Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування невралгії трійчастого нерва в Івано-Франківську

Гадаємо, що ви принаймі раз в житті бачили удар блискавки: швидкий, різкий, вражаючий, гучний. Саме з цим явищем часто порівнюють больові відчуття пацієнти, що страждають на невралгію трійчастого нерва.

Невралгія трійчастого нерва – це патологічний стан, що характеризується блискавичними та періодичними больовими відчуттями по ходу трійчастого нерва, а саме в ділянці верхньої та нижньої щелепи, очей, лоба, щік, вилиць, привушної ділянки. Невралгія буває первинною або вторинною (як наслідок інших захворювань).

Чому виникає невралгія трійчастого нерва?

Трійчастий нерв – це змішаний нерв, тобто він відповідає як за чутливість, так і за рух деяких м’язів на обличчі. Трійчастий нерв поділяється на три гілки: очну, гілку верхньої щелепи та гілку нижньої щелепи. Відповідно, при уражені, пацієнт відчуває біль саме в тих ділянках, де проходять ці гілки. 

Чому ж виникає цей нестерпний стан? Лікарі виділяють кілька найголовніших чинників:

  • переохолодження та протяг, тому тепер ви розумієте, чому деякі люди закривають вікно у маршрутці, навіть у спекотну погоду;

  • здавлення нерва в різних ділянках, що може бути результатом травми, пухлини або вродженого дефекту;

  • діабетична нейропатія, як ускладнення цукрового діабету;

  • перенесені вірусні інфекції, що мають уражаючий вплив на нервову систему;

  • супутня патологія при стоматологічних та оториноларингологічних захворюваннях.

Симптоматика невралгії трійчастого нерва

З самої назви захворювання зрозуміло, що головну проблему для пацієнта становить біль. І, повірте, людина, якій знайомий цей біль, надалі не сплутає його ні з чим. При невралгії трійчастого нерва біль виникає раптово і триває кілька секунд, можливо до хвилини часу. Біль різкий, пекучий, інтенсивний, при цьому у людини ніби виключаються інші відчуття. 

Зазвичай пацієнт відчуває болі в одній половині обличчя. Відповідно до локалізації та площі ураження, лікар розуміє, яка саме гілка нерва уражена. Можливий варіант того, що біль переходить з однієї гілки на наступну. Особливі страждання відчувають пацієнти, у яких уражено усі три гілки. 

Біль може іррадіювати у вухо, потилицю, око, шию. Його можуть викликати різні подразники (жування, яскрава діяльність мімічних м’язів, різкий гучний звук, холод), при цьому ми бачимо що пацієнт на кілька секунд заклякає, обличчя стає червоним, посилюється потовиділення. 

Принципи діагностики та лікування невралгії трійчастого нерва

При болях у обличчі та підозрі на невралгію трійчастого нерва варто звернутися до лікаря-невропатолога. Детально вивчивши скарги пацієнта та анамнез захворювання, лікар може запідозрити саме цю недугу і допоможе вияснити причину захворювання. За потреби призначається КТ або МРТ. Як зазначалось вище, невралгія трійчастого нерва може вказувати на інше серйозне захворювання, в тому числі онкопатологію.

Тому, в залежності від причини, лікар призначає відповідне лікування – медикаментозне та фізіотерапевтичне. Лікування невралгії трійчастого нерва спрямоване на усунення болю, заспокоєння пацієнта, корекцію мозкового кровообігу, захист та укріплення нервових волокон, вітамінотерапію. За певних показань, лікар невропатолог перенаправляє пацієнта на хірургічне лікування.

Не варто терпіти біль! Не займайтесь самолікуванням – запишіться на прийом до невропатолога! Для цього ви можете зателефонувати нам прямо зараз. Адже Оксфорд Медікал працює без вихідних! Саме у нас ви отримаєте ефективну медичну допомогу!

Телефони для запису: +380 673 777 299, +380 503 777 299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення НеврологіяЦіна
Консультація невролога 450.00 грн
Консультація невролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Галина 24-05-2021 Щира подяка лікарю -неврологу Наталії Василівні за професіоналізм і чуйність,так

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом