Лікування остеохондрозу хребта в Івано-Франківську

Біль у спині – це досить поширений симптом. Він може свідчити як про неврологічні розлади, так і про ураження внутрішніх органів і навіть остеохондроз.

Остеохондроз – це термін, яким описують дистрофічні зміни суглобових хрящів, в тому числі і дисків хребта. Наразі проблема остеохондрозу має неабияку актуальність серед населення, особливо осіб старшого віку.

Чому виникає остеохондроз хребта?

В нормі між хребцеві диски еластичні та гнучкі, адже вони забезпечують нормальну рухливість та амортизацію хребта. Патогенетично остеохондроз розвивається як наслідок зменшення живлення хряща, що призводить до порушень його функціонування. До групи ризику остеохондрозу хребта можна віднести багатьох, для кого звичний спосіб життя складається саме з тих чинників, які спричиняють дане захворювання, а саме:

 • низька фізична активність;

 • сидяча робота;

 • вікові зміни;

 • плоскостопість;

 • травми хребта в минулому;

 • наявність захворювання у близьких родичів;

 • супутні захворювання сполучної тканини;

 • ожиріння;

 • часті важкі фізичні навантаження;

 • порушення постави.

Варто зауважити, що на сьогоднішній день частішають випадки остеохондрозу хребта у молоді 18-25 років, а це пов’язано з малорухомим способом життя, неправильною поставою, стресами.

Симптоми остеохондрозу хребта

Ми знаємо, що хребетний стовп умовно поділяють на 5 відділів: шийний, грудний (торакальний), поперековий, крижовий та куприковий. Відповідно лікарі клінічно розрізняють остеохондроз відповідного відділу хребта. Спільною ознакою є постійний ниючий біль різної локалізації та інтенсивності.

  1. Ураження шийного відділу супроводжується болями в ділянці шиї, що можуть іррадіювати у верхній плечовий пояс, руки, паралельно пацієнт скаржиться на запаморочення, головний біль.
  2. Ураження грудного відділу характерне болями та скутістю в грудях, які, до речі подібні на болі в серці. Часто біль загострюється при рухах.
   • Ураження поперекового відділу часто супроводжується іррадіацією в ногу – поколюваннями, онімінням, болями. Іноді остеохондроз у даній зоні може певним чином впливати на роботу внутрішніх органів.

    Варто зазначити, що при остеохондрозі хребта у пацієнта виникають такі проблеми як обмеження рухів, спазм м’язів спини та ін. Якщо вчасно не розпочати лікування, можуть виникнути такі небажані ускладнення, як протрузія, деформація хребта, міжхребцева грижа і навіть стиснення хребтових артерій.

    Діагностика та лікування остеохондрозу хребта

    При болях у спині та підозрі на остеохондроз хребта варто звернутися до лікаря невропатолога або вертебролога. За допомогою спеціальних діагностичних тестів, лікар визначає рухомість хребта, наявність болей та їх іррадіації, визначає, чи були раніше травми хребта, опитує пацієнта щодо виду його діяльності, щоб визначити певні професійні шкідливості. За потреби лікар призначає візуальні інструментальні методи обстеження (МРТ, КТ).

    Лікування остеохондрозу хребта підбирається індивідуально для кожного пацієнта. У більшості випадків вдаються до консервативного лікування: масаж, лікувальна фізкультура, мануальна терапія, рефлексотерапія. Також проводиться медикаментозна терапія: протизапальні засоби, вітаміни групи В та ін.

    Не варто нехтувати сигналами власного організму. Якщо вас турбує біль та дискомфорт в ділянці спини – зверніться до лікаря. Профілактичний візит до невропатолога є запорукою вашого благополуччя.

    Для запису телефонуйте нам: 067377299, 0503777299.

    ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
    послуги Відділення НеврологіяЦіна
    Консультація невролога 400.00 грн
    Консультація невролога (повторна) 250.00 грн

    Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

    відгуки
    Галина 24-05-2021 Щира подяка лікарю -неврологу Наталії Василівні за професіоналізм і чуйність,так

    відділення: Неврологія

    Залишити відгук
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

    Акції
    актуальна інформація

    Дякуємо!

    Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

    Залишити повідомлення для адміністрації кліників
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
    up

    Записатися на прийом

    Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом