З Різдвом та Новим роком!
З часом ми помічаємо, що пакети з продуктового стають все важчими, а полиця внизу стає недосяжним місцем. Про зарядку зранку годі й гадати. Виникає така проблема як біль у спині. Інколи причиною може бути тривале фізичне навантаження, але інколи біль виникає самостійно. У такому випадку варто все-таки звернутися до лікаря.
Насправді біль у спині – це дуже поширений симптом. Він може вказувати на неврологічні порушення, на ураження хребта, на захворювання внутрішніх органів. До причин болю в спині відносять:
грижа міжхребцевого диску;
остеохондроз хребта;
надмірне навантаження на хребет;
зайва вага;
перерозтягнення м'язів та зв'язок хребта;
радикуліт – запалення нервових корінців;
міозит – запальне ураження м'язів, що може виникати, наприклад, від переохолодження;
запалення сідничного нерва;
патологічні вигини хребта, а саме відомий нам сколіоз;
захворювання нирок: пієлонефрит, гломерулонефрит, ниркова коліка;
захворювання жіночої сечостатевої системи;
захворювання сполучної тканини – ревматологічні патології та ін.
В залежності від причини, біль у спині може дещо відрізнятися. У когось він посилюється при згинанні, у когось – при розгинанні. Хтось відчуває тягнучі болі вздовж хребта, у когось виникає різкій біль в певні зоні хребта.
Люди часто не зважають на симптом болю в спині, особливо, якщо він не так часто турбує. Але в цьому люди якраз і допускають значну помилку, адже в деяких випадках біль у спині може стати якраз першим сигналом онкопатології або інших тяжких захворювань.
Діагностика даного сану повинна бути послідовною та комплексною. Для початку варто пройти огляд у лікаря-невропатолога. Лікар проводить детальне опитування пацієнта, різні діагностичні тести, перевіряє рухомість хребта, наявність та локалізацію болю.
Надалі призначаються додаткові обстеження, а саме консультація суміжних лікарів (вертебролог, травматолог, уролог, для жінок – ще гінеколог), лабораторна діагностика (для виявлення можливого запального процесу чи розладу сполучної тканини), візуальні методи діагностики (раннє виявлення новоутворень, дистрофічних змін, травм та ін.).
Після ретельної діагностики, лікар вирішує методику лікування.
Для проведення якісного лікування, варто в першу чергу ліквідувати причину болю, а надалі усувати залишкові явища. Зазначаємо, що в Оксфорд Медікал Івано-Франківськ лікування формують індивідуально, враховуючи особливості пацієнта та стандартизовані протоколи лікування.
Лікування болю в спині потребує командної роботи, адже 50% результату залежить від лікаря, інші 50% - від самого пацієнта. Рекомендовано нормалізувати вагу, поступово займатися фізичними вправами, дотримуватися правил збалансованого харчування.
Для ліквідації болю призначаються анальгетики, протизапальні засоби, спазмолітики, препарати вітамінів групи В (особливої уваги вартують В1 та В6), фітотерапія, препарати, що нормалізують обмін речовин.
Для профілактики болю в спині рекомендуємо контролювати масу тіла, періодично займатися фізичними вправами, не допускати перенавантажень на спину і головне – при появі будь-яких симптомів вчасно звертатися до лікаря!
Будьте уважними до власного здоров’я – довіртесь найкращим!
Для запису до лікаря-невропатолога потрібно зателефонувати за одним з вказаних номерів: 0673777299, 0503777299. Також зверніть увагу на онлайн форму для запису.
Бажаємо вам доброго здоров’я!
відділення: Неврологія
відділення: Неврологія
відділення: Неврологія
відділення: Неврологія
Акції
Василіянок, 1
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Незалежності 93А
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом