Рентгенографія хребта в Івано-Франківську

Проблеми із хребтом може виявити фактично кожен із нас. Когось турбує простий біль у спині, хтось скаржиться на порушення постави, для когось проблеми із хребтом несуть наслідки з боку чутливості та руху кінцівок. Патології та травми, що мають пряме відношення до хребта людини, необхідно якомога швидше діагностувати та лікувати.

Серед методів візуальної діагностики хребта найчастіше призначають рентгенографію, комп’ютерну томографію та МРТ хребта. Найбільшою популярністю користується цифрова рентгенографія різних відділів хребта, оскільки метод є найбільш доступним та несе в міру безпечне променеве навантаження.

Суть методу цифрової рентгенографії хребта

Принцип дії методу рентгенографії полягає у ому, що рентгенівські промені здатні по різному проникати у різні тканини, що напряму проектується на плівку чи екран. Під час цифрової рентгенографії лікар може записувати та зберігати дані обстеження на електронний носій. Отриманий знімок є двовимірним, тому, щоб бачити проблему з різних боків необхідно оглядати пацієнта у різних проекціях.

Рентгенографія хребта дозволяє лікар діагностувати наступні стани:

 • викривлення хребта (сколіоз, патологічний кіфоз та лордоз);

 • дегенеративно-дистрофічні спондилоартропатії (патології хребців, пов’язані із порушенням живлення, віковими особливостями, травматизацією);

 • спондилоартропатії запального генезу (патології, пов’язані із системними патологіями, аутоімунними процесами);

 • міжхребцева грижа (одинична та множинна);

 • новоутворення хребетного стовпа (доброякісні чи злоякісні);

 • травми хребта (перелом тіла хребців чи відростків).

Варто зазначити, що на знімку лікар може виявити незнані дистрофічні зміни хребців, що можна віднести до варіанту так званої «норми», оскільки це свідчить про звичайні вікові зміни чи особливості професії людини.

Показання та проведення рентгенографії різних відділів хребта

Часто, коли на патологію вказують певні симптоми, лікарі вдаються до обстеження одного з відділів хребта: шийного, грудного, поперекового чи крижово-куприкового.

Показаннями до проведення рентгенографії шийного відділу хребта є часті головні болі та запаморочення, локальний біль у шийному відділі хребта, підозра на новоутворення хребта, травми шийного відділу хребта, зорові явища у вигляді помутніння чи мушок перед очима, оніміння рук, парестезії та ін. 

Особливої підготовки обстеження не потребує, необхідно зібрати волосся у пучок, зняти усі ювелірні вироби з шиї та вух, оголити зону обстеження від одягу. Пацієнта просять прийняти відповідну позицію і кілька секунд перебувати у ній нерухомо.

Рентгенографія грудного відділу хребта проводиться у випадках, таких як хронічні болі у грудній клітці та органах середостіння, сильні болі у грудині при рухах та кашлі, оніміння рук, порушення серцевої діяльності, сильна скутість у грудному відділі хребта, підозра на новоутворення, травми.  Для обстеження пацієнт повинен стояти та оголити грудну клітку від одягу, зняти прикраси з шиї. Обстеження необхідно проводити в різних проекціях.

Рентгенографію попереково-крижового відділу проводять найчастіше, оскільки саме ці ділянки піддаються найсильнішому навантаженню. Також варто зауважити, що в проекції цього відділу розміщений кишківник і гази у кишківнику можуть перешкодити процедурі. Тому лікарі рекомендують перед обстеженням дотримуватися без шлакової дієти та інколи зробити очисну клізму. Рентгенографія поперекового та крижового відділів хребта призначається у випадках:

 • систематичні болі у спині та кінцівках;

 • оніміння ніг, парестезії;

 • підозра на грижу між хребцевих дисків;

 • помітне викривлення хребта;

 • слабкість у ногах;

 • необхідність динамічного спостереження;

 • травми та ін.

Перевагами клініки Оксфорд Медікал є сучасне діагностичне обладнання, досвідчений персонал та доступні ціни. Нам довіряють найцінніше! Запис: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом