Місяць боротьби з колоректальним раком
Захворювання прямої кишки та анального отвору – проблема інтимна та делікатна. Пацієнти часто піддаються сорому і відтягують візит до лікаря на максимум. А це рішення, як правило, веде за собою численні неприємні наслідки. Яскравим прикладом є перианальний дерматит – запалення шкіри навколо анального отвору, що супроводжується печінням та свербежем.
Перианальний дерматит – проблема, яка може розвинутися і в дорослих, і в дітей. На жаль, захворювання не минає самостійно, тому у даному випадку рекомендовано якнайшвидше звернутися до лікаря.
Факторів, що можуть призвести до перианального дерматиту, насправді є досить багато. Щоб з’ясувати, що саме стало причиною розвитку захворювання, варто детально опитати пацієнта та відповідно оглянути його. Здебільшого проблема обумовлена інфекційним чинником, тобто так званою умовно-патогенною флорою. Ця флора присутня у нас завжди, тільки схильна викликати захворювання при поєднанні кількох факторів, а саме:
при зниженні імунних сил;
при подразненні, що виникає через попрілості, неякісну білизну;
при використанні чужих рушників;
при тривалому подразненні через діарею;
при застосуванні невідповідних засобів для догляду за шкірою (скраби, лосьйони і тд);
при травматизації шкіри (потертості, подряпини, мікротріщини);
після невдалої епіляції (подразнення бритвою, воскова епіляція, шугаринг) та ін.
Ми часто спостерігаємо явище, коли окрім перианальної зони захворювання поширюється на внутрішню частину стегна, зовнішні статеві органи.
Варто також виокремити таку проблему, як алергічний перианальний контактний дерматит, який може розвиватися внаслідок недбалих медичних маніпуляцій, застосування засобів для догляду, реакції на білизну чи пральний порошок.
Спільними ознаками різних за походженням дерматитів є почервоніння перианальної зони, поява висипу, нестерпний свербіж, печіння, дискомфорт під час дефекації і навіть дискомфорт під час сидіння. Але в залежності від виду дерматиту, прояви і їх тривалість можуть дещо відрізнятися:
алергічний дерматит – водянистий «уртикарний висип», який минає за кілька годин після усунення алергену;
бактеріальний дерматит – супроводжується гнійниками, які мають жовтий вміст і покриваються кірочкою. Часто приєднуються явища загальної інтоксикації (озноб, нездужання, висока температура тіла);
грибковий дерматит – елементи висипу білого кольору, часто зливаються, шкіра покрита лусочками;
хвороба «Джипа» - тривале гнійне запалення з розвитком глибоких ран, які переходять у свищі.
Оскільки така дрібна проблема може призвести до тяжких гнійних ускладнень, радимо не зволікати, а якомога швидше запланувати візит до лікаря. Лікуванням цієї проблеми можуть займатися дерматолог та алерголог, але здебільшого з проблемами відповідної зони варто звертатися саме до проктолога.
Перший етап діагностики – опитування, лікарі визначає, які уражаючі фактори найближчим часом могли спіткати пацієнта. Наступний етап – огляд, під час якого лікар візуально оцінить місце ураження і одночасно проведе забір матеріалу для лабораторного обстеження (зішкріб, мазок-відбиток).
Курс лікування залежить безпосередньо від причини дерматиту. Лікар призначає як загальні середники (антигістамінні засоби, антибіотики, протизапальні), так і місцеві процедури (ванночки, накладання мазі, промивання).
Наша мета – якісний результат! Не соромтеся звернутися до лікаря, адже саме в Оксфорд Медікал Івано-Франківськ чуйні та досвідчені спеціалісти, які вам допоможуть! Запис: 0673777299, 0503777299.
відділення: Проктологія
відділення: Проктологія
відділення: Проктологія
відділення: Проктологія
відділення: Проктологія
Акції
Василіянок, 1
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Незалежності 93А
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом