Увага! Акцію -30% на курс лікування геморою латексними кільцями продовжено до кінця липня

Лікування синдрому Шегрена в Івано-Франківську

Аутоімунні патології – це одна із поширених проблем сучасності. Проблема аутоімунних патологій полягає у важкості вчасної діагностики та швидкому ураженні організму.

Аутоімунні процеси – це так званий збій в імунній системі, під час якого, організм сприймає власні тканини за чужі, цим же відторгаючи їх. Синдром Шегрена – це аутоімунне ураження деяких груп залоз зовнішньої секреції, а саме слинних та слізних залоз та інших, які забезпечують вологість деяких середовищ.

Етіологічні чинники синдрому Шегрена

Чіткої причини розвитку усіх аутоімунних патологій наразі не визначено. Загалом лікарі схиляються до генетичного чинника – спадкової передачі гена HLA. Також вагому роль відіграють перенесені інфекційні захворювання, а конкретно цитомегаловірус, вірус Епштейн-Барра, інфекційний мононуклеоз та інші.

При цьому, провокуючими чинниками Синдрому Шегрена можуть бути переохолодження, стрес, куріння, захворювання слізного апарату, різкі гормональні зміни.

Клінічні ознаки синдрому Шегрена

Часто синдром Шегрена плутають із синдромом сухого ока, адже в першу чергу симптоми виникають з боку очей. Пацієнти скаржаться на сухість ока, печіння, свербіж, почервоніння, світлобоязнь. Звичайно ж, в першу чергу пацієнт подумає, що це специфічний кон’юктивіт, проте проблема криється дещо глибше. З часом через порушення зволоження ока можливе навіть зниження гостроти зору.

Коли приєднуються симптоми з боку слинних залоз, залоз війчастого епітелію дихальних шляхів, тоді розвиваються симптоми, що подібні до коронавірусної інфекції – сухість слизових оболонок, кашель, свербіж у носі, втрата нюху та смаку, утруднення ковтання. У таких випадках, при порушенні зволоження слизових, вони стають більш чутливими до умовно-патогенної флори, тому розвивається вторинне інфекційне запалення.

Окрім того, можливий розвиток таких ознак:

  • збільшення лімфовузлів;

  • поява геморагічного висипу на шкірі;

  • біль у м’язах та суглобах;

  • задишка;

  • відчуття поколювання на тілі;

  • прояви ураження щитовидної залози;

  • васкуліти – запалення дрібних судин та ін.

Мусимо зауважити, що відсутність належного лікування при синдромі Шегрена провокує розвиток ускладнень, а саме, запальне ураження судин більш крупного калібру, бактеріальні інфекції, онкопатологія, порушення кровотворення.

Діагностика та лікування синдрому Шегрена в Оксфорд Медікал

Для проведення ретельної диференціації синдрому Шегрена з іншими захворюваннями, лікар-ревматолог проводить ретельне опитування та огляд, виділяє ключові та другорядні діагностичні критерії, призначає додаткові обстеження. До додаткових обстежень відносяться: тест Ширмера, визначення специфічних антитіл, дослідження білків крові, сіалометрія, визначення білків гострої фази, УЗД слинних залоз і за потреби прицільна біопсія. Також рекомендовано огляд у лікарів офтальмолога та ЛОРа.

Під час лікування лікар рекомендує пацієнту для захисту очей використовувати препарати штучної сльози – очні краплі, що за своїм складом найбільш близькі до складу людської сльози, для стимуляції слинних залоз – спеціальні жувальні гумки без цукру. Обов’язково відмовитися від куріння та алкоголю.

Щодо медикаментозного лікування, для незначного пригнічення імунної системи застосовуються імуносупресори та цитостатики. Якщо синдром Шегрена є вторинним – лікування скероване на ліквідацію основної причини.

Не затягуйте із зверненням до лікаря! Запис до ревматолога: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення РевматологіяЦіна
Консультація ревматолога 400.00 грн
Консультація ревматолога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Леся 28-08-2020 Я була на прийомі у лікаря- ревматолога Христини Рибак вона дуже хороша, приємна ,відповідальна лікарка .Я рада,що є такі молоді талановиті лікарі,мені вона дуже допомогла,надала правильні рекомендації, і допомогла вирішити проблему.Велике дякую за правельне лікування,і відношення.Клініка супер,обладнення і хороші спеціалісти.Бажаю міцного здоров'я та наснаги вам Христина у подальшій праці.

відділення: Ревматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом