Графік роботи центру у святкові дні
Гіпотиреоз – стан, обумовлений недостатнім виробленням тиреоїдних гормонів щитоподібною залозою. Він виникає внаслідок пошкодження власне щитоподібної залози (первинний гіпотиреоз) або ж внаслідок порушення функції гіпоталамо-гіпофізарної системи, яка регулює діяльність усіх залоз внутрішньої секреції (вторинний і третинний гіпотиреоз). Розрізняють вроджену і набуту форми гіпотиреозу.
Дане захворювання є досить поширеним серед населення і має тенденцію поширюватися по спадковості. Причинами захворюваності на гіпотиреоз є:
Клінічні ознаки набутого гіпотиреозу залежать від багатьох критеріїв: вік хворого, стать і стадія даного захворювання. Набутий гіпотиреоз зустрічається здебільшого у дітей віком від 1 року. Тоді можна підмітити те, що, у порівнянні з однолітками, дитина відстає у фізичному розвитку у ті фази дорослішання, коли це найбільш помітно (1-2 рік життя, пубертатний або підлітковий вік). Також є скарги на непереносимість холоду і виражену сонливість, сухість шкіри.
Деякі зміни спостерігаються з боку психіки дитини. Батьки відзначають певну загальмованість, млявість, апатію. З боку навчання дитина може відставати, не проявляти ентузіазму у навчальному і виховному процесі.
Діти з набутим гіпотиреозом мають виражений для даного захворювання зовнішній вигляд:
Також у хворих спостерігаються зміни з боку серцево-судинної, травної і сечостатевої систем. Це проявляється вираженою брадикардією, незначним підвищенням діастолічного тиску, частими закрепами, збільшенням печінки.
Зазвичай набутий гіпотиреоз діагностують за даними анамнезу і об’єктивного обстеження. Для підтвердження в першу чергу використовується лабораторна діагностика, а саме:
Також велике значення має ультразвукове обстеження (УЗД). Воно дозволяє визначити ступінь гіпотиреозу, встановити проблеми у функціонуванні залози, що грає велику роль у призначенні ефективного лікування.
Основним видом лікування всіх форм гіпотиреозу є замісна терапія. Оскільки щитоподібна залоза в недостатній мірі виконує свою функцію гормональноъ секреції, тоді варто призначати їх препарати . Дозування призначає виключно лікар, на базі даних лабораторного і ультразвукого обстеження. Тому нагадуємо, що в даному випадку в жодному разі не можна займатися самолікуванням! Також доцільно призначати підтримуючу терапію: вітамінотерапія, фізпроцедури, санаторно-курортний відпочинок.
В Оксфорд Медікал Івано-Франківськ ви можете пройти комплексне обстеження, пройти консультацію у кваліфікованого спеціаліста і отримати адекватне і, що найголовніше, – ефективне лікування!
ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ЛІКАРІВ МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ» ТА ОТРИМАЙТЕ ШВИДКУ КВАЛІФІКОВАНУ ТА КОНФІДЕНЦІЙНУ ДОПОМОГУ!
Записатися на прийом ви можете за номером (0342) 777-299
Консультація ендокринолога | 450.00 грн | |
Консультація ендокринолога (повторна) | 350.00 грн |
Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону
Акції
Василіянок, 1
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Незалежності 93А
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом