записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Івано-Франківської клініки

Вибрати інше місто
 

Лікування системного червоного вовчаку

Системний червоний вовчак – це аутоімунне хронічне захворювання сполучної тканини, що вражає суглоби, шкіру, серцево-судинну систему та нирки. З цього і випливає назва «системний», адже захворювання вражає цілі системи органів.

 

Системний червоний вовчак є доволі поширеним захворюванням у світі. Більше чверті випадків захворюваності випадає на період до 18 років. Проте найчастіше хвороба виникає у осіб жіночої статі у віці 20-40 років.

Причини виникнення системного червоного вовчаку

На сьогоднішній день причина появи захворювання достеменно не встановлена. Найчастіше її пов’язують з перенесеними вірусними захворюваннями (вірус Епштейн-Барра, Ентеровірусна інфекція і ін.). Також існує високий відсоток генетичного успадкування схильності до появи системного червоного вовчаку. У дітей, підлітків та дорослих осіб ці фактори підкріплюються перевтомою, надмірним вживанням медикаментів, зниженим імунітетом, надмірною інсоляцією, несприятливими умовами навколишнього середовища.

 

Увесь цей тандем викликає неадекватну імунну відповідь нашого організму. Імунна система людини дає збій і втрачає можливість продиференціювати чужорідні клітини від власних і несе атакуючу дію на сам організм. Цей факт пояснює твердження «аутоімунний», тобто імунітет проти самого себе.

Особливості симптоматики системного червоного вовчаку

Системний червоний вовчак може перебігати у 3 формах: гостра, підгостра та хронічна.

 • гостра форма – найбільш злоякісна, найважчий перебіг недуги. Симптоми проявляються швидко і різко, часто ця форма виникає саме у дітей;

 • підгостра – найбільш поширена форма. Характеризується повільним поступовим прогресуванням;

 • хронічна форма – легкий, майже безсимптомний перебіг. Триває роками, за ефективного лікування хвороба перебуває у ремісії. Уражаються тільки суглоби та шкіра.

Також системний червоний вовчак класифікують за клінічними ознаками. Розрізняють дисемінований червоний вовчак, дискоїдний червоний вовчак, системний червоний вовчак, ерозивно-виразкова форма червоного вовчака.

 

Основними симптомами за системного червоного вовчаку є:

 • ураження шкіри обличчя – червоні плями у формі «метелика», папули, лусочки;

 • ушкодження внутрішніх органів, або так звана поліорганна недостатність;

 • синдром хронічної втоми – ломота в тілі, біль у м’язах, апатія, зниження апетиту, лабільність настрою, депресивний стан;

 • загальна інтоксикація – підвищення температури тіла, загальне нездужання;

 • збільшення лімфовузлів.

Діагностика та лікування системного червоного вовчаку

Діагностування системного червоного вовчаку варто розпочинати із з’ясування скарг пацієнта, детального збору анамнезу, виявлення перенесених вірусних захворювань.

 

Надалі для підтвердження призначається лабораторне обстеження: загальний аналіз крові (зниження рівня лейкоцитів та еритроцитів), загальний аналіз сечі (виявлення білка у сечі), виявлення LE-клітин у крові, антинуклеарні антитіла.

Лікування системного червоного вовчаку призначене для зняття гострих станів, попередження негативних наслідків на внутрішні органи. Основними напрямками лікування даної патології є:

 • корекція імунного захисту – гормональні препарати (глюкокортикостероїди) задля імуносупресивної дії, імунодепресанти;

 • симптоматична терапія – нестероїдні протизапальні засоби для ліквідації болю і запальних явищ, гормональні мазі від висипу;

 • загальнозміцнююча терапія;

Не варто чекати прогресування захворювання – зверніться до лікаря! В медичному центрі Оксфорд Медікал вам нададуть якісну кваліфіковану медичну допомогу!

Для запису телефонуйте: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки