Лікування діабетичної нейропатії в Івано-Франківську

Цукровий діабет знайомий фактично кожному. Чи досить ми знаємо про нього? Варто зауважити, що при неправильному лікуванні цукрового діабету є високий ризик появи різного роду ускладнень: як гострих і невідкладних, так і хронічних, та водночас вкрай небезпечних. Одним з таких ускладнень є діабетична нейропатія.

Лікування діабетичної нейропатії в Оксфорд Медікал Івано-ФранківськЩо таке діабетична нейропатія і чому вона виникає?

Діабетична нейропатія – це наслідок метаболічного розладів у периферичних нервах, що призводить до зміни їх структури та функцій. Дане ускладнення виникає переважно у осіб, що хворіють на цукровий діабет більш ніж 15 років (50% випадків), але зустрічаються випадки діабетичної нейропатії і при вперше виявленому цукровому діабеті.

На сьогоднішній день існує багато теорій, чому при цукровому діабеті уражається нервова тканина: гемореологічна, міоінозитолова, сорбіт олова та інші. Можемо сказати, що ураження нервової системи виникає внаслідок сумарного впливу вищеперерахованих факторів. Провідним патологічним механізмом є стійка гіперглікемія, внаслідок якої відбуваєься активізація альдозоредуктази, що сприяє накопиченню в нервовій тканині продуктів обміну, таких як фруктоза, глюкоза, сорбітол. Паралельно знижується рівень міоінозитолу, через що у нервовій тканині затримується натрій та блокується робота натрієвих каналів. Виникає порушення провідності, гіпоксія.

Клінічна картина діабетичної нейропатії

Діабетичну нейропатію класифікують в залежності від локалізації патологічного процесу та його стадії: 

  • Хронічна сенсорно-моторна нейропатія  (больова) – виникає найчастіше, проявляється спотворенням відчуттів по ходу периферичних нервів, болісними судомами м’язів, порушенням чутливості, слабкістю м’язів. Пацієнти відмічають, що дані симптоми виникають не залежно від фізичного навантаження та посилюються вночі.

  • Автономна нейропатія – поділяється на дві форми. Клініко маніфестна форма характеризується розладами потовиділення, диспепсичними розладами (закрепи, діарея). Виникають порушення потенції у чоловіків, атонія сечового міхура. У жінок – ригідність, сухість піхви. Притаманними для цієї форми є набряки кінцівок, ортостатична гіпотензія.
    Також існує безсимптомна форма автономної нейропатії. Вона характерна різкими змінами артеріального тиску, змінами розміру зіниці, розладами сечопуску, порушеннями роботи серця.

Діагностика та лікування діабетичної нейропатії

Діагностику діабетичної нейропатії проводять спільно лікарі ендокринолог та невропатолог. При цьому проводять спеціальні діагностичні тести на збереження чутливості, збереження та симетричність сухожилкових рефлексів, проводять оцінку призначеного лікування цукрового діабету.

Для правильного лікування діабетичної нейропатії в першу чергу звертають увагу на те, чи справді досягнено компенсацію гіперглікемії. Надалі проводиться симптоматичне лікування. Основними лікарськими середниками є препарати альфа-ліпоєвої кислоти та препарати, що усувають больовий синдром. Надалі лікар звертає увагу на розлади інших систем: при травних порушеннях – консультація гастроентеролога і симптоматичне лікування включно з дієтою, при серцево-судинних – ЕКГ, УЗД серця, консультація лікаря-кардіолога, при ураженні сечостатевої системи – консультація уролога. 

Щоразу наголошуємо на систематичному відвідуванні лікаря-ендокринолога та вимірюванні рівня глюкози! Адже при діабетичній нейропатії поширені випадки збіднення симптомів гіпоглікемії, тому пацієнт може невчасно звернути увагу на небезпеку гіпоглікемічної коми! 

Турбуйтесь про власне здоров’я, а ми обіцяємо допомагати вам у цьому!

Запис до лікаря за телефоном: 0503777299, 0673777299

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОсадчук Вікторія Петрівна Лікар ендокринолог ІІ категорії

інформація про лікаря

2001р. – закінчила Коломийське Медичне Училище ім. І. Франка;

2001-2003рр. – маніпуляцій на медична сестра гастроревматологічного відділення ЦМКЛ;

2009р. – закінчила Івано-Франківський Національний медичний університет, спеціальність «Лікувальна справа»;

2009-2011рр. – Лисецька ЦРЛ,  лікар-інтерн;

2011р. – присвоєно звання лікаря-спеціаліста за фахом «Внутрішні хвороби»;

2011р. – спеціалізація за фахом «Ендокринологія» на базі НМАПО ім. П.Л. Шупика;

З 2011р. – лікар-ендокринолог ОКЛ м. Івано-Франківськ;

2015р. – ТУ «Вибрані питання ендокринології» на базі ІФНМУ;

2016р. – ПАЦ «Ендокринологія» на базі ІФНМУ;

З 2015р. – асистент кафедри «Ендокринологія» ІФНМУ;

2018р. – присвоєно другу кваліфікаційну категорію за спеціалізацією «Ендокринологія»;

2019р. – цикл підвищення кваліфікації «Нутриціологія» на базі ЛНМУ ім. Данила Галицького;

З 2019р. – лікар-ендокринолог медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ».

показати повний текст
Дем'янчук Уляна Васлівна Лікар ендокринолог I категорії

інформація про лікаря

2005-2007 рр. - інтернатура по спеціальності загальна практика-сімейна медицина на базі ІФДМУ та ЦМКЛ.

В 2009 р.- присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Терапія» на базі Львівського Національного Медичного Університету ім. Д. Галицького.

2009р. - присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Ендокринологія» на базі Національної Медичної Академії післядипломної освіти імені Шупика МОЗ України.

З 2009р. - до сьогодні лікар-ендокринолог СП Міської поліклініки №3.

2019р. - присвоєна перша категорія за спеціальністю «Ендокринологія»

22.05.2019р. - брала участь в роботі науково - практичної конференції «Актуальні питання захворювань ендокринної системи в практиці сімейного лікаря»

12-14 вересня 2019р. брала участь у роботі науково - практичної конференції в рамках освітнього проекту «Школа ендокринолога»


показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом