Вуздечка – це частинка шкіри, яка з’єднує крайню плоть та голівку статевого члена. У чому полягає роль вуздечки? Під час ерекції вона фіксує крайню плоть та регулює положення органу. На жаль, чоловіки зустрічаються із вродженою чи набутою анатомічною вадою – короткою вуздечкою, через що його постійно турбує біль, дискомфорт, він не може нормально вести статеве життя.
Часто цей стан діагностують у період статевого дозрівання юнака, коли організм стрімко росте і хлопець вперше зустрічається із ранковою ерекцією.
Причини короткої вуздечки
В більшості випадків, коротка вуздечка є вродженою особливістю. Але є чинники, які провокують набуте явище короткої вуздечки. До цих чинників відносять:
травматичне ушкодження тканин, що призводить до рубцювання (сполучна тканина не здатна до розтягнення);
хронічні запальні захворювання статевого члена та крайньої плоті (баланопостит);
постійна травматизація тугою синтетичною білизною;
опіки статевого органу.
Також важливу роль у розвитку дефекту відіграють стани, при яких порушена регенерація тканин. Класичним прикладом є цукровий діабет, тому наголошуємо чоловікам бути більш обережними і уникати травм, адже при діабеті рани загоюються надто повільно і часто інфікуються.
Які клінічні прояви короткої вуздечки?
Об’єктивно не завжди можливо виявити коротку вуздечку, особливо коли пацієнт не вважає за потрібним профілактичні візити до лікаря. Здебільшого на проблему звертають увагу вже тоді, коли пацієнт виявляє перші скарги на біль, відчуття натягнутості, що виникає під час ерекції. Інколи біль турбує пацієнта навіть піж час сечопуску. Коротка вуздечка часто травмується під час ерекції, тому пацієнт відмічає тріщини, печіння, дискомфорт, нагноєння тканин.
Біль під час ерекції поступово формує для пацієнта негативні асоціації під час сексу, тому поступово сексуальний потяг гасне, що призводить до незадоволеності потреб чоловіка.
Наполегливі спроби повністю відкрити голівку та активний статевий акт з короткою вуздечкою можуть призвести до розриву вуздечки. Оскільки під час ерекції статеві органи сильно кровонаповненні, розрив вуздечки може призвести до значної крововтрати. В такому випадку для зупинки кровотечі необхідно негайно звернутися до лікаря!
Як лікувати коротку вуздечку?
На жаль, консервативні методи у лікування короткої вуздечки безсилі, тому зауважте, що поради по типу відмочування, відпарювання, місцевого втирання кремів і тд. є неефективними та просто марними.
Необхідно звернутися до лікаря-уролога, який в короткі терміни проведе професійну пластику вуздечки хірургічним шляхом. Операція є нескладна, важлива особливість – попередити кровотечу, що може зробити тільки лікар.
Френулотомія (пластика короткої вуздечки) проводиться в амбулаторних умовах. Тобто після процедури вам необхідно близько години бути під наглядом лікаря, а вже опісля можна повертатися додому. Пластика виконується під місцевим знеболенням.
Перед пластикою необхідний огляд в лікаря та додаткові обстеження, щоб впевнитися у відсутності протипоказань. Основними протипоказаннями є місцеві інфекції, гострі запальні стани, патологія згортання крові, злоякісні новоутворення, гостра печінкова та ниркова недостатність.
Лікарі урологи медичного центру Оксфорд Медікал гарантують якісний та швидкий результат з гарантією безпеки для пацієнтів. Ми застосовуємо сучасні методики, які дозволяють знизити ризик післяопераційних ускладнень та максимально наблизити пацієнта до періоду повного видужання. Після процедури необхідно погодити із лікарем наступний контрольний огляд і дотримуватися тимчасових рекомендацій, що стосуються догляду, гігієни та ведення статевого життя.
Первинний прийом лікаря уролога складає 650 грн. Абсолютна конфіденційність гарантована! Запис: 0503777299, 0673777299