(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування ротавірусної інфекції в Івано-Франківську

Не кожен з нас цілком розуміє, що являє собою ротавірусна інфекція. Насправді ротавіруси – це саме ті інфекційні чинники, які спричиняють проблеми, з якими стикався ледь не кожен – інфекційні гастроентерити, кишковий грип. Саме ротавіруси на сьогоднішній день викликають найтяжчі диспепсичні розлади та діарею.

Ми називаємо це отруєнням, але частково це не відповідає дійсності. Варто детальніше вияснити особливості епідеміології ротавірусних інфекцій, симптоматику, діагностику і лікування. 

Особливості збудника та епідеміологія ротавірусних інфекцій

Вчені виділяють декілька типів рота вірусів, проте викликати інфекційний процес можуть тільки типи А, В, та С. Найпоширенішим та найтяжчим є тип А. Ротавірус відноситься до групи РНК-вірусів, є досить стійким в умовах навколишнього середовища, чим пояснюється його поширеність. Важливим є той факт, що вірус є стійких до багатьох дезінфікуючих засобів. Оскільки збудник стійкий до низьких температур, то сезонність вірусу припадає на період осінь-зима.

Щодо епідеміології, можемо відзначити, що джерелом інфекції є в першу чергу хвора людина. Разом з випорожненнями хворий виділяє в навколишнє середовище величезну кількість активних збудників і цим продовжує безкінечний цикл розвитку фекально-оральної інфекції. Проникає збудник у ШКТ через рот, коли людина вживає погано оброблені продукти чи воду.

Патогенез ротавірусної інфекції та специфіка клінічної картини

Проникнувши в організм людини, ротавірус благополучно проходить через кислоти шлункового соку (завдяки своїй стійкій капсулі) і оселяється у тонкому кишківнику. Протеолітичні ферменти кишкового соку тільки сприяють активному росту та розвитку вірусу, його розмноженню і веденню активної діяльності. Ротавіруси викликають руйнування ворсинок тонкої кишки., порушуються процеси всмоктування і обміну речовин. Розвивається синдром мальабсорбції, неперетравлена їжа просувається далі і через товстий кишківник виходить назовні. Розвивається осмотична діарея через порушення всмоктування води.

При цьому пацієнт звертає увагу на такі скарги:

  • сильний біль у животі;

  • висока температура тіла, яка може досягати 38-38,5⁰С;

  • блювання;

  • бурчання у животі та метеоризм;

  • можливе приєднання катаральних явищ респіраторної системи, які можуть помилково вказувати на ГРВі;

  • розвиток тяжкої інтоксикації;

  • значна діарея.

Захворювання небезпечне тим, що може викликати тяжке зневоднення, некроз ворсинчастого епітелію. Не варто самостійно пити антибіотики та інші ліки, одразу зверніться до лікаря!

Діагностика та лікування ротавірусної інфекції

Оскільки розвиток захворювання є доволі швидким (до однієї доби), лікарі опираються на даних скарг та епіданамнезу, які підкріплюють лабораторними даними (ПЛР виявлення РНК вірусу в слині пацієнта, ІФА – визначення специфічних антитіл.

Лікування полягає у патогенетичній та симптоматичній терапії. У перші години рекомендують промивання шлунка та очисну клізму. Також, згідно сучасних рекомендацій, пацієнту призначають ентеросорбенти. Надалі проводиться ретельна гідратація. В залежності від ступеню дегідратації, лікарі пропонують або оральні розчини (при легких ступенях), або внутрішньовенне введення сольових розчинів (при важких ступенях). Антибіотикотерапія не надасть абсолютно ніякого результату, адже нагадуємо, що причиною є вірус, який жодним чином не реагує на антибіотики.

Пацієнту призначають дієтичне харчування і в обов’язковому порядку рекомендують огляд осіб, які вживали ту саму їжу, що й пацієнт.

Запис до інфекціоніста: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар-інфекціоніст I категорії: Піскорська Галина Василівна
Піскорська Галина Василівна Лікар-інфекціоніст I категорії

інформація про лікаря

  1994р - закінчила ІФДМА, лікувальний факультет.

  1995 - 1997рр - інтернатура за спеціальністю "Терапія" на базі ІФНМА.

   1997р - присвоєно звання лікаря- спеціаліста за спеціальністю "Терапія".

   2001р - після проходження циклу спеціалізації на базі Львівського ДМУ присвоєно звання лікаря - спеціаліста за спеціальністю "Інфекційні хвороби".

   З 1997р - лікар - інфекціоніст у ДН "Відділкова лікарня ст.Івано-Франківськ " Львівської залізниці. Після реорганізації у 2017р - до сьогодні- лікар - інфекціоніст у СП "Міська поліклініка  5" КНП "ЦПМКДД ".

   2002р - ПАЦ "Інфекційні хвороби" на базі ІФДМА.

  2003р - присвоєна друга кваліфікаційна категорія.

   2016,2017 рр - ПАЦи "Інфекційні хвороби"на базі ІФНМУ.

    2018 р - присвоєна перша кваліфікаційна категорія.

   2020р - ТУ" Вибрані питання медичної паразитології " на базі ІФНМУ.

   Постійно беру участь в онлайн-конференціях, семінарах, лекціях на професійну тематику.

   З 2005р - викладацька робота ( асистент, ст.лаборант) на кафедрі "Інфекційних хвороб та епідеміології "ІФНМУ" за сумісництвом.

    З 2020р по сьогодні - лікар- інфекціоніст МЦ "Оксфорд Медікал".

показати повний текст
послуги Відділення Інфекційне відділенняЦіна
Консультація інфекціоніста 550.00 грн
Консультація інфекціоніста (повторна) 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом