Лікування інфекцій дихальних шляхів в Івано-Франківську

Повноцінне функціонування дихальної системи  є головною умовою забезпечення організму киснем. Саме кисень бере участь у всіх обмінних процесах, є головним у процесах росту, розвитку людини та нормального апоптозу клітин. 

Кисневе голодування може бути гострим та хронічним. Гостре кисневе голодування виникає при обтурації чи зовнішньому стисненні дихальних шляхів, при ураженні судин, при отруєнні різними хімічними сполуками. Хронічне кисневе голодування  частіш за все виникає при хронічних обструктивних патологіях легень і при інфекційному ураженні дихальних шляхів.

Збудники інфекцій дихальних шляхів

Інфекційний процес – це стан організму, при якому відбулось поєднання двох чинників: збудника інфекційної патології і сприйнятливого організму людини з подальшим розвитком патологічних змін – запальної реакції організму, місцевої чи генералізованої.

Збудниками інфекцій можуть бути віруси, грибки, бактерії, найпростіші, рикетсії. Найпоширенішими збудниками інфекцій дихальних шляхів є:

  • вірус грипу, парагрипу;

  • аденовірус;

  • риновірус;

  • коронавірус;

  • стафілококи;

  • пневмококи;

  • стрептокок;

  • менінгококи;

  • паличка Коха та ін.

Збудник інфекції проникає зазвичай через верхні дихальні шляхи, шлях передачі – повітряно-краплинний. Часто ми спостерігаємо ситуації, коли вірусні патології ускладнюються бактерійним чинником.

Симптоми, що вказують на інфекційне ураження дихальних шляхів

Інфекції дихальних шляхів характерні своїм коротким інкубаційним періодом – від 12 годин до кількох днів. Перші симптоми є більш узагальненими, пацієнт скаржиться на ломоту у тілі, важкість дихання, підвищення температури тіла, загальне недомагання, біль у м’язах та суглобах. Починається незначна ринорея (водянисті виділення з носа), кашель, свербіж, подряпування у горлі.

Згодом розвиваються симптоми, що відповідають рівню ураження відповідних органів. При риніті розвивається набряк слизової, важкість носового дихання, зниження нюху, головні болі. При фарингіті чи ларингіті – біль у горлі, першіння, біль при ковтанні, осиплість голосу. При бронхіті – розвивається кашель, який може бути або сухим, або з виділенням специфічного мокротиння, задишка. Інфекційна пневмонія є однією з найважчих патологій дихальних шляхів. Розвиваються значні порушення дихання, кашель, знижується сатурація кисню у крові, пацієнти часто затягують проблему до потреби у госпіталізації.

Діагностика та лікування інфекцій дихальних шляхів

При появі перших симптомів, пацієнти не одразу звертаються до лікаря, в рідких випадках – телефонують своєму сімейному лікареві. Звісно, у деяких випадках, патологія минає самостійно, проте здебільшого ми спостерігаємо розвиток небажаних ускладнень.

Для чіткої та вірної диференціації причини патології варто звернутися не тільки до ЛОРа чи терапевта, а й до інфекціоніста, в деяких випадках – до алерголога та імунолога. Лікарі окрім фізикального огляду та опитування повинні провести збір епіданамнезу, вияснити деталі захворювання. Обов’язковими є лабораторні обстеження, як загально клінічні, так і специфічні, тобто такі, що дозволяють чітко визначити збудника та його титр в організмі. Часто проводять мікроскопічне та мікробіологічне дослідження мазків з носа і горла, харкотиння, обстеження крові на рівень специфічних антитіл (ІФА), молекулярно-генетичне обстеження (ПЛР).

Візуальні методи (рентген, КТ) дозволяють побачити стан ураженої тканини та органа загалом. Також рекомендують УЗД лімфатичних вузлів.

Лікування інфекцій передбачає специфічний підхід, якщо це дозволено протоколами. Лікарі формують індивідуальний курс лікування, базуючись на даних обстежень, верифікації збудника, загального стану пацієнта.

Оберіть якість! Завітайте до спеціалістів Оксфорд Медікал! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Інфекційне відділенняЦіна
Консультація інфекціоніста 400.00 грн
Консультація інфекціоніста (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом