(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Лікування криптиту в Івано-Франківську

Для комфортного і безболісного процесу дефекації, в організмі людини спеціальними залозами виробляється слиз, який змащує ділянку анального отвору і знижує тертя. Ці залози знаходяться в морганієвих криптах – заглибленні на межі прямої кишки та анального каналу. Морганієві крипти – складки, подібні до кишень, розміщені на слизовій оболонці. 

Найглибші крипти розміщені на 18 годині (для зручної діагностики, лікарі-проктологи умовно поділяють анальний канал на зони, подібні циферблату годинника). Саме в цій зоні найчастіше розвивається геморой та запальні процеси – криптит.

Причини розвитку криптиту

Класичними причинами розвитку криптиту є порушення з боку дефекації. Це явище спостерігається при діареї, закрепах, вживанні гострої їжі та компонентів, які не перетравлюються і їх тверді частинки механічно травмують слизову оболонку.

Важливою проблемою, що сприяє розвитку криптиту, є неналежна гігієна, або навпаки нераціональне само призначене застосування клізм та спринцівок. Захворювання розвивається наступним чином: слизова травмується і набрякає, стійкий набряк стискає вивідні протоки залози, тому для дефекації не поступає слиз. Стінки анального каналу травмуються ще сильніше, що посилює запальний процес і призводить до появи неприємних симптомів.

Клінічні прояви криптиту

Криптит характерний такими симптомами:

  • сильний біль у прямій кишці, особливо під час дефекації, що призводить до боязні відвідування туалету;

  • біль у промежині, який іррадіює в низ живота;

  • анальний свербіж та почервоніння стінок анального отвору;

  • поява слизу та крові у калі.

При криптиті може розвинутися слабкість анального сфінктера, через що на поверхню самовільно виходить слиз, який створює постійне вологе середовище біля анального отвору. Це може спровокувати розвиток перианального дерматиту.

Симптоми можуть самостійно маскуватися при корекції харчування та нормальній дефекації. Але це не означає, що ви повністю ліквідували захворювання. Тривале сидіння чи незначний закреп провокують загострення криптиту і симптоми виникають з новою інтенсивністю.

Варто зазначити, що криптит є супутником при таких захворюваннях як внутрішній або зовнішній геморой, при анальних тріщинах, при проктиті. Криптит рідко є самостійним, часто у процес залучаються анальні сосочки та анальний сфінктер (відповідно папілліт та сфінктерит).

Діагностика та лікування криптиту в Оксфорд Медікал

Криптит може ускладнюватися значно серйознішими захворюваннями (наприклад парапроктитом), тому радимо при появі патологічних виділень в калі та при болях в прямій кишці одразу звернутися до лікаря.

Основними діагностичними методами при криптиті є:

  • опитування;

  • загальний огляд;

  • пальцеве дослідження;

  • відеоаноскопія;

  • лабораторне дослідження калу на дисбактеріоз.

Звірившись із результатами обстежень, лікар формує індивідуальний план лікування та відновлення пацієнта, який полягає у консервативній медикаментозній терапії, місцевому накладанні мазей, проведенні ванночок та лікувальних клізм. Усунувши гострий стан, лікар надає рекомендації щодо раціонального харчування (збагаченого клітковиною), правильної гігієни, рухового режиму.

В більшості випадків ефект досягається без хірургічного втручання, але це напряму залежить від того, на якій стадії захворювання ви вирішуєте звернутися до лікаря.

Не варто терпіти біль – зверніться до фахівців медичного центру Оксфорд Медікал! Ми гарантуємо вам якісну та професійну медичну допомогу! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Ростислав 04-07-2024 Дуже дякую пану Тарасу.Професіонал своєї справи. Я отримав чіткий діагноз та рекомендації по лікуванні.Мені все детально пояснили, розказали про інші опції.Щиро рекомендую

відділення: Проктологія

Марʼяна 10-06-2024 Велика подяка лікарю Тарасу Володимировичу! У цього лікаря «золоті руки», це лікар від Бога! Вся процедура тривала дуже швидко, професійно і головне без болю! Рекомендую! Дякую !

відділення: Проктологія

Ігор 12-05-2024 Я хотів би висловити свою вдячність лікарю-проктологу Тарасу Володимировичу. Перед записом на прийом я дещо переживав, адже проблема, з якою я звернувся, була досить неприємною. Проте лікар зміг прибрати всі мої сумніви та невпевненість і внести ясність у ситуацію.З першої ж нашої зустрічі стало зрозуміло, що Тарас Володимирович - справжній професіонал. Він швидко зрозумів суть моєї проблеми і вже на першому прийомі знайшов шлях до її вирішення. Це було дуже важливо, адже я хотів якнайшвидше позбутися неприємних відчуттів та дискомфорту.Тарас Володимирович також дав мені низку важливих рекомендацій, які були висловлені в максимально зрозумілій формі. Я впевнений, що ці поради допоможуть мені уникнути подібних проблем у майбутньому.Загалом, я вражений професіоналізмом і чуйністю лікаря. Він не просто вирішив мою проблему, а й допоміг мені зрозуміти, як дбати про своє здоров'я. З радістю рекомендую звернутися до Тараса Володимировича всім, хто шукає висококваліфікованого спеціаліста.

відділення: Проктологія

Роман 09-05-2024 Лікувався у Тараса Володимировича ще наприкінці 2022 року, лікування було успішним і нічого не турбувало. Зараз проходив повторне обстеження і хотів би подякувати лікарю за професіоналізм, комфортний прийом (наскільки це можливо, враховуючи з яким питанням я звертався) і корисні поради!

відділення: Проктологія

Наталія 12-04-2024 Велика подяка лікарю-проктологу Король Т.В. за уважність, чуйність,професійність. Довго не наважувалась на консультацію, боялась, не думала , що все відбудеться так легко. Дякую . Рекомендую , лікар професіонал.

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом