Лікування анкілозуючого спондилоартриту в Івано-Франківську

Спондилоартропатії – це запальні захворювання невиясненої етілогії, що уражають суглоби хребтового стовпа. Найпоширенішими спондилоартропатіями є анкілозуючий спондилоартрит, реактивний артрит, псоріатичний артрит, периферичний артрит, ювенільний артрит . Спондилоартропатії є досить актуальною проблемою, оскільки їх наслідки призводять до важких незворотних ускладнень з боку хребта.

Анкілозуючий спондилоартрит – системне запальне захворювання крижово-куприкового відділу хребта, його зв’язкового апарату, крижово-кульшового суглобів, фіброзних кілець, що з часом призводить до поступового анкілозу хребта.

Етіологія анкілозуючого спондилоартриту

Захворювання здебільшого виникає у період статевого дозрівання, юнацькі роки. Реєструються тільки поодинокі випадки захворюваності у осіб, старших 40 років. Доведено, що більша схильність до анкілозуючого спондилоартриту спостерігається у чоловіків (приблизно втричі частіше аніж у жінок).

Є декілька етіологічних чинників, що відіграють значну роль у виникненні анкілозуючого спондилоартриту. До них відносять:

 • спадкову схильність;

 • носійство гена HLA-B27 (виявлено близько у 75% пацієнтів);

 • перенесені сечостатеві інфекції, також харчові токсикоінфекції, інфекційні ураження шлунково-кишкового тракту.

Симптоматика анкілозуючого спондилоартриту

Захворювання відноситься до хронічних запалень, з періодами ремісії та загострення, проте, варто зауважити, що з часом симптоматика стає більш вираженою. Спочатку виникають загальні симптоми, потім приєднуються ускладнення з боку інших органів та систем органів.

Класична симптоматика анкілозуючого спондилоартриту включає в себе:

 • стійкий субфебрилітет, симптоми втоми, незначна втрата маси тіла;

 • виражені болі в спині, особливо у попереково-крижовому відділі, що іррадіює у низ живота, внутрішню частину стегон, колінні суглоби;

 • у деяких випадках біль у гомілково-ступневому суглобі;

 • посилення болю вночі, що водночас приєднується ранковою скутістю;

 • поступове формування шийного лордозу;

 • порушення гостроти зору, біль очного яблука, світлобоязнь;

 • порушення з боку серцево-судинної системи, а саме перикардит, порушення провідності серця, ураження аорти;

 • початкові прояви депресії.

Діагностика та лікування анкілозуючого спондилоартриту

Діагностикою та лікуванням анкілозуючого спондилоартриту займається виключно лікар-ревматолог. Спочатку спеціаліст детально ознайомлюється зі скаргами, анамнезом та клінічною картиною захворювання. Обов’язковими для підтвердження діагнозу є рентген-діагностика та лабораторна діагностика (ЗАК, ЗАС, серологічна діагностика, ревматоїдна панель). Рентген допоможе прицільно візуально оцінити стан хребта, наявність деструкції суглобів, ураження зв’язок, що допоможе лікареві ревматологу скласти тактику лікування.

Лікування анкілозуючого спондилоартриту на 50% залежить від бажання самого пацієнта. Доведено, що спеціальні фізичні вправи здатні знизити біль, що водночас в рази знижує потребу у знеболюючих препаратах. Вправи призначає ВИКЛЮЧНО ЛІКАР! Оскільки самостійна активність може тільки призвести до ускладнень.

Водночас призначається медикаментозна терапія, а саме: не стероїдні протизапальні препарати, анальгетики, ХМАРП, у більш складних випадках – глюкокортикостероїди. При значній деструкції крижово-кульшового суглоба варто вдатися до хірургічного ендопротезування.  

Наголошуємо, що саме при вчасному зверненні до фахівця, прогноз лікування спондилоартропатій є набагато сприятливішим! Потурбуйтесь про своє здоров’я – довіртесь спеціалістам медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ»!

Запис до лікаря-ревматолога можна здійснити, зателефонувавши нам: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення РевматологіяЦіна
Консультація ревматолога 400.00 грн
Консультація ревматолога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Леся 28-08-2020 Я була на прийомі у лікаря- ревматолога Христини Рибак вона дуже хороша, приємна ,відповідальна лікарка .Я рада,що є такі молоді талановиті лікарі,мені вона дуже допомогла,надала правильні рекомендації, і допомогла вирішити проблему.Велике дякую за правельне лікування,і відношення.Клініка супер,обладнення і хороші спеціалісти.Бажаю міцного здоров'я та наснаги вам Христина у подальшій праці.

відділення: Ревматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом