Лікування захворювань, спричинених стафілококовою інфекцією в Івано-Франківську

Нас оточують мільярди бактерій, грибків та інших мікроскопічних форм життя, клітинних і неклітинних. Більшість з них є абсолютно безтурботними та не завдають шкоди людині. Але деякі можуть викликати різноманітні захворювання, як легкі та безсимптомні, так і вкрай тяжкі патології.

Частими причинами бактеріальних патологій є так звані умовно-патогенні бактерії.  Чому «умовно»? Причина у тому, що кожен з нас може бути носієм цієї бактерії, але далеко не кожен хворіє. Ці бактерії проявляють себе за умов порушення імунітету, наявності хронічних захворювань, проникнення збудника у кров’яне русло або ж масивної інвазії збудника. Найпоширенішими умовно-патогенними бактеріями є кишкова паличка, стрептокок, золотистий стафілокок.

Особливості золотистого стафілокока як збудника

Золотистий стафілокок – це дрібна бактерія, грампозитивна, під мікроскопом її колонії виглядають як грона винограду. Стафілококи є досить стійкими в навколишньому середовищі. Під дією сонячного випромінювання вони живуть до 12 годин, абсолютно стійкі до дезінфектантів, заморожування.

Золотистий стафілокок є причиною розвитку близько 120 захворювань, він є головною причиною внутрішньо лікарняної інфекції. Шлях проникнення є переважно контактним, часто стафілокок проникає всередину через незначні пошкодження цілісності шкірних покривів.

Захворювання, спричинені стафілококовою інфекцією

В нормі, бактерія може бути на шкірних покривах, навіть на слизових оболонках, при цьому не викликаючи інфекційний процес. Коли збудник проникає у кров’яне русло, тоді розвивається патологія.

На різних органах і системах, можуть формуватися такі патології, спричинені стафілококом:

  • на шкірі – піодермія, фурункульоз, фолікуліт, гідраденіт, вульгарний сікоз;

  • серце – інфекційний міокардит, перикардит, ендокардит;

  • дихальна система – гострий та хронічний синусит, бактеріальний тонзиліт, ларингіт, фарингіт, бронхіт, пневмонія;

  • нервова система – менінгіт, енцефаліт;

  • сечостатева система – нефрити, цистити, аднексити, вульвовагініти, неспецифічні захворювання ОМТ;

  • очі – бактеріальний кон’юктивіт, гнійні утворення придатків ока та ін.

  • система крові – сепсис.

Також варто відзначити, що спричинити патологію можуть також токсини, які продукує стафілокок. Цими патологіями є інфекційно-токсичний шок, інфекційні гастроентерити та ін.

Діагностика та лікування патологій, спричинених стафілококовою інфекцією

Діагностика носійства золотистого стафілокока є обов’язковою для деяких груп населення. Сюди відносять медичний персонал, працівників продовольчої сфери, персонал шкіл, дитсадків, їдалень, закладів громадського харчування та ін.

Для діагностики проводять забір мазків зі слизових оболонок носа та глотки, випорожнення, гній, сечу. Досліджуваний матеріал перевіряють під мікроскопом, засіюють на поживне середовище. 

Також застосовується серологічна діагностика, ІФА, молекулярно-генетичні методи, наприклад ПЛР.

Загальноклінічні методи, такі як загальний аналіз крові та сечі не нададуть інформацію про чіткий збудник, тільки про наявність загального запального процесу (лейкоцитоз та підвищення ШОЕ).

Лікування полягає у трьох аспектах:

  • ліквідація збудника;

  • усунення залишкових явищ;

  • зміцнення опірності організму.

Головною складовою лікування є якісна антибіотикотерапія відповідно до чутливості збудника. Курс лікування формує лікар-інфекціоніст спільно із суміжними фахівцями. Для консультації лікаря, варто попередньо записатися: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Інфекційне відділенняЦіна
Консультація інфекціоніста 400.00 грн
Консультація інфекціоніста (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом