Лікування діабетичної нейропатії в Івано-Франківську

Цукровий діабет знайомий фактично кожному. Чи досить ми знаємо про нього? Варто зауважити, що при неправильному лікуванні цукрового діабету є високий ризик появи різного роду ускладнень: як гострих і невідкладних, так і хронічних, та водночас вкрай небезпечних. Одним з таких ускладнень є діабетична нейропатія.

Лікування діабетичної нейропатії в Оксфорд Медікал Івано-ФранківськЩо таке діабетична нейропатія і чому вона виникає?

Діабетична нейропатія – це наслідок метаболічного розладів у периферичних нервах, що призводить до зміни їх структури та функцій. Дане ускладнення виникає переважно у осіб, що хворіють на цукровий діабет більш ніж 15 років (50% випадків), але зустрічаються випадки діабетичної нейропатії і при вперше виявленому цукровому діабеті.

На сьогоднішній день існує багато теорій, чому при цукровому діабеті уражається нервова тканина: гемореологічна, міоінозитолова, сорбіт олова та інші. Можемо сказати, що ураження нервової системи виникає внаслідок сумарного впливу вищеперерахованих факторів. Провідним патологічним механізмом є стійка гіперглікемія, внаслідок якої відбуваєься активізація альдозоредуктази, що сприяє накопиченню в нервовій тканині продуктів обміну, таких як фруктоза, глюкоза, сорбітол. Паралельно знижується рівень міоінозитолу, через що у нервовій тканині затримується натрій та блокується робота натрієвих каналів. Виникає порушення провідності, гіпоксія.

Клінічна картина діабетичної нейропатії

Діабетичну нейропатію класифікують в залежності від локалізації патологічного процесу та його стадії: 

  • Хронічна сенсорно-моторна нейропатія  (больова) – виникає найчастіше, проявляється спотворенням відчуттів по ходу периферичних нервів, болісними судомами м’язів, порушенням чутливості, слабкістю м’язів. Пацієнти відмічають, що дані симптоми виникають не залежно від фізичного навантаження та посилюються вночі.

  • Автономна нейропатія – поділяється на дві форми. Клініко маніфестна форма характеризується розладами потовиділення, диспепсичними розладами (закрепи, діарея). Виникають порушення потенції у чоловіків, атонія сечового міхура. У жінок – ригідність, сухість піхви. Притаманними для цієї форми є набряки кінцівок, ортостатична гіпотензія.
    Також існує безсимптомна форма автономної нейропатії. Вона характерна різкими змінами артеріального тиску, змінами розміру зіниці, розладами сечопуску, порушеннями роботи серця.

Діагностика та лікування діабетичної нейропатії

Діагностику діабетичної нейропатії проводять спільно лікарі ендокринолог та невропатолог. При цьому проводять спеціальні діагностичні тести на збереження чутливості, збереження та симетричність сухожилкових рефлексів, проводять оцінку призначеного лікування цукрового діабету.

Для правильного лікування діабетичної нейропатії в першу чергу звертають увагу на те, чи справді досягнено компенсацію гіперглікемії. Надалі проводиться симптоматичне лікування. Основними лікарськими середниками є препарати альфа-ліпоєвої кислоти та препарати, що усувають больовий синдром. Надалі лікар звертає увагу на розлади інших систем: при травних порушеннях – консультація гастроентеролога і симптоматичне лікування включно з дієтою, при серцево-судинних – ЕКГ, УЗД серця, консультація лікаря-кардіолога, при ураженні сечостатевої системи – консультація уролога. 

Щоразу наголошуємо на систематичному відвідуванні лікаря-ендокринолога та вимірюванні рівня глюкози! Адже при діабетичній нейропатії поширені випадки збіднення симптомів гіпоглікемії, тому пацієнт може невчасно звернути увагу на небезпеку гіпоглікемічної коми! 

Турбуйтесь про власне здоров’я, а ми обіцяємо допомагати вам у цьому!

Запис до лікаря за телефоном: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЕндокринологіяЦіна
Консультація ендокринолога 450.00 грн
Консультація ендокринолога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом