Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування гіперпаратиреозу в Івано-Франківську

Кальцій – надзвичайно важливий мікроелемент, що циркулює у нашому організмі. Він грає одну з провідних ролей у роботі серця, відповідає за міцність кісток, бере участь у згортанні крові, також при передачі імпульсів через синапси, здійснює контроль м’язевого скорочення, бере участь у ферментативних реакціях.

 І, як не дивно, рівень кальцію у нашому організмі контролюється двома маленькими парами ендокринних залоз – прищитоподібними залозами, які виробляють паратгормон – біологічно-активну речовину, котра підвищує рівень кальцію у крові. Відповідно при різних порушеннях з боку при щитоподібних залоз можуть виникати такі стани як гіперпаратиреоз і гіпопаратиреоз.

Лікування гіперпаратиреозу в Оксфорд Медікал Івано-ФранківськЩо таке гіперпаратиреоз та які причини його виникнення?

Гіперпаратиреоз – захворювання, що відповідає посиленій функції прищитоподібних залоз, що призводить до надмірного виділення паратгормону і збільшення кальцію у крові. Паратгормон сприяє мобілізації кальцію та фосфору з кісток у кров, що спричиняє остеопороз, дистрофію кісток. При гіперкальційемії та гіперкальційурії виникають множинні ураження канальців нирок, кальцифікація судин. 

В залежності від етіології захворювання, гіперпаратиреоз буває первинний, вторинний або третинний. Первинний гіпотиреоз виникає здебільшого як наслідок появи новоутворень прищитоподібних залоз (солітарна аденома, карцинома), також при множинних ендокринних неоплазіях, гіперплазії прищитоподібних залоз. Вторинний  гіперпаратиреоз є наслідком ураження нирок, порушенням всмоктування кальцію у кишківнику, порушеннями функції печінки.

Симптоми гіперпаратиреозу

Гіперпаратиреоз в половині випадків може протікати дуже повільно, фактично безсимптомно. Перші скарги пацієнта є біль загальними: 

  • біль у м’язах;

  • слабкість;

  • поодиноке випадіння зубів;

  • схуднення;

  • лабільність настрою;

  • біль у стопах;

  •  частий сечопуск; 

  • розлади шлунку та кишечника.

Виникають порушення роботи серця: брадикардія, артеріальна гіпертензія, біль у серці, аритмія. З часом проявляються так звані «кісткові» симптоми: остеопороз, «качина хода»,  кістозні утворення, деформація кістки. В тяжких випадках у пацієнтів відмічаються часті переломи кісток, викривлення хребта, зміна форми черепа. Є ризик виникнення гіперкальціємічного кризу – тяжких порушень роботи нервової системи.

Діагностика та лікування гіперпаратиреозу

Враховуючи збіднену симптоматику на початку захворювання, діагностувати гіперпаратиреоз досить складно. Підтвердити діагноз гіперпаратиреозу можна завдяки проведенню лабораторних обстежень (рівень загального та іонізованого кальцію в крові, сечі,  рівень фосфору у крові та сечі, рівень лужної фосфатази крові, рівень остеокальцину, дослідження паратгормону у крові) та інструментальних досліджень (УЗД прищитоподібних залоз та рентгенографія кісток).

Лікування гіперпаратиреозу залежить від причини виникнення захворювання. Консервативне лікування призначається для корекції рівня кальцію у крові. Якщо причиною є аденома прищитоподібних залоз, лікар скеровує пацієнта на хірургічне лікування. При веденні післяопераційного періоду важливо звернути увагу на різке зниження рівня кальцію, що може призвести до тетаній (судом), тому пацієнту тимчасово призначають введення кальцієвмісних препаратів та прийом вітаміну D.

Застерігаємо! При невчасній діагностиці та лікуванню гіперпаратиреоз може призвести до сильних порушень з боку інших органів та систем! Тому радимо не нехтувати власним здоров’ям і записатися на прийом до лікаря ендокринолога.

Для запису телефонуйте за вказаними номерами телефону: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЕндокринологіяЦіна
Консультація ендокринолога 450.00 грн
Консультація ендокринолога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом