(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування лямбліозу в Івано-Франківську

В останні роки значно загострилось питання поширеності лямбліозу. За даними ВООЗ щорічно у світі реєструють близько 1 млн. нових випадків захворювання, що зумовлено проблемою гігієни рук, обробки води та продуктів харчування.

Що таке лямбліоз та яка причина його виникнення?

Лямбліоз – протозойне захворювання, яке зумовлене проникненням в організм людини патологічного одноклітинного джгутикового збудника - лямблії. Людина  заковтує, або з забрудненою водою, або з брудними продуктами, цисти лямблій, які надалі оселяються у її кишківнику і активно розвиваються та, перетворившись у дорослих особин, розмножуються. Збудник подразнює слизову оболонку тонкого кишківника, цисти його переходять у товстий кишківник і надалі – з калом у навколишнє середовище, де їх може знайти новий «хазяїн».

Дане захворювання є сезонним, більшість випадків зараження виникають у період з червня по жовтень. Найчастіше лямбліоз діагностують у дітей віком до 5 років та у дорослих 30-40 років.

Симптоматика лямбліозу

Виділяють дві клінічні форми лямбліозу:

  • гостра (первинне зараження);

  • хронічна (рецидивуючий затяжний перебіг).

Симптоматика лямбліозу є досить бідною. Звісно, все залежить від віку пацієнта та інтенсивності проникнення лямблії в організм, форми захворювання, проте в більшості воно протікає латентно. 

В залежності від локалізації лямблій, розрізнять такі види лямбліозу:

  • кишковий;

  • панкреато-біліарний;

  • позакишковий;

  • змішаний.

Пацієнти з гострою формою захворювання в основному скаржаться на диспепсичні розлади (нудота, діарея, біль у правій підреберній ділянці, гіркота у роті), підвищення температури тіла, загальне нездужання, дратівливість, неспокій, швидка втомлюваність. 

При хронічній формі виникають певні зміни з боку шкіри, які можуть вказати лікареві на дане захворювання:  блідість, хейліт (потріскані губи), «гусяча шкіра» на розгинальних поверхнях рук та ніг, фолікулярний точковий кератоз. З часом пацієнт значно худне, при незміненому раціоні.

З боку серцево-судинної системи виникають такі ускладнення як юнацька гіпертонія, екстрасистолія.

Вищеперераховані симптоми зумовлені тим, що лямблії у процесі життєдіяльності виділяють продукти обміну, токсини, які несуть негативний вплив на шлунково-кишковий тракт, нервову систему. 

Діагностика та лікування лямбліозу

Для того, щоб поставити чіткий діагноз – «лямбліоз», варто підтвердити наявність лямблій або цист у організмі людини. Для цього лікар-інфекціоніст призначає проведення лабораторного аналізу калу для виявлення цист лямблій та дорослих особин. Також можливе проведення серологічної діагностики – визначення специфічних антитіл в сироватці крові пацієнта (можна продіагностувати на 14-й день після інвазії).

Лікування лямбліозу проводиться у три етапи. Перший етап включає дієтотерапію, дезінтоксикацію, прийом ентеросорбентів, застосування жовчогінних препаратів, посилення імунітету. До наступного етапу включають антипротозойні препарати, антигістамінні, ентеросорбенти. Третій етап – підтримуюча терапія, що включає дієту, пробіотики та вітамінні препарати. 

Як вберегти себе від лямбліозу? Для профілактики лямбліозу лікарі радять дотримуватися гігієни рук, звернути увагу на правильну обробку харчових продуктів, в жодному разі не вживати воду з неперевірених джерел, знищувати комах у приміщеннях, де готують та зберігають їжу. 

Якщо ви запідозрили лямбліоз у себе чи у близької людини – не хвилюйтесь! Зверніться до лікаря-інфекціоніста медичного центру «Оксфорд Медікал»! Саме тут вам нададуть якісну своєчасну медичну допомогу!

Телефонуйте: 050 3 777 299, 067 3 777 299

( Рейтинг: 1.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар-інфекціоніст I категорії: Піскорська Галина Василівна
Піскорська Галина Василівна Лікар-інфекціоніст I категорії

інформація про лікаря

  1994р - закінчила ІФДМА, лікувальний факультет.

  1995 - 1997рр - інтернатура за спеціальністю "Терапія" на базі ІФНМА.

   1997р - присвоєно звання лікаря- спеціаліста за спеціальністю "Терапія".

   2001р - після проходження циклу спеціалізації на базі Львівського ДМУ присвоєно звання лікаря - спеціаліста за спеціальністю "Інфекційні хвороби".

   З 1997р - лікар - інфекціоніст у ДН "Відділкова лікарня ст.Івано-Франківськ " Львівської залізниці. Після реорганізації у 2017р - до сьогодні- лікар - інфекціоніст у СП "Міська поліклініка  5" КНП "ЦПМКДД ".

   2002р - ПАЦ "Інфекційні хвороби" на базі ІФДМА.

  2003р - присвоєна друга кваліфікаційна категорія.

   2016,2017 рр - ПАЦи "Інфекційні хвороби"на базі ІФНМУ.

    2018 р - присвоєна перша кваліфікаційна категорія.

   2020р - ТУ" Вибрані питання медичної паразитології " на базі ІФНМУ.

   Постійно беру участь в онлайн-конференціях, семінарах, лекціях на професійну тематику.

   З 2005р - викладацька робота ( асистент, ст.лаборант) на кафедрі "Інфекційних хвороб та епідеміології "ІФНМУ" за сумісництвом.

    З 2020р по сьогодні - лікар- інфекціоніст МЦ "Оксфорд Медікал".

показати повний текст
послуги Відділення Інфекційне відділенняЦіна
Консультація інфекціоніста 550.00 грн
Консультація інфекціоніста (повторна) 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом