Лікування нецукрового діабету в Івано-Франківську

Лікування нецукрового діабетуДіабет – це узагальнене поняття, яке використовують для характеристики захворювань, при яких спостерігається підвищене сечовиділення. Всі знають про таку доволі поширену хворобу, як цукровий діабет. Проте існує не менш небезпечна патологія, яка зовсім не схожа на це захворювання – це нецукровий діабет.

ЩО ТАКЕ НЕЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ І ЙОГО ПРИЧИНИ

Нецукровий діабет – це ендокринологічне захворювання, що виникає внаслідок недостатністю або повною відсутністю вироблення гіпоталамусом гормону вазопресину, або як його ще називають – антидіуретичного гормону. Вазопресин відповідає за нормалізацію сечовиділення і тому при його недостатності помітно збільшуються витрати води у людини.

Причинами виникнення даного захворювання є:

 • черепно-мозкові травми;
 • невдалі хірургічні втручання головного мозку;
 • вроджені патології;
 • онкологія головного мозку та гіпоталамо-гіпофізарної системи зокрема;
 • перенесені захворювання, що мають особливий негативний вплив на центральну нервову систему;
 • гломерулонефрит;
 • спадкова схильність.

СИМПТОМАТИКА НЕЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

Основним і найголовнішим симптомом при нецукровому діабеті є постійна і невтомна спрага, яка виникає незалежно від погоди, фізичних навантажень і попередньо вжитої їжі. Також внаслідок частого пиття збільшується і частота сечовиділення, і кількість виділеної сечі за добу. Згодом, якщо пацієнт не лікує дане захворювання, в нього починається мігрень, сухість та лущення шкіри, різке підвищення апетиту (внаслідок розтягнення шлунка). При огляді пацієнта спостерігається стійке зниження артеріального тиску і прискорене серцебиття. Згодом буде помітне схуднення.

У дітей нецукровий діабет проходить набагато важче, аніж у дорослих. В додаток до всієї характерної симптоматики йдуть також часті диспепсичні розлади (нудота, блювання, проноси), анорексія, розумова та фізична відсталість. І варто пам’ятати, що ускладнення найчастіше бувають саме у дитячому віці. Тому найбільший відсоток смертності від нецукрового діабету спостерігається саме у немовлят.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ НЕЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ У «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

В першу чергу, діагностика нецукрового діабету базується на даних анамнезу і згодом підтверджується клінічно. При наявних доречних скаргах пацієнта лікар призначає ряд необхідних аналізів, а саме:

 • рівень Na+ в крові та сечі;
 • проба за Зимницьким (для визначення кількості та питомої ваги сечі);
 • рівень глюкози в крові (для диференціальної діагностики з цукровим діабетом)
 • за необхідності – направлення на апаратні обстеження (МРТ, КТ – для виявлення першопричин)

Лікування пацієнтів з нецукровим діабетом потребує індивідуального підходу. При даній патології переважає консервативне лікування, а саме – замісна гормональна терапія для компенсації недостатності вазопресину. Зазвичай дані препарати застосовуються інтраназально, і хоч вони й в принципі не несуть за собою побічних ефектів, але прийом необхідно узгоджувати з лікарем.

Також призначаються калійзберігаючі діуретики, препарати інгібіторів простагландинів. Обов’язковою є консультація дієтолога для підбору правильної дієти, з обмеженням білків, солі, кофеїну і звісно ж алкоголю. При необхідності потрібною є консультація хірурга, якщо наявні травми голови. І при  правильному лікуванні результат не змусить на себе чекати: тоді відмічається покращення самопочуття пацієнта, попереджається виникнення можливих ускладнень.

ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ЛІКАРІВ МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ» ТА ОТРИМАЙТЕ ШВИДКУ КВАЛІФІКОВАНУ ТА КОНФІДЕНЦІЙНУ ДОПОМОГУ!

Записатися на прийом ви можете за номером (0342) 777-299

( Рейтинг: 4.88, голосів: 25 )
послуги Відділення ЕндокринологіяЦіна
Консультація ендокринолога 450.00 грн
Консультація ендокринолога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом