Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Лікування хвороби Іценка-Кушинга в Івано-Франківську

Хвороба Іценка-Кушинга – ендокринологічне захворювання, спричинене надмірним виробленням гіпофізом АКТГ, що в свою чергу посилює роботу наднирникових залоз і призводить до надмірного виділення у кров кортикоїдів та мінералокортикоїдів.

Найчастіше дане захворювання виявляють у людей від 20 до 40, років, проте в деяких випадках воно буває і в дітей, і в людей похилого віку. Як не дивно, жінки хворіють в 5 разів частіше за чоловіків.

Чітких причин даного захворювання не встановлено. Існує думка, що поштовхом до цього можуть бути перенесені захворювання, що уражають головний мозок, травми і перенесені операції на головному мозку, надмірне вживання стероїдних препаратів. І, звісно ж, одним із основних факторів є тривалий і стійкий стрес.

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Хвороба Іценка-Кушинга несе за собою ряд симптомів, які дозволяють провести диференціальну діагностику з іншими ендокринними патологіями. При цьому захворюванні більшість людей звертаються до лікаря фактично з однаковими скаргами, а саме:

 1. Кушингоїдне ожиріння – даний вид ожиріння є досить специфічним, оскільки основні відкладення підшкірно-жирової клітковини припадає саме на обличчя, шию, живіт і тулуб.
 2. Артеріальна гіпертензія – спостерігається фактично у всіх хворих. При цьому підвищується як систолічний, так і діастолічний тиск. Також через це наявний негативний вплив на судини нирок та сітківки.
 3. Різкі зміни з боку шкіри – при даній патології шкіра суха і тонка, оскільки через неї просвічується сітка капілярів. Також відмічаються смуги розтягування шкіри внаслідок стрімкого накопичення жиру.
 4. Проблеми з боку серцево-судинної системи – розвиток недостатності кровообігу внаслідок гіпокаліємії. Виникає кардіопатія, що появляється пришвидшеним серцебиттям, аритмією.
 5. Остеопороз, біль у м’язах та кістках.
 6. Порушення обміну речовин – як не дивно, та у 20% людей з хворобою Іценка-Кушинга виникає набутий цукровий діабет внаслідок порушення вуглеводневого обміну. Проте, в даному випадку підвищення рівня цукру можна коригувати правильною дієтотерапією.
 7. Порушення психіки – проявляється лабільністю настрою, депресією, дратівливістю, погіршенням пам’яті.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ ІЦЕНКА-КУШИНГА

Діагностику даного захворювання проводять на базі даних анамнезу, огляду. Для підтвердження проводять лабораторні і інструментальні обстеження:

 • аналіз крові на рівень АКТГ, кортизолу;
 • аналіз сечі на рівень кортизолу;
 • аналіз сечі на рівень гормонів;
 • біохімія крові на рівень глюкози, К і Na;
 • УЗД нарнирникових залоз;
 • ЕКГ – для оцінки роботи серця;
 • Направлення на КТ, МРТ гіпофіза.

Також доцільним буде призначення консультації суміжних спеціалістів, таких як кардіолог, дієтолог, нейрохірург, гастроентеролог.

До основних принципів лікування хвороби Іценко-Кушинга відноситься базисна фармакологічна терапія, для зниження рівня кортикотропних гормонів і стероїдів. Також призначається симптоматична терапія – засоби для нормалізації артеріального тиску, анти аритмічні засоби, препарати кальцію (для попередження остеопорозу), заспокійливі засоби, ноотропи, препарати інсуліну (для нормалізації рівня глюкози в крові). Також разом з лікарем-дієтологом призначається дієта, яка включає в себе обмеження в раціоні солі і зменшення рідини.

При  появі перших проявів захворювання не варто чекати! Обов’язково зверніться за допомогою лікаря-ендокринолога і отримайте адекватне і ефективне лікування.

ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ЛІКАРІВ МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ» ТА ОТРИМАЙТЕ ШВИДКУ КВАЛІФІКОВАНУ ТА КОНФІДЕНЦІЙНУ ДОПОМОГУ!

Записатися на прийом ви можете за номером (0342) 777-299

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиПетровська Ірина Наумівна

лікар ендокринолог І категорії
Петровська Ірина Наумівналікар ендокринолог І категорії

Василіянок, 1;

інформація про лікаря

 • 2000-2006 рр. – навчання в ДВНЗ «Івано-Франківський державний медичний університет», спеціальність «Лікувальна справа»
 • 2006-2008 рр. – інтернатура за спеціальністю «Внутрішні хвороби» на базі відділення Терапія № 1 Центральної міської клінічної лікарні м.Івано-Франківськ
 • В 2008 р. - пройшла спеціалізацію за фахом «Ендокринологія» на базі НМАПО ім. П.Л. Шупика
 • З 2008 року - по даний час -  працювала лікарем-ендокринологом лікарні з поліклінікою СМЗ УМВС України в Івано-Франківській області.
 • В червні 2015 року пройшла стажування на базі ДВНЗ «ІФНМУ» за спеціальністю «Ендокринологія», в 2016 році – ПАЦ «Ендокринологія»
 • В жовтні 2016р. -  присвоєно І кваліфікаційну категорію за спеціальністю Ендокринологія
 • З вересня 2016 року – асистент кафедри ендокринології ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет»
 • З 2018р. – лікар ендокринолог МЦ «Оксфорд Медікал»
показати повний текст

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом