Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Рентгенографія турецького сідла в Івано-Франківську

Ендокринна система людини має кілька рівнів регулювання. Найвищими є кора головного мозку та підкіркові структури. Наступним рівнем, який фактично контролює діяльність усього організму людини, є два утворення, які разом важать не більше одного граму – гіпоталамус та гіпофіз. Гіпофіз масою 0,5-0,6 г, розміщений під головним мозком на клиновидній кістці, а точніше на підвищенні клиновидної кістки, яке називається турецьким сідлом.

Порушення діяльності гіпофізу наносять збитку всій ендокринній системі: статеві розлади, порушення діяльності наднирників, щитоподібної залози, порушення росту та розвитку людини. Деякі з них розвиваються повільно та поступово, а деякі – різко і негайно. Необхідно якомога швидше визначити проблему. Лабораторні показники тільки вказуватимуть на функціональні порушення. Тому необхідно побачити проблему напряму. В таких випадках лікарі вдаються до методу рентгенографії турецького сідла.

В чому полягає суть рентгенографії турецького сідла?

Метод рентгенографії базується на проникненні рентгенівських променів, генерованих рентгенівською трубкою, крізь структури з різною щільністю. Різниця в проникній здатності різних тканин дозволяє відображати на плівці чи на екрані чітке зображення стану внутрішніх органів, кісток, порожнин.

Лікарі надають перевагу рентгенографії турецького сідла, бо:

 • метод цифрового дослідження дозволяє зберегти дані у цифровому варіанті, копіювати їх та записувати на електронний носій;

 • у порівнянні з звичайним рентгеном та КТ метод є в рази безпечнішим, адже передбачає значно нижче променеве навантаження;

 • висока якість та чіткість зображення;

 • в рази доступніше обстеження,  як в плані ціни, так і в плані апаратного забезпечення;

 • можливість численних обстежень, завдяки низькому променевому навантаженню.

Під час обстеження лікар може оцінити форму, розміри, контури турецького сідла, виявити новоутворення гіпофіза або навпаки діагностувати синдром «пустого турецького сідла».

Показання та протипоказання до рентгенографії турецького сідла

Призначити рентгенографію турецького сідла можуть лікарі різних спеціальностей: ендокринолог, нейрохірург, кардіолог, травматолог, онколог і навіть гінеколог. Вся причина полягає у тому, що розлади гіпофіза можуть призвести до розладів у будь-якій із систем організму. Показаннями до проведення цього обстеження є:

 • тривалі головні болі нез’ясованої етіології;

 • неконтрольований артеріальний тиск;

 • дифузний зоб;

 • акромегалія (надмірно довгі кінцівки та окремі частини тіла);

 • порушення росту;

 • надмірний ріст (гігантизм);

 • порушення зору;

 • підозра на пухлини гіпофіза;

 • черепно-мозкові травми;

 • підозра на перелом основи черепа та травми турецького сідла.

Обстеження не рекомендоване людям із тяжкими серцево-судинними патологіями, майбутнім мамам, жінкам у періоді лактації, дітям.

Особливості проведення рентгенографії турецького сідла

Обстеження в медичному центрі Оксфорд Медікал проводиться згідно із попереднім записом. Пацієнту не потрібно вдаватися до особливих методів підготовки. Перед обстеженням необхідно зняти усі прикраси з голови, прибрати волосся. Положення тіла, положення голови визначає лікар. Саме обстеження триває протягом кількох секунд, під час яких пацієнт повинен бути знерухомленим. Заключення видається через 30-40 хвилин. Діагностикою та лікуванням пацієнта займається відповідний лікар, який скерував пацієнта на обстеження.

В медичному центрі Оксфорд Медікал поєднано усі переваги комфортного і безпечного обстеження: сервіс, апаратура, професіоналізм. Ми гарантуємо якість! Запис: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом