(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування системної склеродермії в Івано-Франківську

Системна склеродермія – тяжке аутоімунне захворювання сполучної тканини, що супроводжується значним фіброзом покривних тканин та внутрішніх органів, що поступово призводить до незворотної подальшої руйнації.

 

Найчастіше системною склеродермією хворіють жінки у віці 30-50 років.

ЕТІОЛОГІЯ СИСТЕМНОЇ СКЛЕРОДЕРМІЇ

Остаточна причина захворювання не є встановленою. Існує теорія про генетичну схильність, що передається від батьків, проте достеменно ця теорія не є науково підтвердженою, тільки виведені певні маркери захворювання, що спостерігаються як у батьків так і їх нащадків.

 

Найбільш поширеною є думка про те, що різного роду віруси викликають аутоімунний процес (руйнацію) у внутрішній стінці судин, що безпосередньо призводить до їх деструкції. Також виділяють фактори, що призводять патогенезу системної склеродермії, а саме:

  • тривалий контакт із сильнодіючими хімічними речовинами;

  • вплив радіації;

  • тривалі стресові напруги;

  • переохолодження.

Також спричинити різке підвищення аутоімунного процесу в організмі людини може трансплантація кісткового мозку, переливання крові.

СИМПТОМИ СИСТЕМНОЇ СКЛЕРОДЕРМІЇ

Системну склеродермію класифікують за стадіями, клінічними формами (дифузна, ювенільна, лімітована і ін.), важкістю перебігу. Протікати дана патологія може гостро, підгостро і хронічно. За стадіями розрізняють:

  • І стадія – початкова;

  • ІІ стадія – генералізована;

  • ІІІ стадія – термінальна.

Симптоматика системної склеродермії є досить складною і залучає зміни у функціонуванні декількох систем організму. До загальних симптомів відносять лихоманку, різке схуднення, слабкість, лімфаденопатія.

 

Ураження судин. При склеродермії відмічаються численні телеангіоектазії – розширення просвіту капілярів та вену на ділянках з тонкою шкірою, грубо кажучи, помітне просвічування судин через шкіру.

Також дуже поширеним явищем при склеродермії є хвороба Рейно – симетричний спазм дрібних судин, що викликаний переохолодженням або стресом. Візуально спостерігається сильне почервоніння або ціаноз різних ділянок шкіри. Часто супроводжується болем, онімінням.

 

Шкірний синдром.Найпоширеніша сукупність симптомів при системній склеродермії. Проявляється це так: стійке потовщення шкіри на пальцях рук та ніг, кисті, стегнах, плечах, грудях, симптом «касета» - стоншення шкіри навколо облямівки губ, дигітальні виразки та некрози у деяких ділянках шкіри.

 

Ураження опорно-рухового апарата. Основні прояви – ранкова скутість (від 30 хв), біль у суглобах, м’язах, проксимальна м’язова слабкість, тертя сухожиль, укорочення фаланг пальців.

Ураження органів шлунково-кишкового тракту.  Гіпотонія стравоходу, дисфагія, відчуття грудки у горлі, значна печія, виразки стравоходу, погіршення перистальтики кишківника, метеоризм, знебарвлення калу, закрепи, первинний біліарний цироз.

Нефропатії. Склеродермічний нирковий криз, гостра нефропатія з прогресуючим розвитком ниркової недостатності.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СКЛЕРОДЕРМІЇ

При діагностиці системної склеродермії варто врахувати стан як організму в цілому, так і стан окремих систем органів. Варто зауважити всі скарги пацієнта. Також проводиться лабораторна діагностика: загальний аналіз крові (підвищення ШОЕ, гіпохромна анемія, зниження гематокриту), імунологічні обстеження (антицентромірні антитіла, склеродермаспецифічні аутоантитіла і ін.), морфологічне обстеження біоптатів шкіри пацієнта.

 

При лікування призначається спеціальний лікувальний режим, що включає в себе повну ліквідацію стресових чинників, професійних шкідливостей, вживання алкоголю та тютюну.

Надалі призначається ефективна імуносупресивна терапія – глюкокортикостероїди та цитостатики, анти фіброзна терапія.

 

Варто врахувати, що вісцеральні прояви також потребують адекватного лікування. Враховуючи всі наслідки та симптоми, призначається відповідна симптоматична терапія.

Зауважте, що системна склеродермія – це захворювання, котре варто лікувати з перших його проявів, адже наслідки є неймовірно складними і мають незворотню дію. Чим раніше призначене базисне лікування – тім більша його ефективність і кращий відсоток прогнозу для пацієнта! Звертайтесь до спеціалістів Оксфорд Медікал і отримайте якісну медичну допомогу!

Запис за телефоном: (050) 3 777 299, (067) 3 777 299

( Рейтинг: 4.63, голосів: 27 )
послуги Відділення РевматологіяЦіна
Консультація ревматолога 550.00 грн
Консультація ревматолога (повторна) 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Леся 28-08-2020 Я була на прийомі у лікаря- ревматолога Христини Рибак вона дуже хороша, приємна ,відповідальна лікарка .Я рада,що є такі молоді талановиті лікарі,мені вона дуже допомогла,надала правильні рекомендації, і допомогла вирішити проблему.Велике дякую за правельне лікування,і відношення.Клініка супер,обладнення і хороші спеціалісти.Бажаю міцного здоров'я та наснаги вам Христина у подальшій праці.

відділення: Ревматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом