Лікування хронічного циститу в Івано-Франківську

Кожен пацієнт чи пацієнтка, які бодай раз запідозрили у себе цистит, умовно поділяються на дві групи. Перша група знає, що симптоми можна перечекати, і вони згаснуть самі, тому надають перевагу очікуванню, що насправді не дуже розумно. Друга група боїться появи хронічного циститу і якомога швидше звертаються за медичною допомогою.

 Хронічний цистит – це запальне ураження всіх стінок сечового міхура, характерне періодами загострення та ремісії. Патологічні зміни при хронічному циститі характерні потовщенням стінок міхура, набряком сполучної тканини, втратою еластичності сечового міхура. На слизовій оболонці можуть виникати так звані мікрогрануляції, що схильні до кровоточивості. Можливі навіть мікроабсцеси та виразки.

Чому виникає хронічний цистит?

Хронічний цистит часто пов’язаний з певними аномаліями будови сечового міхура або сечівника, наприклад наявністю пухлинних утворень, дивертикулів, конкрементів та ін.). У жінок виявлений чіткий взаємозв'язок між неспецифічними запальними ураженнями органів малого тазу та хронічним циститом. Це пояснюється систематичною міграцією мікроорганізмів між цими двома середовищами.

Також хронічний цистит розвивається при таких супутніх патологіях, як цукровий діабет, ентерити та коліти різної етіології, ураження спинного мозку на різних рівнях. Відповідно причини і впливають на розвиток клінічної картини.

Клінічні особливості хронічного циститу

Хронічний цистит вирізняється серед інших хронічних захворювань тим, що кожен період ремісії та загострення можуть відрізнятися між собою за тривалістю, симптомами та інтенсивністю. У когось сильно виражений больовий синдром (біль під час позиву та наприкінці сечопуску), у когось – дизуричний чи сечовий.

Розрізняють дві форми хронічного циститу:

  1. Перша – характерна безперервним перебігом з різною інтенсивністю. Симптоматика може як бути значно вираженою в об’єктивному та суб’єктивному плані, так і згасати. Клінічні прояви не залежать від рівня лейкоцитів та бактерій у сечі. 
  2. Друга – менша частота прояву об’єктивних та суб’єктивних ознак, у період ремісії змін у аналізі сечі немає.

   Варто зазначити, що при ослабленому імунітеті чи нераціональній терапії виникає ризик поширення інфекції до нирок. У таких випадках пацієнт скаржиться на тупий біль у попереку, підвищену температуру тіла, загальні прояви інтоксикації. Також можливе рубцювання шийки сечового міхура, з наступними ускладненнями (затримка сечі, парацистит, перфорація сечового міхура, перитоніт).

   Діагностика та лікування хронічного циститу

   Для діагностики хронічного циститу, лікар-уролог повинен уважно вивчити кожен прояв захворювання, оцінити тривалість та інтенсивність різних періодів, стан пацієнта. 

   Рекомендовано систематичне проведення загального аналізу сечі для визначення ступеню піурії (рівня бактеріурії та лейкоцитурії), бактеріологічного посіву сечі для визначення збудника та його реакції на антибактеріальну терапію.

   УЗД сечового міхура призначають задля виявлення можливих змін з боку самого органа. Також лікарі призначають цистоскопію – ендоскопічний огляд сечового міхура. Часто виникає потреба у консультації суміжних лікарів: гінеколога, ендокринолога, невропатолога та ін.

   Лікування хронічного циститу потребує часу та зусиль, як пацієнта, так і лікаря. Необхідна не тільки медикаментозна терапія, а й фізіотерапія, корекція харчового раціону пацієнта, абсолютна відмова від паління та алкоголю, помірні фізичні навантаження, повний захист від переохолодження.

   Ваше здоров’я потребує відповідального ставлення до себе. Тому не нехтуйте візитом до лікаря. Для запису варто попередньо зателефонувати: 0673777299, 0503777299

   ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

   Наші СПЕЦІАЛІСТИ

   усі спеціалісти   Лікар-уролог 1 кваліфікаційної категорії, сексопатолог, андролог: Перекліта Михайло Володимирович
   Перекліта Михайло Володимирович Лікар-уролог 1 кваліфікаційної категорії, сексопатолог, андролог
   Лікар-уролог 1 кваліфікаційної категорії, сексопатолог, андролог: Перекліта Михайло Володимирович
   Перекліта Михайло ВолодимировичЛікар-уролог 1 кваліфікаційної категорії, сексопатолог, андролог Відео-візитка

   Незалежності 93А;

   інформація про лікаря

    У 2010 р -  закінчив ІФНМУ за спеціальністю “Лікувальна справа”.

     З 2010-2012 рр. - проходив інтернатуру на базі Івано-Франківського національного медичного університету за спеціальністю “Урологія”.

      З 2012 р. - працює лікарем-урологом в Івано-Франківській міській поліклініці №1.

       В 2014 р. - підвищував кваліфікацію на курсах інформації та стажування з циклу “Діагностика онкопатології сечостатевої системи”

        В 2015 р. - проходив підвищення кваліфікації з циклу “Невідкладна допомога при  урологічних захворюваннях”.

         В 2016 р. -  Присвоєна друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю “Урологія”.

          В 2013р. – учасник симпозіуму “Сучасні аспекти  медикаментозної терапії ДГПЗ”.

           В 2013р. – Приймав участь у науково-практичній конференції “Сечостатеві інфекції в практиці уролога, гінеколога, дерматовенеролога”

            В 2014р. – учасник ІІІ з’їзду сексологів та андрологів України.

             В 2015р. –  учасник Конгресу асоціації урологів України.

              В 2017р – учасник конференції “фармакотерапія в урології, сексології та андрології”.

               В 2018р. – учасник конференції “Малоінвазивні технології в урології”,

               30.01.2020р. – Всеукраїнський міждисциплінарний практично-орієнтований тренінг "PainControl - мистецтво контролювати біль"

               27-28.02.2020р. – Міжнародний науково-практичний медичний форум "Українська медицина - європейський вибір"

               27-28.02.2020р. – Дводенний майстер-клас під час науково-практичного медичного форуму "Українська медицина - європейський вибір"

               08.04.2020 – Фахова школа "Академія сімейного лікаря"

               23-24.04.2020 – Всеукраїнська науково-практична конференція для лікарів "Мистецтво лікування"

               01-02.10.2020р. – Науково-медична конференція з міжнародною участю "Урологія, андрологія нефрологія – досягнення, проблеми, шляхи вирішення"

               08.07.2020р. – Науково-практичний семінар "Диференційні аспекти альфа-блокатора нового покоління. Європейський підхід до лікування ДГПЗ"

               08.12.2020р. – Фахова школа "Інфекції сечових шляхів – зони відповідальності між сімейним лікарем, урологом та нефрологом"

               01-02.12.2020р. – Медичний онлайн конгрес "Укрмедінфо"

               В 2021р – присвоєно І кваліфікаційну категорію

               показати повний текст

               відгуки
               Анонім :) 25-01-2022 Щиро вдячний лікарю Марцинюку Володимиру Васильовичу за високий професіоналізм у лікуванні, комунікабельність та відданість своїй справі. Рекомендую без всяких вагань. Міцного здоров"я Вам та Вашим рідним!!!

               відділення: Урологія

               Ярослав Костів 12-10-2021 Можу всім порадити уролога Марцинюка Володимира Васильовича. Класний лікар, приємний в спілкуванні і чудова комунікація з ним. Всім раджу.

               відділення: Урологія

               Андрій Карабін 05-04-2020 Пройшов лікування в урологом Володимира Івановича дуже хороший лікар і професіонал своєї справи я вдячний вам за лікування

               відділення: Урологія

               Залишити відгук
               Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

               Акції
               актуальна інформація

               Дякуємо!

               Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

               Залишити повідомлення для адміністрації кліників
               Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
               up

               Записатися на прийом

               Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом