Лікування енцефалопатій змішаного генезу в Івано-Франківську

У світі існує безліч чинників, що несуть пагубний вплив на центральну нервову систему людини. Проблеми екології, радіоактивний вплив, судинні порушення, цукровий діабет, стресові фактори – список прямує до безкінечності. Ці чинники призводять до розвитку енцефалопатій.

 Енцефалопатії – це велика група захворювань, які характеризуються ураженням головного мозку людини. Розрізнять такі види як діабетичну, дисциркуляторну енцефалопатії, також енцефалопатії змішаного генезу.

Етіологія енцефалопатій змішаного генезу

Часто енцефалопатії виникають на тлі інших хронічних захворювань. Тому варто зазначити, при яких саме станах є загроза виникнення енцефалопатій. 

 • гіпертонічна хвороба;

 • церебральний атеросклероз;

 • черепно-мозкова травма;

 • отруєння токсичними матеріалами, солями важких металів;

 • хронічні захворювання нирок;

 • алкоголізм;

 • цукровий діабет;

 • печінкова недостатність.

Ризик появи енцефалопатій залежить від стадії захворювання, стану організму, віку. Найвищий ризик виникає при накладанні двох і більше перерахованих факторів.

Симптоматика енцефалопатій змішаного генезу

Спочатку варто зазначити, що на ранніх стадіях захворювання не проявляється певною вираженою симптоматикою. Відповідно перші ознаки енцефалопатій залежать безпосередньо від етіологічного чинника захворювання. 

Першими проявами енцефалопатій змішаного ґенезу є когнітивні порушення. Пацієнти відмічають погіршення пам’яті, зниження інтелектуальних здібностей, збіднення уяви, порушення мислення, особі важко зосередитися на певній ситуації. Виникає безсоння, від чого пацієнт стає стурбованим, дратівливим, відчуває значну втому. Досить часто пацієнт відчуває запаморочення, головні болі, стає емоційно нестабільним.

Поруч із даними симптомами розвиваються ознаки первинної патології, яка стала причиною енцефалопатії. Лікарі поділяють енцефалопатії на такі стадії:

  1. Компенсована – при діагностиці на цій стадії у пацієнта 90% шансів відновлення адекватної роботи мозку, звичайно ж за умови компенсації основного захворювання.
  2. Субкомпенсована – повністю усунути симптоми вже неможливо, проте можна досягти зниження інтенсивності  їх прояву та покращення якості життя пацієнта.
   • Декомпенсована – розвиток тяжких незворотних уражень головного мозку.

    Варто зазначити, що при несвоєчасному виявлення проблеми, дані симптоми прогресують і в подальшому можуть виникнути навіть психічні розлади, паркінсонізм, деменція та ін.

    Діагностика та лікування енцефалопатій змішаного генезу

    Для якісної діагностики, лікареві варто підібрати індивідуальний підхід до пацієнта, з’ясувати всі можливі чинники, які могли нанести згубний вплив на роботу головного мозку. Часто до діагностики залучають лікарів кардіолога, ендокринолога, психіатра, нейрохірурга – це відповідно залежить від анамнезу життя пацієнта. Також додатково призначається лабораторна діагностика, УЗД судин, що живлять головний мозок, за потреби – МРТ голови.

    Лікування енцефалопатій змішаного генезу, як і зазначалось вище, полягає в або усуненні етіологічного чинника, або бодай досягненні компенсації відповідних хронічних захворювань. Також варто усунути залишкові явища. Призначаються вітаміни групи В, протипаркінсонічні засоби та ін.

    Важливу роль відіграє корекція способу життя. Як би банально це не здавалось, та насправді відмова від тютюну та алкоголю і раціональне харчування несуть важливу роль як у лікуванні, так і у профілактиці енцефалопатій. 

    Не лінуйтеся відвідати лікаря в якості профілактичного візиту, і звичайно ж, у разі появи підозрілих симптомів – телефонуйте нам: 0673777299, 0503777299.

    ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
    послуги Відділення НеврологіяЦіна
    Консультація невролога 400.00 грн
    Консультація невролога (повторна) 250.00 грн

    Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

    відгуки
    Галина 24-05-2021 Щира подяка лікарю -неврологу Наталії Василівні за професіоналізм і чуйність,так

    відділення: Неврологія

    Залишити відгук
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

    Акції
    актуальна інформація

    Дякуємо!

    Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

    Залишити повідомлення для адміністрації кліників
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
    up

    Записатися на прийом

    Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом