Лікування реактивного артриту в Івано-Франківську

Як показує сучасна статистика, захворювання суглобів набрали особливої популярності не тільки серед людей похилого віку, а й серед молоді (20-45 років). Найбільш розповсюдженим є реактивний артрит.

 

Реактивний артрит (РеА) – це захворювання суглобів, хребта та зв’язкового апарату, що викликане наявність інфекційного процесу в організмі та досить часто поєднується з ураженням шкіри та слизових оболонок. Найчастіше захворювання вражає людей працездатного віку (20-40) років.

Щорічно в Україна реєструється близько 5 000 нових випадків появи реактивного артриту.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ РЕАКТИВНОГО АРТРИТУ

За основною версією лікарів першою з причин виникнення реактивного артриту є наявність хвороб сечостатевих шляхів, що переважно виникає у чоловіків, також кишкових інфекцій (Eschericia coli, Shigella flexneri). З вогнища запалення до суглобів бактерії проникають лімфогенним та гематогенним шляхом (через кров та лімфу).

 

Існує також закономірність генетичної схильності до появи даного захворювання. Це доведено наявністю у хворих спеціальних генетичних маркерів – HLA-B27 ген. Проте, навіть якщо у пацієнта є схильність, то захворювання виникне тільки за умови наявності інфекції.

СИМПТОМИ РЕАКТИВНОГО АРТРИТУ

Перші симптоми реактивного артриту проявляються орієнтовно через 1-2 тижні після проникнення інфекції в організм. Починається захворювання гостро. Основні симптоми:

  • сильний біль у великих суглобах (колінний, зап’ястковий, ліктьовий);

  • набряк у ділянці суглоба;

  • хвороби сечостатевої системи, у чоловіків переважно уретрит, у жінок – кольпіт, вульвовагініт, цистит;

  • ураження органу зору – погіршення гостроти зору, біль очного яблука;

  • симптоми загальної інтоксикації – озноб, нездужання, підвищення температури тіла (38.0-38.5°С), схуднення, зниження працездатності;

  • проблеми з боку шлунково-кишкового тракту – ураження товстої кишки, діарея;

  • ураження центральної нервової системи, що супроводжується порушенням рухів та координації, частим запамороченням, інколи – менінгіт, менінгоенцефаліт;

  • ураження нирок – пієлонефрит, гломерулонефрит;

  • ураження серцево-судинної системи – порушення серцевого ритму, синусова брадикардія, міокардит, мітральні та аортальні патології)

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РЕАКТИВНОГО АРТРИТУ

Для ефективного лікування варто, в першу чергу, визначити тип збудника, який спричинив появу артропатії. Діагностика базується на детальному зборі анамнезу, огляді  та пальпації уражених суглобів. Обов’язковим є УЗД суглобів, щоб продиференціювати реактивний артрит з травмою зв’язок чи суглобів.

 

Також призначається лабораторне обстеження: загальний аналіз крові (підвищення ШОЕ та зсув лейкоцитарної формули вліво свідчать про наявність запалення), загальний аналіз сечі, бактеріальний посів на визначення збудника інфекційного захворювання.

 

Після постановки діагнозу лікар призначає лікування реактивного артриту. Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал» призначають лікування проблеми, враховуючи усі індивідуальні особливості та потреби пацієнта. Починати лікування варто беззаперечно з усунення збудника інфекції. Призначаються антибіотики широкого спектру дії. Також для усунення суглобового синдрому призначаються нестероїдні протизапальні препарати, імуномоделюючі препарати, у важких випадках – глюкокортикостероїди. Для закріплення ефекти призначають фізіотерапію.

 

Лікування реактивного артриту призначене для попередження переходу захворювання у хронічну форму, що, на жаль, через пізню діагностику стає все важчим.

Потурбуйтесь про ваше здоров’я – заплануйте візит до ревматолога при появі перших сигналів захворювання!

Записатися можна, заповнивши форму на сайті, або за номерами: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 4.58, голосів: 31 )
послуги Відділення РевматологіяЦіна
Консультація ревматолога 400.00 грн
Консультація ревматолога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Леся 28-08-2020 Я була на прийомі у лікаря- ревматолога Христини Рибак вона дуже хороша, приємна ,відповідальна лікарка .Я рада,що є такі молоді талановиті лікарі,мені вона дуже допомогла,надала правильні рекомендації, і допомогла вирішити проблему.Велике дякую за правельне лікування,і відношення.Клініка супер,обладнення і хороші спеціалісти.Бажаю міцного здоров'я та наснаги вам Христина у подальшій праці.

відділення: Ревматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом