Лікування псоріатичного артриту в Івано-Франківську

На жаль, псоріаз – це захворювання, що уражає не тільки шкіру та її придатки.  Досить часто пацієнти з даним діагнозом звертаються до лікарів-ревматологів через проблеми із суглобами – так званим псоріатичним артритом.

Що таке псоріатичний артрит і за яких умов він виникає?

На даний момент тривають дискусії на рахунок того, чи псоріаз є причиною артриту, чи це звичайне випадкове поєднання двох різних захворювань. Адже ураження суглобів може виникнути як на пізніх стадіях псоріазу, так і на ранніх. Тай зміни з боку шкіри ніяк не залежать від наявності артриту.

Основою патогенезу псоріатичного артриту є аутоімунне запалення. Це процес, який характеризується нападом імунної системи на власні клітини організму, провокуючи цим появу запальноо процесу. Чому виникає цей стан? На жаль, конкретний чинник не встановлено. Велику роль відіграє як спадковість (виявлення у більшості хворих гену HLA-B27), так і перенесені інфекційні недуги (вірус Епштейн-Барра, вірус Коксакі та ін.), або ж фотосенсибілізація. 

Які симптоми виявляють при псоріатичному артриті?

Оскільки псоріаз та псоріатичний артрит – хронічні захворювання, то протікають вони циклічно, тобто загострення чергуються з ремісіями. Великий вплив на це має сезонність, також стреси, інфекційні недуги, недотримання рекомендацій лікаря.

Псоріатичний артрит – це поєднання класики артриту та шкірних симптомів псоріазу. Відповідно до специфіки ураження суглобів, розрізняють такі різновиди псоріатичного артриту:

  • асиметричний олігоартрит – однобічне ураження кількох суглобів (до 4), суглоби набрякають, стають болючими, виникає скутість;

  • спондиліт – ураження хребта з ознаками сарколеїту, пацієнти скаржаться на болі переважно у зоні попереку;

  • ентезопатія – ураження виникає на місці прикріплення зв’язок та сухожиль;

  • симетричний поліартрит – захворювання по типу ревматоїдного артриту, проявляється болем, набряком та деформацією дрібних суглобів (найчастіше фаланги пальців), скутістю, обмеженням рухів;

  • псоріатичний артрит з знаками остеолізису (руйнуванням кісток) при генералізованій формі псоріазу.

Також, для сформування діагнозу «псоріатичний артрит» повинні відмічатися шкірні симптоми: поява папул різного розміру зі сріблястими лусочками, псоріатичні ефекти «стеаринової плями», «термінальної плівки» та «кров’яної роси». Часто відмічають ураження нігтьової пластини. 

Діагностика та лікування псоріатичного артриту

Діагностикою та лікуванням даного захворювання займаються лікар-ревматолог разом з лікарем-дерматологом. Обов’язково враховуються стадія захворювання, перебіг, індивідуальні особливості пацієнта. Лікарі визначають суб’єктивний стан пацієнта, його скарги, перевіряють рухомість суглобів, визначають їх візуальну картину з допомогою ультразвукової діагностики.

Також багато інформації надає лабораторна діагностика, для визначення стану пацієнта та проведення диференціальної діагностики з артропатіями іншого ґенезу.

Лікування псоріатичного артриту передбачає медикаментозні середники – глюкокортикоїди, курс протизапальної терапії шляхом введення селективних негормональних протизапальних препаратів, імуностатиків, дієтичного харчування. Позитивний ефект приносить санаторно-курортне лікування.

Не забувайте, що досить часто ці захворювання можуть не проявлятися яскравою симптоматикою. Та лікування слід розпочинати якомога швидше, щоб не допустити розвиток ускладнень. Запишіться на профілактичний візит до ревматолога!

Наші контакти: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення РевматологіяЦіна
Консультація ревматолога 400.00 грн
Консультація ревматолога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Леся 28-08-2020 Я була на прийомі у лікаря- ревматолога Христини Рибак вона дуже хороша, приємна ,відповідальна лікарка .Я рада,що є такі молоді талановиті лікарі,мені вона дуже допомогла,надала правильні рекомендації, і допомогла вирішити проблему.Велике дякую за правельне лікування,і відношення.Клініка супер,обладнення і хороші спеціалісти.Бажаю міцного здоров'я та наснаги вам Христина у подальшій праці.

відділення: Ревматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом