Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування мігрені в Івано-Франківську

Лікування мігрені Оксфорд МедікалКожен з нас хоча б раз у житті стикався з головним болем. І кожен розуміє, наскільки неприємне та навіть нестерпне це відчуття. Головний біль може свідчити про різні проблеми: починаючи з перенавантаження і навіть до інсульту чи інших серйозних неврологічних патологій.

ЩО ТАКЕ МІГРЕНЬ?

Мігрень – це поширена неврологічна патологія, що супроводжується нападами сильного та тривалого головного болю. Цей біль є двобічним і найчастіше локалізується в ділянці очей, лобної та скроневих ділянок. При мігрені біль не пов’язаний з підвищенням артеріального тиску. Основна проблема криється у функціонуванні судин голови.

ПРИЧИНИ ТА ФАКТОРИ РОЗВИТКУ МІГРЕНІ

Більшість джерел класифікують мігрень як спадкове захворювання, проте ця версія не є остаточною. Також існує тенденція генетичної схильності до цього захворювання, що підкріплюється такими чинниками:

  • перенапруга, завантаженість на роботі;

  • перепади артеріального тиску;

  • порушення метаболізму;

  • супутні захворювання центральної нервової системи;

  • підвищення рівня серотоніну;

  • надмірна активність гіпоталамо-гіпофізарної системи;

Спровокувати напад мігрені можуть стрес, тривалий голод, вживання продуктів з підвищеним вмістом тирозину і триптофану, фізичне перенапруження, тривалий тонус м’язів шиї, прийом лікарських засобів гормонального походження, відсутність адекватного відпочинку.

ВИДИ МІГРЕНІ ТА ЇХ СИМПТОМИ

Існують клінічні різновиди мігрені:

  1. Панічна або вегетативна мігрень – напади головного болю, що судпроводжуються підвищенням активності симпатичної нервової системи (пришвидшене серцебиття, задишка, набряк обличчя).
  2. Хронічна мігрень – періодичність нападів мігрені як мінімум 15 раз на місяць на протязі 3 місяців, з підвищенням інтенсивності болю.
  3. Жіноча мігрень – головні болі, що пов’язані з жіночим циклом.
  4. Мігрень сну – головні болі під час сну, або вранці після пробудження.

Існують також передвісники мігрені: відчуття втоми, порушення концентрації уваги, сонливість.

Симптоматично, як було зазначено вище, мігрень проявляється сильним головним болем. Біль має пульсуючий, пекучий характер, може локалізуватися також в потиличній ділянці (при шийній мігрені).  Також відмічаються зорові порушення: мушки перед очима, біль очей та навколо орбіт. При поворотах та нахилах голови біль посилюється, з’являється запаморочення, шум у вухах. Людина може навіть втратити свідомість.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ МІГРЕНІ

Діагностика мігрені, в першу чергу, базується на скаргах пацієнта  та опису наявних симптомів. Також варто звернути увагу на локалізацію болю, тип, тривалість, періодичність і причини болю. Досить часто люди роблять поширену помилку: переходять на сильні анальгетики і не звертаються за допомогою до спеціаліста. А проблема в тому, що головний біль може свідчити про досить серйозну патологію!

 

Одного візиту до лікаря невропатолога недостатньо. Варто обов’язково паралельно проконсультуватися у офтальмолога і пройти триплексне сканування судин голови та шиї.

Вже після встановлення діагнозу і визначення причин лікар підбирає індивідуальне лікування. Медикаментозне лікування спрямоване на усунення болю. Призначаються нестероїдні протизапальні препарати, анальгетики, спазмолітики. Призначається масаж голови та комірцевої зони, загальний розслабляючий масаж.

 

Проте, медикаментозне лікування не почне діяти, доки не будуть усунені провокуючі подразнюючі фактори. Варто пояснити пацієнту, що напади мігрені стають частішими від перебування у шумних, сильно освітлених приміщеннях, від частих тривог та стресу, від систематичного вживання алкоголю. Обов’язковим є раціональний відпочинок та здоровий сон.

 

Не варто страждати від головного болю – зверніться до лікаря-невролога! У медичному центрі «Оксфорд Медікал» ви гарантовано отримаєте якісну медичну допомогу.

Запис на прийом по телефону: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 4.36, голосів: 44 )
послуги Відділення НеврологіяЦіна
Консультація невролога 450.00 грн
Консультація невролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Галина 24-05-2021 Щира подяка лікарю -неврологу Наталії Василівні за професіоналізм і чуйність,так

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом