологічних захворювань у всьому світі зараз стоїть надзвичайно широко. Дуже часто з різних мас-медійних джерел ми спостерігаємо те, наскільки важкі наслідки можуть нести за собою захворювання у запізнілій стадії. Однак у власному житті ми вкрай рідко задумуємось над профілактикою і збереженням власного здоров'я.

Зазвичай пересічна людина звертається до спеціаліста уже з наявністю різноманітних симптомів. І часто висновок лікаря зовсім для неї неочікуваний. Не варто повторювати вже наявну аксіому, що значно легше запобігти хворобі, ніж боротись з її наслідками.

Перші причини відвідати проктолога

Насамперед, варто зазначити, що будь-яка проктологічна симптоматика це уже невідкладний привід прийти на прийом. Найбільш поширеними симптомами, які вказують на необхідність візит до лікаря-проктолога є часті закрепи, біль та дискомфорт при дефекації, поява крові з анального отвору, свербіж в ділянці анального отвору, шишкоподібне утворення в анальному отворі.

 

Чимало станів лікується швидко, безболісно, якщо не займатись самолікуванням і не переводити навіть гострі процеси у хронічні.

Групи ризику проктологічних патологій

Існують групи людей, які потребують консультації лікаря навіть при відсутності симптоматики.  До них належать пацієнти:

 • які ведуть малорухомий спосіб життя;

 • у котрих професія, пов’язана з сидячим способом життя;   

 • в яких у близьких родичів діагностовано злоякісні новоутворення  шлунково-кишкового тракту і деяких інших локалізацій; 

 • в яких раніше діагностувались запальні захворювання кишківника, поліпи кишківника тощо;

 • які проходили хірургічне лікування з приводу проктологічних захворювань,

 • старші 40 років;

 • жінки, у яких новонароджені діти.

Що входить у первинний огляд лікарем?

До базової діагностики належить:

 • візуальний огляд перианальної  ділянки, за допомогою  якого можна відмітити наявність зовнішніх гемороїдальних вузлів, впадаючих внутрішніх  вузлів та/ або поліпів;

 • стан шкіри навколо анального отвору; 

 • пальцеве ректальне обстеження, яке дозволяє діагностувати стан слизової, її гладкість, наявність певної симптоматики (біль, гній, кров), які можуть залишатись непоміченими пацієнтом або турбувати його непостійно і не яскраво; 

 • відеоаноскопія – ендоскопічне обстеження кінцевих відділів прямої кишки;

 • винесення консультативного висновку лікаря.

Також при ректальному обстеженні можна відчути наявність додаткових утвореннь, зокрема поліпів. Однак в повній мірі описати їхній колір, поверхню, структуру, розмір можна лише завдяки візуальному огляду. Такий метод обстеження  дозволяє виставити попередній діагноз.

 

Залежно від ділянок, які доступні огляду розрізняють відеоаноскопію, ректороманоноскопію, ректосигмоскопію, колоноскопію. Який метод потрібний на даному етапі кожному пацієнту залежить від його віку, певних особливостей хвороби, анатомічних особливостей, тощо.

 

Тобто, тільки лікар може допомогти пацієнту визначити необхідний мінімум обстежень,  який потрібний в його конкретному випадку. Часом використовуючи сукупність певних методів для кращої діагностики. Залежно  вже від результатів діагностики, складається вже план наступних дій. При відсутності патології, планується дата наступного огляду. При наявності складається план лікування. Знову ж таки, чим швидше розпочато лікування будь-якої проблеми, тим легше воно протікає і потребує менше зусиль, як від лікаря, так і пацієнта.

 

Отож, в разі появи будь-яких симптомів чи підозри на наявність проктологічної проблеми, не затягуйте з візитом до спеціаліста!

Записатися до лікаря проктолога можна зателефонувавши нам: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки