Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Рентгенографія кінцівок в Івано-Франківську

Активний спосіб життя важко уявити без травм. Кожен з нас міг падати в дитинстві з дерева, невдало зробити гімнастичний трюк чи, звісно ж, гепнутися мізинцем об кутик ліжка. В більшості випадків, наслідком цих травм може бути незначне забиття м’яких тканин та гематома. 

Але як дізнатися, чи не розвинувся у пацієнта перелом чи тріщина кістки? Ми можемо опиратися на абсолютні ознаки перелому: вкорочення чи деформація кінцівки, відчуття крепітації при пальпації, видимі уламки кістки при відкритих переломах. Але для підтвердження діагнозу лікар повинен провести додаткове візуальне обстеження, здебільшого вдаються до рентгенографії. 

Суть рентгенографії кінцівок

Принцип дії рентгену полягає у тому, що крізь тканини пацієнта проходять специфічні Х-промені, що генеруються в рентгенівській трубці. Оскільки різні за щільністю тканини та середовища (кістки, м’язи, рідини, повітря) по-різному поглинають та пропускають промені, то результат, що видається на плівку чи екран покаже чітку різницю різних структур. 

При класичній рентгенографії пацієнт отримує певну дозу опромінення, що при частому обстеженні може призвести до небажаних явищ: онкопатології, гіпопластичної анемії, променевої хвороби. Ми пропонуємо альтернативне безпечне рішення – цифрову рентгенографію! При цифровій рентгенографії доза обстеження в десятки разів нижча, а результат більш чіткий та якісний! Не менш важливою перевагою є те, що дані обстеження фіксуються у цифровому форматі, тобто їх можна зберігати, копіювати та поширювати через електронний носій. Тому при втраті знімка не потрібно заново робити процедуру, достатньо звернутися до працівника адміністрації, і вам скопіюють всі дані на електронний носій.

Показання до проведення рентгену кінцівок

Лікарі призначають рентген кінцівок у наступних випадках:

  • будь-які травми кінцівки;

  • хронічна травматизація, що призвела до деформації кінцівки;

  • обмеження руху кінцівки;

  • набряк та біль у кінцівці;

  • порушення чутливості кінцівки;

  • захворювання суглобів кінцівки (артрит, ЮРА, артроз та інші артропатії);

  • ерозія суглобових поверхонь кінцівки;

  • нарости на суглобах пальців та ін.

Мусимо зауважити, що рентген кистей є важливим діагностичним втручанням при системних патологіях (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит), а рентген стоп завжди призначається при плоскостопості чи п’ятковій шпорі.

Особливості підготовки та проведення рентгену кінцівок

Обстеження не потребує особливої підготовки. Важливо вказати лікарю, чи наявні в кінцівці елементи ендопротезування суглобів, внутрішньо кісткових імплантів та ін., адже вони можуть значно вплинути на картинку. Безпосередньо перед обстеженням варто оголити кінцівку та зняти усі прикраси (браслети, каблучки).

Для ідеального бачення, лікар повинен встановити кінцівку в оптимальному положенні, щоб водночас пацієнт не відчував дискомфорту. Пацієнтам рідко призначається оглядова рентгенограма, переважно необхідне прицільне обстеження конкретної ділянки (суглоба, пальця, кисті, відділу руки). Під час обстеження пацієнта просять кілька хвилин не рухати кінцівкою. При рентгенографії пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту, грубо кажучи, пацієнт не відчуває абсолютно нічого. Результат та заключення пацієнт може отримати буквально за кілька хвилин після обстеження.

Перевагами медичного центру Оксфорд Медікал є застосування обладнання останнього покоління, що гарантує пацієнту безпеку та комфорт. Наші лікарі докладають максимальних зусиль для зручності наших пацієнтів. Запис: 0503777299, 0673777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом