Діагностика і лікування гельмінтозів в Івано-Франківську

Ще з раннього дитинства нам відома проблема гельмінтозів. Особливо, коли батьки казали: «Не варто їсти немиті фрукти/овочі  - будеш мати аскариди!». Та чи розуміємо ми всю серйозність гельмінтної інвазії?

Гельмінтози  - це проникнення і подальше перебування гельмінта в організмі людини. Загалом відомо близько 160 видів гельмінтів, що можуть паразитувати в організмі людини, 30 з них – поширені в Україні.

Як гельмінт проникає у наш організм?

Існують так звані геогельмінти (аскариди) і контактні гельмінти (гострики). Геогельмінти проводять увесь цикл розвитку у навколишньому середовищі (грунт, вода).  З немитими овочами, фруктами, руками людини, брудною водою яйця паразитів проникають всередину організму людини і там проходять подальші стадії розвитку і стають дорослими гельмінтами. 

Контактні гельмінти (біогельмінти) розвиваються виключно у тілі хазяїна (проміжного і/або основного). Яйця контактних гельмінтів передаються від хворої людини або носія через рукостискання і таким же чином проникають через рот, що схильно саме у для тих людей, які мають звичку гризти нігті.

Вже у організмі гельмінт активно живе, харчується, розмножується. В більшості, гельмінти паразитують у кишківнику людини. Проте є форми, які оселяються в легенях, печінці, м’язах або навіть у головному мозку! 

Симптоми гельмінтозу

Лікарі-інфекціоністи виділяють дві фази перебігу гельмінтозу – гостру та хронічну.

  • Гостра фаза – різка інтоксикаційна реакція, біль у м’язах та суглобах, висипка на шкірі, збільшення лімфовузлів та їх болючість при пальпуванні. Досить часто під час цієї фази виникають проблеми з боку печінки, легень, серця, а це, в свою чергу, ускладнює діагностику. Це все зумовлено тим, що гельмінт розпізнається організмом як антиген, на що наша імунна система негайно реагує утворенням антитіл і загальною алергічною реакцією.

  • Хронічна фаза – симптоматика вже залежить від виду гельмінта і місця його паразитування. В загальному виникає анемія, порушення харчування, механічне ушкодження тканин, біля яких паразитує гельмінт, диспепсичні розлади, загальне нездужання, гіповітаміноз, розлад роботи деяких органів і систем, свербіж в ділянці анального отвору при ентеробіозі, втрата ваги. Людина погано спить, стає дратівливою, неспокійною.

Водночас варто знати, що в багатьох випадках гельмінтози є безсимптомними і діагностуються вже при проходженні профілактичного огляду. 

Діагностика, лікування та профілактика гельмінтозів

Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал» пропонують вам широкий спектр діагностичних маніпуляцій для виявлення і вчасного лікування гельмінтозів, а саме:

  • мікроскопічна діагностика калу, нативних мазків з перианальних складок;

  • загально клінічні дослідження (еозинофілія при проведенні ЗАК);

  • мікроскопічна діагностика сечі, крові при поза кишкових формах гельмінтозів;

  • серологічна діагностика крові;

  • імунологічні дослідження (виявлення специфічних антитіл);

  • УЗД.

Після визначення виду гельмінта лікар призначає відповідний протигельмінтний препарат, також для усунення ускладнень – антианемічні засоби, вітаміни, дієтотерапію. Також лікар зобов’язаний провести профілактичні заходи, а саме бесіду щодо правильної гігієни, обробки харчових продуктів, призначення профілактичних доз протигельмінтних препаратів для членів сім’ї пацієнта, закликати до профілактичних обстежень.

Потурбуйтесь про власне здоров’я та здоров’я близьких – завітайте на профілактичне обстеження до лікаря! 

Телефон для запису: 050 3 777 299, 067 3 777 299

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом