Лікування залишкових явищ інсультів в Івано-Франківську

Інсульт – це проблема, яка тим чи інших чином може стосуватися кожного з нас. Що власне являє собою інсульт? Це гостре порушення мозкового кровообігу, яке може призвести до незворотних змін головного мозку. 

Розрізняють такі види інсультів як ішемічний та геморагічний. Геморагічний інсульт – це наслідок розриву однієї з судин головного мозку. Ішемічний – недостатність або повна відсутність кровопостачання певної ділянки, що може бути внаслідок спазму судини, її закупорки або зовнішнього стиснення.

Чому виникає інсульт та як вчасно його запідозрити?

Згідно статистики, в Україні щороку діагностують близько ста тисяч випадків інсультів і близько третина з них – це особи працездатного віку. На жаль, смертність від інсульту є достатньо високою.

У чому причина такого стану? Лікарі виділяють такі фактори, що сприяють розвитку інсультів:

 • високий артеріальний тиск;

 • підвищений рівень холестерину;

 • шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем);

 • зловживання кофеїном;

 • часті стреси;

 • вік;

 • ожиріння та ін.

Для того, щоб вчасно розпізнати інсульт, варто керуватися алгоритмом FAST:

 • Face – варто попросити людину посміхнутися, закрити очі, надути щоки. У даному випадку значно помітна асиметрія обличчя. 

 • Arm – піднімаємо руки пацієнта на 90 градусів і просимо тримати їх у такому положенні, коли відпускаємо, одна рука може впасти.

 • Speech – порушення мови пацієнта. Варто задати будь-яке просте питання, і людина не зможе на нього відповісти

 • Time - терапевтичне вікно при інсультах складає від 1 до 5 годин. Тобто своєчасна діагностика в рази підвищує шанси пацієнта на життя.

ПРИ ПІДОЗРІ НА ІНСУЛЬТ НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ У ШВИДКУ!

Залишкові явища інсульту

Навіть якщо було проведене вчасне лікування інсульту, часто пацієнти скаржаться на появу певних труднощів. Це так звані залишкові явища інсульту. Цими явищами можуть бути: параліч повний або частковий, порушення діяльності певних груп м’язів, втрата чутливості на певних ділянках, втрата або порушення зору, розлади пам’яті та уваги, порушення мислення, мови, письма, порушення поведінки, больовий синдром.

Поява цих явищ залежить від локалізації ураження, ступеню та обширності ураження, своєчасності надання допомоги та індивідуальних особливостей пацієнта, таких як вік чи наявність супутніх захворювань.

У чому полягає лікування залишкових явищ інсульту?

Лікування залишкових явищ інсультів необхідне для того, щоб максимально покращити якість життя пацієнта, надати йому можливість самообслуговування і просто можливість бути повноцінним членом суспільства. 

Тому при проведенні лікування ми дотримуємось таких принципів як індивідуальність, безперервність, комплексність та результативність! 

Інсульт – це захворювання, яке є справжнім стресом для організму, тому лікар-невропатолог поетапно та без навантажень для пацієнта проводить діагностичні та терапевтичні заходи. Для контролю мозкового кровообігу рекомендована систематичні УЗД судин голови та шиї, біохімічні аналізи, ліпідограма.

Враховуючи стан пацієнта, лікар формує план лікування, який включає в себе медикаментозну терапію, дієтотерапію, фізіотерапію, за потреби – психотерапія та кінезіотерапія.

Лікарі відділення неврології Оксфорд Медікал завжди з увагою та чуйністю готові надати медичну допомогу. Для запису варто тільки зателефонувати за одним з номерів: 0673777299, 0503777299, де працівник контакт-центру надасть інформацію щодо прийому лікаря!

Бажаємо доброго здоров’я вам та вашим близьким!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Галина 24-05-2021 Щира подяка лікарю -неврологу Наталії Василівні за професіоналізм і чуйність,так

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом