Лікування токсоплазмозу в Івано-Франківську

Токсоплазмоз - небезпечна  антропозоонозна вірусна інфекція, що характеризується різноманітністю перебігу (від безсимптомного носійства  до важких форм захворювання) та поліморфізмом клінічних ознак.

Етіологія токсоплазмозу

Оскільки токсоплазмоз є антропозоонозною інфекцією (інфекції, що передаються від тварини до людини) ми розглядаємо ризик зараження токсоплазмозом при елементарному контакті із тваринами, що переносять даний збудник. Цими тваринами можуть бути ссавці та птахи різного виду, а саме велика рогата худоба, вівці, собаки, кури та ін. Проте найбільшої небезпеки для людини, як правило, наносять коти, адже саме в їхньому організмі збудник  проходить повний цикл свого розвитку.

Із випорожненнями кошачих ооцисти (яйця) потрапляють у навколишнє середовища (грунт, вода, продукти), звідти в організм людини.

Враховуючи це, ми можемо сказати, що класичним є фекально-оральний та контактний механізм передачі. Хоч людина, заражена токсоплазмою, не є небезпечною для оточуючих і не виділяє збудника у довкілля, проте потрібно звернути особливу увагу на можливий варіант вертикальної передачі від хворої на гострий токсоплазмоз мами для плода внутрішньоутробно.

Звідси випливає можливість варіанту передачі збудника трансплацентарним та трансмісивним шляхом. Якщо при зараженні дорослої людини хвороба може протікати безсимптомно, та важких наслідків для організму може і не бути, то у випадку зараження токсоплазмою на ранніх стадіях плода, є загроза тяжких ускладнень.

Коли можна запідозрити токсоплазмоз?

Токсоплазмоз прицільно уражає головний мозок, легені, серце. Тому у людей із нестійким імунітетом, та плодів , що заражені даним недугом симптоматика може призвести до летального кінця, у зв’язку із необоротними некротичними ураженнями вищеперерахованих життєво важливих органів.

Показання для обстеження на токсоплазмоз є наступними :

 • збільшення шийних та потиличних лімфовузлів;

 • тривале збільшення температури;

 • збільшення печінки і селезінки;

 • болі у серці, порушення роботи серця;

 • різке зниження гостроти зору;

 • загальне нездужання;

 • підозра на енцефаліт;

 • утворення кальцифікатів.

Діагностика, лікування та поради щодо профілактики токсоплазмозу

Головним аспектом для діагностики токсоплазмозу є лабораторне обстеження пацієнта. Лабораторна діагностика токсоплазмозу включає:

 • паразитологічне дослідження крові;

 • серологічна діагностика (РНГА,РЗК,РНІФ,ІФА) – дослідження, метою яких є виявлення специфічних антитіл;

 • метод полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) – молекулярно-генетична діагностика.

Слід пам’ятати  що лікування токсоплазмозу завжди повинне бути комплексним  і включати в себе три основні аспекти, а саме етіотропну, симптоматичну, і, звісно, загальнозміцнювальну терапію.

Підбір медикаментів залежить від стадії, ступеня важкості, віку, статі, індивідуальних особливостей пацієнта, тому цим повинен займатися виключно спеціаліст – лікар інфекціоніст.  Будь-яка спроба самолікування та несвоєчасне звернення до лікаря з даною проблемою може призвести до незворотніх наслідків, що, як правило, завжди становить загрозу для життя пацієнта.

Профілактичні заходи сплямовані на попередження інфікування. Слід обмежити себе від споживання погано термічно обробленого м’яса, яєць, немитих фруктів та  овочів. Особливо важливим пунктом є особиста гігієна, особливо після контакту із кішками.

За більш детальною інформацією, діагностикою, та лікуванням ви можете звернутися за адресою: вулиця Василіянок, 1 та вулиця Незалежності, 93а.

Попередній запис до лікаря ви можете здійснити зателефонувавши в наш коллцентр за номером: 0673777299, 0503777299.

Медичний центр Оксфорд Медікал завжди готовий вам допомогти!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Інфекційне відділенняЦіна
Консультація інфекціоніста 400.00 грн
Консультація інфекціоніста (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом