Лікування ентеровірусних інфекцій в Івано-Франківську

Ентеровірусні інфекції – це група вірусів, що викликають тяжкі розлади тонкого кишківника і характерні ускладненнями у вигляді міокардиту, геморагічного кон’юктивіту, менінгоенцефаліту та ін. Найбільш поширеними представниками ентеровірусів є вірус Коксакі та ЕСНО-вірус.

Особливості збудника та епідеміології ентеровірусів

Вірус Коксакі названий в честь його першовідкривача, ЕСНО-вірус – це абревіатура, яка з англ. означає «кишкові цитопатогенні людські сирітки». Віруси мають масу сероваріантів (Коксакі – 29, ЕСНО – 33), більшість з них здатні викликати інфекційний процес в організмі людини. Вони є досить стійкими в умовах навколишнього середовища, цим пояснюється їх висока патогенність. Гарною новиною для лікарів та епідеміологів є те, що ентеровіруси гинуть при дії дезінфектантів, високих температур, висушування.

Джерелом інфекції може бути як пацієнт у гострій фазі захворювання, так і безсимптомний носій інфекції. Саме безсимптомні носії становлять найбільшу епідеміологічну небезпеку, адже можуть несвідомо заражати масу людей. Конкретно це стосується осіб, що працюють у продовольчій промисловості, медиків, осіб, що працюють із великою кількістю людей (вихователі в дитсадках або ж вчителі). Вірус потрапляє у середовище із випорожненнями пацієнта і навіть із слиною. Відповідно основним механізмом є фекально-оральний. Проникають ентеровіруси у організм здорової людини із забрудненою їжею та водою.

Клінічні особливості ентеровірусів

Проникнувши в організм, вірус реплікується у тканинах верхніх дихальних шляхів, ворсинках та лімфоїдній тканині кишківника. Проникнувши у кров’яне русло через уражену епітеліальну тканину кишківника, вірус може розповсюджуватися і до м’язової тканини, до головного мозку, до серця. Період від проникнення вірусу в організм до початку перших симптомів може становити від 2 до 7 днів. Лікарі виділяють кілька клінічних варіантів. Їх спільними ознаками є різкий та гострий початок із значним підвищенням температури тіла, озноб, тяжка інтоксикація, біль у м’язах. При класичних формах виникають вищеперераховані симптоми з різною інтенсивністю проявів.

Клінічні форми ентеровірусних інфекцій:

  1. Ентеровірусна герпангіна – приєднується біль у горлі, запальні зміни слизової ротоглотки, з’являються папули та везикули на мигдаликах.
  2. Епідемічна ентеровірусна міалгія – ознаки тяжкого ураження м’язової тканини. Розвивається гострий міозит, пацієнт скаржиться на сильний біль у м’язах.
   • Ентеровірусний менінгіт – виникає сильний головний біль, блювання, приєднуються класичні меніангеальні симптоми (позитивний симптом Керніга та Брудзінського, позитивна ригідність м’язів потилиці). Але при досліджені спинномозкової рідини не завжди можна виявити збудника.
    • Ентеровірусна гарячка – нетривалий перебіг гарячки, диспепсії та інтоксикації (близько 2-4 днів).
     • Геморагічний кон’юктивіт – окрім вищеперерахованих симптомів , приєднується симптоматика ураження кон’юктиви.

      Діагностика та лікування ентеровірусної інфекції

      Для діагностики ентеровірусу застосовують такі методи, як ретельний збір скарг і епідеміологічного анамнезу, серологічні обстеження, метод ПЛР. Лікування залежить від стадії та клінічної форми захворювання. Специфічного етіотропного засобу, на жаль, не існує, тому лікарі призначають патогенетичну і симптоматичну терапію. Рекомендовано ізолювати пацієнта на 14 днів.

      Для запису на прийом інфекціоніста, просимо попередньо телефонувати: 0503777299, 0673777299

      ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
      послуги Відділення Інфекційне відділенняЦіна
      Консультація інфекціоніста 400.00 грн
      Консультація інфекціоніста (повторна) 250.00 грн

      Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

      відгуки
      Залишити відгук
      Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

      Акції
      актуальна інформація

      Дякуємо!

      Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

      Залишити повідомлення для адміністрації кліників
      Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
      up

      Записатися на прийом

      Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом