Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування лейкоцитокластичного васкуліту в Івано-Франківську

Системні васкуліти належать до системних запальних уражень судин усього організму. Досить поширеним різновидом системних васкулітів є лейкоцитокластичний васкуліт.

Лейкоцитокластичний васкуліт, або гіперсенситивний васкуліт – системне захворювання, що ізольовано уражає судини шкіри, при цьому не залучаючи у патологічний процес внутрішні органи.  Також дане захворювання називають васкулітом дрібних судин шкіри або хворобою Берже

Причини виникнення лейкоцитокластичного васкуліту

Варто зазначити, що дане захворювання поділяється на 2 форми: первинна та вторинна. Вторинна форма лейкоцитокластичного васкуліту є наслідком інфекційного ураження шкіри. Відповідно вона ліквідується лікування першопричини.  Лейкоцитокластичний васкуліт і виникає при стрептококовій, стафілококовій інвазії. Також при перенесених грибкових інфекціях, мікоплазмозі.

Основною причиною виникнення всіх  системних васкулітів є порушення роботи імунної системи, що спровоковано різними факторами: іонізуюче випромінювання, спадкова схильність, вірус Епштейн-Барра, цитомегаловірус, вірус простого герпесу та інші інфекційні захворювання.

Не варто виключати також негативний токсичний вплив деяких медикаментів. Внаслідок стресової ситуації наш організм помилково виробляє антитіла на власні клітини, вважаючи їх чужорідними, що відповідно несе дуже негативні наслідки.

Яка клінічна картина лейкоцитокластичного васкуліту?

Важливим діагностичним критерієм лейкоцитокластичного васкуліту є ураження виключно судин шкіри, внутрішні органи при цьому не зазнають патологічних змін. Симптоматично це проявляється таким чином:

  • геморагічний висип на шкірі, що не зникає при надавлюванні;

  • сильний біль у м’язах та суглобах;

  • на початку захворювання – гострий інфекційний процес;

  • тривалий субфебрилітет (37.0-38.0°С);

  • також присутній макулопапульозний висип, що супроводжується свербежем та печінням;

  • погіршення самопочуття.

В більшості випадків при лейкоцитокластичному васкуліті симптоми тимчасово зникають на протязі декількох тижнів або місяців. Близько у 15% хворих відмічається рецидив через 6 місяців – до кількох років.

Діагностика та лікування лейкоцитокластичного васкуліту

Діагностика лейкоцитокластичного васкуліту безпосередньо базується на даних анамнезу захворювання, анамнезу життя пацієнтів, професійних шкідливостей, вивченні захворюваності в сім’ї, детальному ознайомленні з історією хвороби пацієнта. Надалі призначається лабораторна діагностика. Важливу роль в діагностиці лейкоцитокластичного васкуліту відіграє біопсія шкіри. Адже мікроскопічно наявні емболічні та тромботичні зміни судин, інколи дрібні виразки.

Лікування лейкоцитокластичного васкуліту спрямоване на усунення імунної реакції. Загальна терапія полягає у обмеженні рухової активності, усуненні дії холоду, місцевому зігріванні. Також лікар призначає стероїдні препарати (глюкокортикоїди) для імунодепресивного ефекту, анальгетики та нестероїдні протизапальні засоби – для усунення болю, антигістамінні препарати, та інші. Лікування та дози призначаються індивідуально, адже лікар-ревматолог повинен опиратися на перебіг захворювання, його форму (первинну або вторинну), ризик виникнення ускладнень.

Не займайтесь самолікуванням! Довірте ваше здоров’я спеціалісту! Саме у медичному центрі «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» ви гарантовано маєте можливість пройти обстеження та лікування на вищому професійному рівні!

Запис до лікаря-ревматолога за телефоном: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення РевматологіяЦіна
Консультація ревматолога 450.00 грн
Консультація ревматолога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Леся 28-08-2020 Я була на прийомі у лікаря- ревматолога Христини Рибак вона дуже хороша, приємна ,відповідальна лікарка .Я рада,що є такі молоді талановиті лікарі,мені вона дуже допомогла,надала правильні рекомендації, і допомогла вирішити проблему.Велике дякую за правельне лікування,і відношення.Клініка супер,обладнення і хороші спеціалісти.Бажаю міцного здоров'я та наснаги вам Христина у подальшій праці.

відділення: Ревматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом