Лікування гіперпаратиреозу в Івано-Франківську

Кальцій – надзвичайно важливий мікроелемент, що циркулює у нашому організмі. Він грає одну з провідних ролей у роботі серця, відповідає за міцність кісток, бере участь у згортанні крові, також при передачі імпульсів через синапси, здійснює контроль м’язевого скорочення, бере участь у ферментативних реакціях.

 І, як не дивно, рівень кальцію у нашому організмі контролюється двома маленькими парами ендокринних залоз – прищитоподібними залозами, які виробляють паратгормон – біологічно-активну речовину, котра підвищує рівень кальцію у крові. Відповідно при різних порушеннях з боку при щитоподібних залоз можуть виникати такі стани як гіперпаратиреоз і гіпопаратиреоз.

Лікування гіперпаратиреозу в Оксфорд Медікал Івано-ФранківськЩо таке гіперпаратиреоз та які причини його виникнення?

Гіперпаратиреоз – захворювання, що відповідає посиленій функції прищитоподібних залоз, що призводить до надмірного виділення паратгормону і збільшення кальцію у крові. Паратгормон сприяє мобілізації кальцію та фосфору з кісток у кров, що спричиняє остеопороз, дистрофію кісток. При гіперкальційемії та гіперкальційурії виникають множинні ураження канальців нирок, кальцифікація судин. 

В залежності від етіології захворювання, гіперпаратиреоз буває первинний, вторинний або третинний. Первинний гіпотиреоз виникає здебільшого як наслідок появи новоутворень прищитоподібних залоз (солітарна аденома, карцинома), також при множинних ендокринних неоплазіях, гіперплазії прищитоподібних залоз. Вторинний  гіперпаратиреоз є наслідком ураження нирок, порушенням всмоктування кальцію у кишківнику, порушеннями функції печінки.

Симптоми гіперпаратиреозу

Гіперпаратиреоз в половині випадків може протікати дуже повільно, фактично безсимптомно. Перші скарги пацієнта є біль загальними: 

  • біль у м’язах;

  • слабкість;

  • поодиноке випадіння зубів;

  • схуднення;

  • лабільність настрою;

  • біль у стопах;

  •  частий сечопуск; 

  • розлади шлунку та кишечника.

Виникають порушення роботи серця: брадикардія, артеріальна гіпертензія, біль у серці, аритмія. З часом проявляються так звані «кісткові» симптоми: остеопороз, «качина хода»,  кістозні утворення, деформація кістки. В тяжких випадках у пацієнтів відмічаються часті переломи кісток, викривлення хребта, зміна форми черепа. Є ризик виникнення гіперкальціємічного кризу – тяжких порушень роботи нервової системи.

Діагностика та лікування гіперпаратиреозу

Враховуючи збіднену симптоматику на початку захворювання, діагностувати гіперпаратиреоз досить складно. Підтвердити діагноз гіперпаратиреозу можна завдяки проведенню лабораторних обстежень (рівень загального та іонізованого кальцію в крові, сечі,  рівень фосфору у крові та сечі, рівень лужної фосфатази крові, рівень остеокальцину, дослідження паратгормону у крові) та інструментальних досліджень (УЗД прищитоподібних залоз та рентгенографія кісток).

Лікування гіперпаратиреозу залежить від причини виникнення захворювання. Консервативне лікування призначається для корекції рівня кальцію у крові. Якщо причиною є аденома прищитоподібних залоз, лікар скеровує пацієнта на хірургічне лікування. При веденні післяопераційного періоду важливо звернути увагу на різке зниження рівня кальцію, що може призвести до тетаній (судом), тому пацієнту тимчасово призначають введення кальцієвмісних препаратів та прийом вітаміну D.

Застерігаємо! При невчасній діагностиці та лікуванню гіперпаратиреоз може призвести до сильних порушень з боку інших органів та систем! Тому радимо не нехтувати власним здоров’ям і записатися на прийом до лікаря ендокринолога.

Для запису телефонуйте за вказаними номерами телефону: 0673777299, 0503777299

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОсадчук Вікторія Петрівна Лікар ендокринолог ІІ категорії

інформація про лікаря

2001р. – закінчила Коломийське Медичне Училище ім. І. Франка;

2001-2003рр. – маніпуляцій на медична сестра гастроревматологічного відділення ЦМКЛ;

2009р. – закінчила Івано-Франківський Національний медичний університет, спеціальність «Лікувальна справа»;

2009-2011рр. – Лисецька ЦРЛ,  лікар-інтерн;

2011р. – присвоєно звання лікаря-спеціаліста за фахом «Внутрішні хвороби»;

2011р. – спеціалізація за фахом «Ендокринологія» на базі НМАПО ім. П.Л. Шупика;

З 2011р. – лікар-ендокринолог ОКЛ м. Івано-Франківськ;

2015р. – ТУ «Вибрані питання ендокринології» на базі ІФНМУ;

2016р. – ПАЦ «Ендокринологія» на базі ІФНМУ;

З 2015р. – асистент кафедри «Ендокринологія» ІФНМУ;

2018р. – присвоєно другу кваліфікаційну категорію за спеціалізацією «Ендокринологія»;

2019р. – цикл підвищення кваліфікації «Нутриціологія» на базі ЛНМУ ім. Данила Галицького;

З 2019р. – лікар-ендокринолог медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ».

показати повний текст
Дем'янчук Уляна Васлівна Лікар ендокринолог I категорії

інформація про лікаря

2005-2007 рр. - інтернатура по спеціальності загальна практика-сімейна медицина на базі ІФДМУ та ЦМКЛ.

В 2009 р.- присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Терапія» на базі Львівського Національного Медичного Університету ім. Д. Галицького.

2009р. - присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Ендокринологія» на базі Національної Медичної Академії післядипломної освіти імені Шупика МОЗ України.

З 2009р. - до сьогодні лікар-ендокринолог СП Міської поліклініки №3.

2019р. - присвоєна перша категорія за спеціальністю «Ендокринологія»

22.05.2019р. - брала участь в роботі науково - практичної конференції «Актуальні питання захворювань ендокринної системи в практиці сімейного лікаря»

12-14 вересня 2019р. брала участь у роботі науково - практичної конференції в рамках освітнього проекту «Школа ендокринолога»


показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом