Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування міастенії в Івано-Франківську

Чи виникало у вас відчуття раптової втоми, біль у м’язах після виконання на перший погляд нескладної роботи? З чим це може бути пов’язано? Причин може бути багато, але однією з найпоширеніших є міастенія.

Отже, що ж таке міастенія і як із нею боротися? Це захворювання автоімунного типу, особливістю якого є цілеспрямований вплив на поперечно-посмуговану мускулатуру нашого тіла. Проявляється дане захворювання синдромом швидкої втомлюваності та зниженням тонусу м’язів в цілому. Притаманне воно здебільшого жінкам у віці 20-40 років, і чоловікам середнього та похилого віку.

Етіологія та патогенез міастенії

На жаль, остаточна причина міастенії наразі не з’ясована. Враховуючи той факт, що захворювання є автоімунним, можна виділити значну низку сприяючих факторів, а саме таких як:

  • генетичний чинник;

  • перенесені вірусні захворювання;

  • онкопатології;

  • порушення роботи тимуса (вилочкової залози).  

Тимус виробляє специфічні речовини – так звані Т-лімфоцити, які при автоімунному процесі атакують клітини та тканини власного організму, погіршуючи їх сталу функцію. 

Справа в тому,що наші м’язи скорочуються завдяки передачі сигналів від мозку  через рецептори, коли субстрат, відомий під назвою «ацетилхолін», вступає в взаємодію із даним рецептором, м’яз скорочується. При порушенні роботи тимуса, антитіла порушують адекватну передачу нервового імпульса, що послаблює або унеможливлює скорочення м’язів.

Симптоми міастенії

Симптоми міастенії напряму залежать від втягнення в патологічний процес тих чи інших груп м’язів. Наприклад при ураженні жувальних та мімічних м’язів пацієнт скаржитиметься на ускладнення мови, відмічатиме важкість в механічній обробці їжі (жуванні), спотворення міміки. У випадку, коли ураження м’язів очного відділу виявляють скарги на опущення повік, двоїння і тому подібне.

Характерною особливістю вищезазначеного захворювання є його циклічність,  ослаблення та відновлення м’язевої функції протягом дня, їхня ремісія та загострення.

Найважчим проявом міастенії для людини є так звана генералізована форма міастенії, коли уражаються повністю всі групи м’язів. В цьому випадку елементарні та повсякденні акти , які пов’язані із ходьбою, підняттям по сходах, підйомом неважких предметів, різко утруднюється та унеможливлюється нормальне існування. Варто також зазначити , що при прогресуванні хвороби можуть включатися в патологічний процес і м’язи, що допомагають нам у акті дихання, а це вже є загрозою для життя.

Лікування та діагностика міастенії

Діагностувати міастенію доволі складно, проте можливо. При первинному огляді пацієнта лікар може запідозрити цей недуг, зі слів хворого, що скаржиться на симптоми, перераховані вище. Щоб підтвердити діагноз, спеціаліст призначає здачу аналізів на виявлення присутності в крові антитіл до рецепторів ацетилхоліну, та тестів для визначення сили, з якою скорочується м’яз.

При даній патології сила м’язевого скорочення є недостатньою, але, якщо після прийому певних препаратів, які короткотривало спроможні збільшити силу м’язевого скорочення, все внормалізовується, тоді ми можемо поставити діагноз і призначити коректне лікування, що істотно полегшить симптоми.

Якщо ви завітаєте в наш медичний центр, вам зможуть надати всю низку діагностичних послуг, завдяки професіоналізму наших лікарів та можливості проведення діагностики на сучасній апаратурі.

Віднайти нас ви зможете за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, вул. Незалежності 93а

Також ви маєте можливість зателефонувати в наш концентр, за вказаними номерами телефонів: 0673777299, 0503777299

Рух-це життя. Тому живіть без обмежень разом із Оксфорд Медікал!

( Рейтинг: 2.44, голосів: 9 )
послуги Відділення НеврологіяЦіна
Консультація невролога 450.00 грн
Консультація невролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Галина 24-05-2021 Щира подяка лікарю -неврологу Наталії Василівні за професіоналізм і чуйність,так

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом