Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування криптиту в Івано-Франківську

Для комфортного і безболісного процесу дефекації, в організмі людини спеціальними залозами виробляється слиз, який змащує ділянку анального отвору і знижує тертя. Ці залози знаходяться в морганієвих криптах – заглибленні на межі прямої кишки та анального каналу. Морганієві крипти – складки, подібні до кишень, розміщені на слизовій оболонці. 

Найглибші крипти розміщені на 18 годині (для зручної діагностики, лікарі-проктологи умовно поділяють анальний канал на зони, подібні циферблату годинника). Саме в цій зоні найчастіше розвивається геморой та запальні процеси – криптит.

Причини розвитку криптиту

Класичними причинами розвитку криптиту є порушення з боку дефекації. Це явище спостерігається при діареї, закрепах, вживанні гострої їжі та компонентів, які не перетравлюються і їх тверді частинки механічно травмують слизову оболонку.

Важливою проблемою, що сприяє розвитку криптиту, є неналежна гігієна, або навпаки нераціональне само призначене застосування клізм та спринцівок. Захворювання розвивається наступним чином: слизова травмується і набрякає, стійкий набряк стискає вивідні протоки залози, тому для дефекації не поступає слиз. Стінки анального каналу травмуються ще сильніше, що посилює запальний процес і призводить до появи неприємних симптомів.

Клінічні прояви криптиту

Криптит характерний такими симптомами:

  • сильний біль у прямій кишці, особливо під час дефекації, що призводить до боязні відвідування туалету;

  • біль у промежині, який іррадіює в низ живота;

  • анальний свербіж та почервоніння стінок анального отвору;

  • поява слизу та крові у калі.

При криптиті може розвинутися слабкість анального сфінктера, через що на поверхню самовільно виходить слиз, який створює постійне вологе середовище біля анального отвору. Це може спровокувати розвиток перианального дерматиту.

Симптоми можуть самостійно маскуватися при корекції харчування та нормальній дефекації. Але це не означає, що ви повністю ліквідували захворювання. Тривале сидіння чи незначний закреп провокують загострення криптиту і симптоми виникають з новою інтенсивністю.

Варто зазначити, що криптит є супутником при таких захворюваннях як внутрішній або зовнішній геморой, при анальних тріщинах, при проктиті. Криптит рідко є самостійним, часто у процес залучаються анальні сосочки та анальний сфінктер (відповідно папілліт та сфінктерит).

Діагностика та лікування криптиту в Оксфорд Медікал

Криптит може ускладнюватися значно серйознішими захворюваннями (наприклад парапроктитом), тому радимо при появі патологічних виділень в калі та при болях в прямій кишці одразу звернутися до лікаря.

Основними діагностичними методами при криптиті є:

  • опитування;

  • загальний огляд;

  • пальцеве дослідження;

  • відеоаноскопія;

  • лабораторне дослідження калу на дисбактеріоз.

Звірившись із результатами обстежень, лікар формує індивідуальний план лікування та відновлення пацієнта, який полягає у консервативній медикаментозній терапії, місцевому накладанні мазей, проведенні ванночок та лікувальних клізм. Усунувши гострий стан, лікар надає рекомендації щодо раціонального харчування (збагаченого клітковиною), правильної гігієни, рухового режиму.

В більшості випадків ефект досягається без хірургічного втручання, але це напряму залежить від того, на якій стадії захворювання ви вирішуєте звернутися до лікаря.

Не варто терпіти біль – зверніться до фахівців медичного центру Оксфорд Медікал! Ми гарантуємо вам якісну та професійну медичну допомогу! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Приймак Оксана 14-12-2021 Хочу подякувати Гайдуку Ярославу Олеговичу за проведену операцію і за прекрасний результат. Чудовий лікар, професіонал своєї справи і хороша людина.Ярослав Олегович, Ваш професіоналізм та вміння працювати з людьми доводять, що є такі лікарі, для яких кожен пацієнт важливий.Щиро дякую!

відділення: Проктологія

Оксана 04-06-2021 Мала дуже важку ситуацію з гемороєм. Дуже боялась і соромилась звертатись до лікаря. Я дуже вдячна Богу що попала з своєю проблемою до найкращого лікаря Тетяни Тарасівної. Ще неймовірно хороша людина, і сильний спеціаліст ❤ Нехай Бог вам посилає міцне здоров'я, що б ви могли надалі довгі роки допомагати людям у важких обставинах.

відділення: Проктологія

Ольга 23-03-2021 Хороша клініка, привітний персонал, окрема подяка Марущак Наталії Михайлівні. Чудовий лікар, фахівець своєї справи, чуйна і порядна людина. Успіху Вам у такій нелегкій роботі!

відділення: Проктологія

Галина 25-01-2021 Щиро хочу подякувати Олесі Мирославівні за неймовірний результат. Це одна з найкращих лікарів у своїй професії. Я вдячна їй за всю допомогу надану мені, розуміння, доброту і щирість. Це лікар з великої букви, висококваліфікований спеціаліст. Здоров'я і Успіхів Вам! Рекомендую!!!

відділення: Проктологія

Ольга 10-01-2021 Хочу подякувати , пані Олесі , за уважність та професіоналізм !Рекомендую ! Чудовий Лікар !

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом