Лікування гострого циститу в Івано-Франківську

Люди, які коли-небудь стикались з проблемою циститу, згадують це захворювання як страшний сон. А похід в туалет «по-маленькому» асоціюється з болем та дискомфортом. Насправді, цистит є доволі поширеною хворобою, що пов’язано зі значною кількістю етіологічних чинників та провокуючих факторів. 

Цистит – це запалення слизистої оболонки сечового міхура, може бути як первинним, так і вторинним, гострим та хронічним. У жінок дане захворювання зустрічається в рази частіше, аніж у чоловіків. Це пояснюється анатомічними відмінностями сечівника: у жінок короткий та широкий, у чоловіків – довгий та вузький. Відповідно, інфекційні агенти, які потрапляють зовні, не завжди встигають пройти по уретрі до сечового міхура у чоловіків.

Етіологія гострого циститу

Збудниками гострого циститу є частіш за все патогенна та умовно-патогенна флора: кишкова паличка, стрептококи, стафілококи та ін. Також уражаючими чинниками можуть бути: сильна дія термічного або хімічного агента, хірургічні втручання, дія токсинів, радіаційного опромінення.

Сечовидільна система, зокрема сечовивідні шляхи людини, мають свої механізми захисту від несприятливих чинників навколишнього середовища. Відповідно, патологічний процес не виникне від одного проникнення збудника ззовні. Ефект закріплюється такими чинниками:

 • дистрофічні та застійні процеси у стінці сечового міхура;

 • систематичне підвищення тиску всередині міхура;

 • зниження імунних сил організму;

 • цукровий діабет;

 • переохолодження та ін.

Симптоматика гострого циститу

Гострий цистит виникає буквально за кілька годин після дії провокуючого чинника, різко і болюче, часто вночі, що змушує пацієнта буквально ночувати біля туалету. Основні симптоми:

 • частий сечопуск – в середньому через кожні 10-15 хвилин;

 • інтенсивний тягучий біль внизу живота, що виникає під час позивів та наприкінці сечопуску (за останньою краплею);

 • виділення мізерної кількості крові з уретри, що можна розгледіти на папері;

 • виділення каламутної сечі малими порціями;

 • часті позиви до сечопуску та їх імперативність викликають нетримання сечі у пацієнта;

 • дратівливість, порушення настрою;

 • інколи підвищення температури тіла та ознаки загальної незначної інтоксикації.

Інтенсивність гострого циститу знижується буквально на 2-3 день, навіть при відсутності терапії, тому пацієнти нехтують лікуванням. Симптоми можуть повністю зникати на 5-8 день. Та, на жаль, хвороба повертається при незначному впливу подразника і може призвести до таких ускладнень як пієлонефрит, хронічний цистит та ін.

Діагностика та лікування гострого циститу

Діагноз гострого циститу ґрунтується як на даних скарг пацієнта та даних лабораторного обстеження. Важливу роль у діагностиці відіграє загальний аналіз сечі та бактеріальний посів сечі на визначення збудника. У загальному аналізі сечі відмічається значна лейкоцитурія та бактерієурія. За фізичними даними колір та прозорість сечі порушені, питома вага підвищена. Загальний аналіз крові дозволяє виявити у загальному наявність запального процесу. Бактеріальне дослідження дозволить визначити тип збудника та одразу визначити його чутливість до антибактеріальних засобів.

УЗД нирок та сечового міхура дозволять виявити локальні патологічні ураження, визначити кількість залишкової сечі. Ендоскопічні форми обстежень сечової системи при гострому циститі не рекомендовані.

Лікування гострого циститу передбачає ліквідацію збудника, покращення загального стану пацієнта, внормування сечовиділення, усунення неприємних симптомів, попередження ускладнень.

Не варто терпіти – зверніться до лікарів Оксфорд Медікал! У нас ви отримаєте вчасну якісну допомогу!

Запис за телефоном: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення УрологіяЦіна
"Первинна консультація уролога (первинний прийом лікаря включає: збір скарг та анамнезу; огляд зовнішніх статевих органів; пальцеве дослідження простати; доплерометрію судин статевого члена; біотензіометрію; консультацію лікаря та рекомендації щодо подальших дій)" 450.00 грн
Повторний прийом уролога 300.00 грн
Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка 90.00 грн
Мікроскопічне дослідження секрету простати 90.00 грн
Масаж передміхурової залози (10 процедур) 2100.00 грн
Операція при фімозі (обрізання) 6720.00 грн
Хірургічне втручання при водянці яєчка 11760.00 грн
Операція Варикоцеле Мармара 11030.00 грн
Пластика вуздечки статевого члена (френулотомія) 2940.00 грн
Лікування простатиту апаратом Tempro 17000.00 грн
Лікування еректильної дисфункції ударно-хвильовою терапією (10 процедур) 5000.00 грн
1 процедура ударно-хвильової терапії 600.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Андрій Карабін 05-04-2020 Пройшов лікування в урологом Володимира Івановича дуже хороший лікар і професіонал своєї справи я вдячний вам за лікування

відділення: Урологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом